Џејмс Бонд

Фановите разочарани бидејќи Килијан Марфи би можел да биде новиот Џејмс Бонд

Покрај тоа што е фаворит за освојување на Оскар за најдобар актер, Килијан Марфи би можел да стане и следниот Џејмс Бонд. Според „Сан“, 47-годишната …

Фановите разочарани бидејќи Килијан Марфи би можел да биде новиот Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

Вештачката интелигенција покажа како треба да изгледа идниот Џејмс Бонд

Вештачката интелигенција би можела да сугерира и кој би можел да го замени Даниел Крег како Џејмс Бонд. Компанијата за видео игри, Unwind Media, ја …

Вештачката интелигенција покажа како треба да изгледа идниот Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

Даниел Крег тера забава само во геј-барови: Таму никогаш не сум се степал и има убави жени

Славниот британски глумец Даниел Крег вели дека оди да се забавува само во геј барови. Глумецот вели дека таму никогаш се нема степано и дека …

Даниел Крег тера забава само во геј-барови: Таму никогаш не сум се степал и има убави жени Прочитај повеќе »

Арон Тејлор Џонсон е еден од фаворитите за улогата на Џејмс Бонд

Британскиот глумец Арон Тејлор Џонсон е еден од фаворитите за улогата на новиот Џејмс Бонд. Според британските медиуми, Џонсон го импресионирал продуцентот Барбара Броколи на …

Арон Тејлор Џонсон е еден од фаворитите за улогата на Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

„Астон мартин“ на Џејмс Бонд продаден за над 3 милиони евра

Најскапата реплика на автомобилот „астон мартин ДБ5“ кој се користеше во „Нема време за умирање“ за 2.992.000 фунти (околу 3.347.000 евра) на аукција. Аукциската куќа …

„Астон мартин“ на Џејмс Бонд продаден за над 3 милиони евра Прочитај повеќе »

(Видео) Лавиринт со пченка посветен на 60 години Џејмс Бонд

Најголемиот лавиринт посаден со пченка сместен во предградието на Чикаго на свој начин ја одбележа 60-годишнината на Џејмс Бонд. Лавиринтот беше отворен викендов, а содржи над …

(Видео) Лавиринт со пченка посветен на 60 години Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

Ѕвездата од „50 нијанси во сиво“ Џејми Дорнан сака да биде новиот Џејмс Бонд, но се плаши како фановите ќе го прифатат

Џејми Дорнан глумецот познат по улогата во „50 нијанси во сиво“ рече дека сака да биде новиот Џејмс Бонд, но и дека се плаши од …

Ѕвездата од „50 нијанси во сиво“ Џејми Дорнан сака да биде новиот Џејмс Бонд, но се плаши како фановите ќе го прифатат Прочитај повеќе »

Двејн Џонсон сака да биде новиот Бонд за да можел да ја продолжи семејната традиција

Холивудскиот глумец Двејн Џонсон рече дека сакал да биде новиот таен агент 007, Џејмс Бонд, затоа што на тој начин ќе ја продолжел семејната традиција. …

Двејн Џонсон сака да биде новиот Бонд за да можел да ја продолжи семејната традиција Прочитај повеќе »

Даниел Крег доби ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд

Глумецот Даниел Крег во средата доби ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд. Неговиот последен филм како Џејмс Бонд неодамна премиерно се прикажа во Британија, …

Даниел Крег доби ѕвезда на Патеката на славните во Холивуд Прочитај повеќе »

Кој ќе биде новиот Бонд? На листата со глумци за потенцијалниот агент 007 познати заводници и две жени

Неделава во Лондон премиерно беше прикажан најновиот дел од филмската франшиза за Џејмс Бонд, „За смрт нема време“. Ова продолжение ќе биде последно за глумецот …

Кој ќе биде новиот Бонд? На листата со глумци за потенцијалниот агент 007 познати заводници и две жени Прочитај повеќе »

Наташа Беквалац се пријави да биде новата девојка на Џејмс Бонд

Наташа Беквалац би можела да биде новата девојка во новиот филм за популарниот таен агент Џејмс Бонд. Пејачката се пријавила на кастингот кој се одржува …

Наташа Беквалац се пријави да биде новата девојка на Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

(Фото) Костимите на Шон Конери кои ги носеше како Џејмс Бонд се продадени на аукција

Два костуми на Шон Конери, се продадени на интернет аукција за 8000 евра. Овие костуми глумцеот ги носеше во осумдесетите години, кога го глумеше популарниот …

(Фото) Костимите на Шон Конери кои ги носеше како Џејмс Бонд се продадени на аукција Прочитај повеќе »

Реге-Жан Пејџ ја напушти серијата „Бриџертон“ и се подготвува за новата улога на Џејмс Бонд

Британскиот актер Реге-Жан Пејџ е главниот фаворит за улогата на тајниот агент 007, Џејмс Бонд. Неговите фанови беа изненадени откако тој го напушти снимањето на …

Реге-Жан Пејџ ја напушти серијата „Бриџертон“ и се подготвува за новата улога на Џејмс Бонд Прочитај повеќе »

Почина девојката на Џејмс Бонд, Маргарет Нолан

Глумицата Маргарет Нолан, позната по улогата во филмот на Џејмс Бонд „Голдфингер“, почина на 76-годишна возраст. Тажната вест за смртта ја потврдил нејзиниот син Оскар Декс. …

Почина девојката на Џејмс Бонд, Маргарет Нолан Прочитај повеќе »

(Фото) Пирс Броснан побегна со сопругата на Хаваи

Глумецот Пирс Броснан заедно со сопругата Кили Шај Смит уживаат на островот Хаваи, каде во моментов се изолирани од опасниот коронавирус. Папараците ги снимија на …

(Фото) Пирс Броснан побегна со сопругата на Хаваи Прочитај повеќе »

Поранешната девојка на Џејмс Бонд заразена со коронавирус

Поранешната девојка на Џејмс Бонд, глумицата Олга Кириленко е позитивна на коронавирус, пренесува „Дејли мејл“. Вирусот и бил дијагностициран откако таа се пожалила на замор …

Поранешната девојка на Џејмс Бонд заразена со коронавирус Прочитај повеќе »

Scroll to Top