дома

Јутјубер стана хит по хранењето лав како домашен миленик

Младиот јутјубер Стефан Јанковиќ од Србија, познат како Јанко, стана познат по својата необична содржина на јутјуб-каналот. Стефан доби подарок лав за домашно милениче. Тој …

Јутјубер стана хит по хранењето лав како домашен миленик Прочитај повеќе »

(Видео) „Топол дом за секое дете“, пее Марија во евровизиската песна

12-годишната Марија Спасовска ќе ја пее баладата „Дома“ на Јуниорската Евровизија што оваа година ќе се одржи на 25 ноември во Минск, Белорусија. Македонската претставничка …

(Видео) „Топол дом за секое дете“, пее Марија во евровизиската песна Прочитај повеќе »

Сестрата на малиот Кевин од „Сам дома“, сеуште плива во водите на актерството

Цели 27 години поминаа откако излезе филмот „Сам дома“, кој денеска веќе е вистински класик, а новогодишните празници се незамисливи без малиот Кевин и неговата …

Сестрата на малиот Кевин од „Сам дома“, сеуште плива во водите на актерството Прочитај повеќе »

Јована му порача на Жељко да го прекине одморот и да се врати дома

Јована Јоксимовиќ преку Инстаграм, му нареди на сопругот што побрзо да се врати дома. Јована објави слика од Жељко, кој ужива на одмор, па преку …

Јована му порача на Жељко да го прекине одморот и да се врати дома Прочитај повеќе »

Јохан Тарчуловски: Не бев дома кога Соња падна од терасата

Кандидатот за градоначалник на општината Кисела Вода, Јохан Тарчуловски, вчера во дебатната емисија „Само вистина“ на „Канал 5“ зборуваше за несреќата на неговата сопруга која …

Јохан Тарчуловски: Не бев дома кога Соња падна од терасата Прочитај повеќе »

Јелена била убиена дома, ја замотале во тепих, па ја фрлиле на насипот

Покрај бесконечните теории за тоа како се случило убиството на пејачката Јелена Марјановиќ, во јавноста се појави и такво кое вели дека таа не била …

Јелена била убиена дома, ја замотале во тепих, па ја фрлиле на насипот Прочитај повеќе »

ХОЛИВУД ВО ШОК! – Почина американскиот актер, ѕвездата од „Сам Дома“

Џон Херд почина во Калифорнија на 72 годишна возраст.Тој беше познат по улогите во филмовите во текот на осумдесетите и деведесетите години.Како што пренесува TMZ, …

ХОЛИВУД ВО ШОК! – Почина американскиот актер, ѕвездата од „Сам Дома“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top