Емануел Макрон

Излегувањето на САД од иранскиот нуклеарен договор ќе предизвика крвава војна

Францускиот претседател Емануел Макрон предупредил дека со повлекувањето на САД од иранскиот нуклеарен договор би можело да дојде до нова крвава војна. Францускиот претседател преку …

Излегувањето на САД од иранскиот нуклеарен договор ќе предизвика крвава војна Прочитај повеќе »

Што е заедничко за владетелите на Европа?

Заедничката карактеристика на владетелите на Европа открива зошто тие лесно носат одлуки за уништување, без грам совест! Еден мал залет во реалноста за моменталните политички …

Што е заедничко за владетелите на Европа? Прочитај повеќе »

Дали ЕУ ги затвори вратите за Балканот до 2027 година?

Европската комисија предложила денеска зголемување на буџетот за период од 2021 година до 2027 година на 1,28 билиони евра, кој треба да биде пополнет по …

Дали ЕУ ги затвори вратите за Балканот до 2027 година? Прочитај повеќе »

Макрон ја нарече сопругата на австралискиот премиер „вкусна“

Францускиот претседател Емануел Макрон ги изненади многумина за време на посетата на Австралија кога направи лапсус и сопругата на австралискиот премиер Луси Турнбул ја нарече …

Макрон ја нарече сопругата на австралискиот премиер „вкусна“ Прочитај повеќе »

Макрон и неговата жена трошоците за живот ги плаќаат од свој џеб

Францускиот претседател, Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит сите лични трошоци ги плаќаат од свој џеб, пишува весникот „Паризијен“. Тоа вклучува трошоци од типот на …

Макрон и неговата жена трошоците за живот ги плаќаат од свој џеб Прочитај повеќе »

(Видео) Трамп чистеше првут од палтото на Макрон

Претседателот Доналд Трамп направи шоу со чистењето првут од јаката на францускиот претседател Емануел Макрон. Тој рече дека ова е знак на „многу посебни односи” …

(Видео) Трамп чистеше првут од палтото на Макрон Прочитај повеќе »

Пораката од Париз за Западен Балкан може да предизвика сериозна криза

Говорот на претседателот на Франција Емануел Макрон, во Европскиот парламент имал експлозивна сила која може да предизвика заострување на кризата на западен Балкан, нешто што …

Пораката од Париз за Западен Балкан може да предизвика сериозна криза Прочитај повеќе »

Двајца Французи му го украле идентитетот на претседателот

Во француската престолнина вчера почна судењето на две лица поради кражба на идентитетот на претседателот на Франција, Емануел Макрон. Овој необичен настан, кој денеска ќе …

Двајца Французи му го украле идентитетот на претседателот Прочитај повеќе »

Scroll to Top