Енрике Иглесијас

Енрике Иглесијас, поради лошите односи со татка си, се откажа од наследството вредно 800 милиони евра

Пејачот Енрике Иглесијас се откажа од наследството на неговиот татко, познатиот шпански пејач Хулио Иглесијас. Шпанските медиуми пишуваат дека Енрике е во лоши односи со …

Енрике Иглесијас, поради лошите односи со татка си, се откажа од наследството вредно 800 милиони евра Прочитај повеќе »

(Фото) Ана Курникова со семејна фотографија му го честита роденденот на Енрике

Тенисерката Ана Курникова и пејачот Енрике Иглесијас за прв пат во јавноста споделија семејна слика со нивните три деца, близнаците Николас и Луси и ќерката …

(Фото) Ана Курникова со семејна фотографија му го честита роденденот на Енрике Прочитај повеќе »

(Галерија) Енрике Иглесијас и Ана Курникова ги објавија првите фотографии од бебето

Пејачот Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова ја објавија првата фотографија од нивното трето дете. Двојката го држеше во тајност породувањето до самиот крај. …

(Галерија) Енрике Иглесијас и Ана Курникова ги објавија првите фотографии од бебето Прочитај повеќе »

(Видео) Енрике се возбуди на концерт во Амстердам

Пејачот Енрике Иглесијас, на последниот концерт во Амстердам извлекол една обожавателка од публиката и се бакнувал со неа на сцената, а камерите го фатиле моментот и …

(Видео) Енрике се возбуди на концерт во Амстердам Прочитај повеќе »

(Видео) Иглесиас и Ана уживаат во улогата на родители

Шпанскиот пејач Енрике Иглесиас и неговата сопруга поранешната тенисерка Ана Курникова, велат дека уживаат во улогата на родители. Пејачот неодамна сподели видео во кое тој …

(Видео) Иглесиас и Ана уживаат во улогата на родители Прочитај повеќе »

(Видео) Џеј Ло, Иглесијас, Стинг и Бијонсе пееле на свадба на руски милијардер

Рускиот милијардер Михаил Гуцеријев потрошил богатство за венчавката на својот син Саид Гуцеријев. Михаил ги донел на забавата светските музички имиња Џенифер Лопез, Стинг, Енрике …

(Видео) Џеј Ло, Иглесијас, Стинг и Бијонсе пееле на свадба на руски милијардер Прочитај повеќе »

Ивана Нолчева, пиар на „Авалон“: Македонката што се дружи со Енрике Инглесијас и Стинг

Ивана Нолчева е една од ретките кои имаат можност да се дружат со најголемите светски музички ѕвезди. Веќе три години таа е пиар на „Авалон …

Ивана Нолчева, пиар на „Авалон“: Македонката што се дружи со Енрике Инглесијас и Стинг Прочитај повеќе »

(Фото) Енрике со децата навива за „Ливерпул“

Пејачот Енрике Иглесијас на својот инстаграм-профил објави фотографија на која гледа фудбал заедно со синот Николас и ќерката Луси. Популарниот пејач е голем фан на …

(Фото) Енрике со децата навива за „Ливерпул“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top