Елвис Присли

Македонскиот Елвис Присли кој снимаше филм во Холивуд со Николас Кејџ, дојде во Македонија да промовира албум

Единствениот македонски Елвис Присли, Ване Црнгаров денес го промовираше неговиот албум „Џеилхаус рок“. Албумот содржи осум песни, и е втор албум, кој досега го има …

Македонскиот Елвис Присли кој снимаше филм во Холивуд со Николас Кејџ, дојде во Македонија да промовира албум Прочитај повеќе »

Парче хартија на кое пишувале Битлси е продадено за 65.000 долари

Повеќе од 1.200 предмети кои биле во сопственост на музичките легенди како Елвис Присли, Лед Цепелин и Битлси беа продадени уште во првиот ден на …

Парче хартија на кое пишувале Битлси е продадено за 65.000 долари Прочитај повеќе »

Гитарата и накитот на Елвис Присли ќе се продаваат на аукција

Накит и вредни предмети што Елвис Присли му ги подарил на својот менаџер, полковникот Том Паркер, ќе се најдат на аукција на 27 август. Двесте …

Гитарата и накитот на Елвис Присли ќе се продаваат на аукција Прочитај повеќе »

Фановите загрижени за здравјето на Том Хенкс, не може да го контролира тресењето на раката

Фановите на Том Хенкс (65) се загрижени за здравствена состојба, затоа што актерот не можел да го контролира тресењето на неговата рака, додека држел говор …

Фановите загрижени за здравјето на Том Хенкс, не може да го контролира тресењето на раката Прочитај повеќе »

(Видео) Објавен трејлерот за филмот за Елвис Присли

Деновиве беше објавен трејлерот за филмот за легендарниот Елвис Присли. Филмот се снимаше две години, а во него освен музичарот главната улога ја има и …

(Видео) Објавен трејлерот за филмот за Елвис Присли Прочитај повеќе »

Внукот на Елвис Присли, кој се самоуби, страдал од депресија и бил зависник од алкохол и дроги

Единствениот внук на Елвис Присли, Бенџамин Кео, кој во јули годинава се самоуби, страдал од депресија, но бил зависник и од алкохол и дроги, пишуваат …

Внукот на Елвис Присли, кој се самоуби, страдал од депресија и бил зависник од алкохол и дроги Прочитај повеќе »

(Фото) Внуката на Елвис Присли го прослави роденденот гола

Внуката на кралот на рокенролот Елвис Присли, Рајли Кеуп, го прослави својот 31 роденден гола. Таа објави фотографија на која има само чорапи на неа …

(Фото) Внуката на Елвис Присли го прослави роденденот гола Прочитај повеќе »

(Фото) Елвис Присли танцува на зелено на семафори

Со цел да се одржат жив споменот за Елвис Присли, властите во германските градови Бад Наухајм и Фридберг, добиле идеја на семафорите да стават силуета …

(Фото) Елвис Присли танцува на зелено на семафори Прочитај повеќе »

Мајкл Џексон и по својата смрт заработува по 400 милиони долари годишно

Американскиот магазин „Форбс“ објави листа на познати личности кои и по нивната смрт продолжиле да заработуваат милиони долари. Овие починати мега ѕвезди собрале вкупно 628 …

Мајкл Џексон и по својата смрт заработува по 400 милиони долари годишно Прочитај повеќе »

Ќерката на Елвис го потрошила богатството на татка си

Лиса Мари Присли, единствената ќерката на Елвис Присли, го потрошила целото наследство од татка си, околу 100 милиони долари. Според неа, парите ги потрошил нејзиниот …

Ќерката на Елвис го потрошила богатството на татка си Прочитај повеќе »

Познати личности кои заработуваат и по нивната смрт

Американскиот магазин „Форбс“ направи листа на познатите личности кои заработуваат и по нивната смрт. 1. Пол Вокер Познатиот актер кој загина трагично во сообраќајна несреќа …

Познати личности кои заработуваат и по нивната смрт Прочитај повеќе »

Scroll to Top