Филип Божиновски

(Фото) Филип Божиновски со фотографија од ќерката ѝ честиташе роденден на сопругата

Пејачот Филип Божиновски ѝ го честиташе роденденот на сопругата Сања, со заедничка фотографија од нивната ќерка Софија. „Среќен роденден“, и посака Филип на Сања. Двајцата …

(Фото) Филип Божиновски со фотографија од ќерката ѝ честиташе роденден на сопругата Прочитај повеќе »

Пејачот Филип Божиновски стана татко

Македонскиот пејач и поранешен учесник во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Филип Божиновски, стана татко. Неговата сопруга Сања Митровска роди девојче. Божиновски самиот се пофали …

Пејачот Филип Божиновски стана татко Прочитај повеќе »

Филип Божиновски и Давид Темелков снимаат дует?

Давид Темелков деновиве престојува во Македонија и своето слободно време го искористи за да се дружи со другарот и колега Филип Божиновски. Фотографијата која ја …

Филип Божиновски и Давид Темелков снимаат дует? Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Филип Божиновски ја има најоригиналната преработка на мега хитот „Деспасито“

Популарниот македонски пејач Филип Божиновски ја објави својата преработка на мега хитот „Деспасито“ кој руши рекорди на гледаност низ целиот свет. Покрај одличната вокална изведба, …

ВИДЕО: Филип Божиновски ја има најоригиналната преработка на мега хитот „Деспасито“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top