ЕЛ ЧАПО

Америка бара од Мексико да ѝ го испорача и синот на Ел Чапо

Американската влада сака и бара од Мексико да и го испорача и синот на Ел Чапо, младиот Гузман. Тие бараат Гузман да одговара пред нивниот …

Америка бара од Мексико да ѝ го испорача и синот на Ел Чапо Прочитај повеќе »

Американците го затворија затворот во кој се уби Епстајн и во кој беше сместен Ел Чапо

Американската влада соопшти дека федералниот затвор во Њујорк во кој се уби милијардерот педофил Епстајн и во кој беше сместен и најозлогласниот наркошеф Ел Чапо …

Американците го затворија затворот во кој се уби Епстајн и во кој беше сместен Ел Чапо Прочитај повеќе »

(Видео) Сопругата на Ел Чапо е уапсена во Вашингтон, продавала дрога низ САД

Сопругата на мексиканскиот наркошеф Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, Ема Коронел Аиспуро, е уапсена на меѓународниот аеродром во Вашингтон. Обвинителството ја има обвинето дека …

(Видео) Сопругата на Ел Чапо е уапсена во Вашингтон, продавала дрога низ САД Прочитај повеќе »

Џулијан Асанж меѓу најозлогласените терористи во најлошиот затвор во Америка

Џулијан Асанж би можел да се најде во најлошиот сојузен затвор во Америка, „Супермакс“, во Колорадо, каде што се едни од најозлогласените терористи. Во овој …

Џулијан Асанж меѓу најозлогласените терористи во најлошиот затвор во Америка Прочитај повеќе »

Мексиканските картели почнаа со пресметките за тунелите на Ел Чапо

Озлогласениот нарко-шеф Хоакин Гузман, наречен Ел Чапо, се наоѓа на доживотна робија во Америка, но борбата за неговите тунели меѓу Мексико и САД дури сега …

Мексиканските картели почнаа со пресметките за тунелите на Ел Чапо Прочитај повеќе »

Додека Ел Чапо е во затвор, неговата жена се шета низ Европа

Додека најголемиот светски нарко-шеф, Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, е осуден на доживотна казна која ја отслужува во затвор, неговата жена Ема Коронел, е …

Додека Ел Чапо е во затвор, неговата жена се шета низ Европа Прочитај повеќе »

Мајката на Ел Чапо побарала синот да биде испорачан во Мексико

Мајката на светски познатиот наркошеф Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, побарала помош од владата на САД и претседателот на Мексико за повторно да го …

Мајката на Ел Чапо побарала синот да биде испорачан во Мексико Прочитај повеќе »

Останува мистерија каде Ел Чапо ги скрил 14-те милијарди долари

Светски познатиот наркошеф Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, остатокот од својот живот ќе го мине зад решетки, но засега останува мистерија каде се наоѓа …

Останува мистерија каде Ел Чапо ги скрил 14-те милијарди долари Прочитај повеќе »

Ема не успеа да ја омекне поротата која му пресуди на нејзиниот сопруг Ел Чапо

Ема Коронел сопругата на најозлогласениот нарко шеф во светот Ел Чапо Гузман, постојано била на судењата на нејзиниот сопруг во судницата во Њујорк. Ема вели …

Ема не успеа да ја омекне поротата која му пресуди на нејзиниот сопруг Ел Чапо Прочитај повеќе »

Ел Чапо прогласен за виновен, остатокот од животот ќе го мине зад решетки

Најголемиот мексикански наркошеф, Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, остатокот од својот живот ќе го мине зад решетки откако беше прогласен за виновен по 10 …

Ел Чапо прогласен за виновен, остатокот од животот ќе го мине зад решетки Прочитај повеќе »

Ел Чапо бегал од полицијата гол во тунел, исповед на една од љубовниците

Најголемиот нарко-бос Хоакин Гузман познат како Ел Чапо, гол бегал низ тунел, кога полицијата дошла да му тропне на неговата порта, вели Лусеро Гвадалупе Санчез …

Ел Чапо бегал од полицијата гол во тунел, исповед на една од љубовниците Прочитај повеќе »

(Фото) Ел Чапо и неговата сопруга Ема во светот на Симпсонови

Италијанскиот уметник и активист Александро Паломбо објавил цртежи од познатиот нарко бос Ел Чапо и неговата сопруга Ема Коронел, претставени како ликови од цртаната серија …

(Фото) Ел Чапо и неговата сопруга Ема во светот на Симпсонови Прочитај повеќе »

Ел Чапо плачел како мало дете кога во судницата ги видел ќерките

Еден од најозлогласените наркобосови на денешницата, Хоакин Гузман, познат под надимакот Ел Чапо, бил виден  во судницата во Њујорк како плаче како мало дете. Ел …

Ел Чапо плачел како мало дете кога во судницата ги видел ќерките Прочитај повеќе »

Ел Чапо поседувал куќа на секоја плажа, а милиони му стигнувале секој ден

Озлогласениот мексикански наркобос Хоакин Гузан, познат како Ел Чапо, бил толку богат што во неговото лично богатство било заведено дека поседува приватна зоолошка градина, куќа …

Ел Чапо поседувал куќа на секоја плажа, а милиони му стигнувале секој ден Прочитај повеќе »

Ема Коронел не знаела дека се мажи со најбараниот наркобос

Ема Коронел Аиспуро пред големото судење на нејзиниот сопруг Ел Чапо во Њујорк изјавила дека кога го запознала не знаела дека станува збор за најголемиот …

Ема Коронел не знаела дека се мажи со најбараниот наркобос Прочитај повеќе »

Scroll to Top