флорида

Игуани паѓаат од дрвјата поради ниските температури на Флорида

Игуани паѓаат од дрва поради ниските температури на Флорида. Станува збор за ладнокрвни животни, на кои кога ќе им стане ладно, се случува да паѓаат. …

Игуани паѓаат од дрвјата поради ниските температури на Флорида Прочитај повеќе »

(Видео) Жена се обидела да се качи на авион со змија во куферот

Патничка се обидела да се качи на авион со змија во куферот, пренесоа американските медиуми. Пред да летне за Флорида на обезбедувањето на меѓународниот аеродром …

(Видео) Жена се обидела да се качи на авион со змија во куферот Прочитај повеќе »

Четкар се разголе на плажа на Флорида среде декември

По мини турнејата во Америка, џез музичарот Владимир Четкар замина на одмор на Флорида. Пејачот имаше неколку настапи Детроит, Чикаго, Кливленд и Њујорк, а крај …

Четкар се разголе на плажа на Флорида среде декември Прочитај повеќе »

(Фото) Родители го оставиле синот во погрешно школо, лутал со часови пред да им го вратат

Родители го оставиле синот во погрешно школо, а тој со часови лутал низ ходниците пред полицијата им го врати назад. Наставниците од основното школо „Парк …

(Фото) Родители го оставиле синот во погрешно школо, лутал со часови пред да им го вратат Прочитај повеќе »

Како би изгледал светот кога Земјата би се движела во спротивен правец

Дали некогаш сте се запрашале дали работите би биле поинакви кога нашата планета би се движела и ротирала во спротивен правец од оној за кој …

Како би изгледал светот кога Земјата би се движела во спротивен правец Прочитај повеќе »

(Видео) Алигатор слободно се шеташе и ги исплаши сите на Флорида

Властите во американската сојузна држава Флорида соопштија дека голем алигатор бил виден како слободно се шета во местото Венеса. Дивото животно, кое бил долго околу …

(Видео) Алигатор слободно се шеташе и ги исплаши сите на Флорида Прочитај повеќе »

(Видео) Брена на Флорида славеше роденден: Забава со алигатори за фолк-ѕвездата

Фолк-пејачката Лепа Брена го прослави 61. роденден на Флорида. Таа посети фарма со алигатори и објави неколку фотографии со пријателите и семејството. За потсетување, Брена …

(Видео) Брена на Флорида славеше роденден: Забава со алигатори за фолк-ѕвездата Прочитај повеќе »

(Фото) „Сега сум официјално Американец“, по три години на Флорида, пејачот Дарко Илиевски доби американско државјанство

Пејачот Дарко Илиевски и официјално стана државјанин на Америка. Тој се пофали дека по три години престој во Флорида, конечно добил американско државјанство. Пејачот откако …

(Фото) „Сега сум официјално Американец“, по три години на Флорида, пејачот Дарко Илиевски доби американско државјанство Прочитај повеќе »

(Видео) Американец бил убеден дека снимил НЛО на Флорида

Вилијам Фуентес од Флорида тврди дека снимил два необични објекта на подрачјето на Палм Коуст на Флорида. Тој тврди дека двата светлечки објекта кои ги …

(Видео) Американец бил убеден дека снимил НЛО на Флорида Прочитај повеќе »

Луѓето се плашат од планот на Бил Гејтс да ослободи илјадници генетски модифицирани комарци

Планот на Бил Гејтс предизвика паника и страв кај голем број луѓе, кои се плашат дека би можеле да станат заморчиња во, како што велат …

Луѓето се плашат од планот на Бил Гејтс да ослободи илјадници генетски модифицирани комарци Прочитај повеќе »

Трамп пензионерските денови ги минува играјќи голф со ќерка му Иванка

Поранешнот американски претседател Доналд Трамп пензионерските денови ги минува на Флорида, играјќи голф со ќерка му Иванка Трамп. Откако ја напушти Белата куќа, Трамп i  …

Трамп пензионерските денови ги минува играјќи голф со ќерка му Иванка Прочитај повеќе »

Хакер се обидел да ја отруе водата во град во Флорида

Хакер успеал да влезе во компјутерскиот систем на водоводното претпријатие во Флорида и се обидел да уфрли опасни хемикалии во водата, пишуваат светските медиуми. Лицето …

Хакер се обидел да ја отруе водата во град во Флорида Прочитај повеќе »

(Фото) Силвестер Сталоне го купи најбараниот автомобил во Америка

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне се пофали дека го купил најбараниот автомобил во Америка. Тој објави фотографија од него со најновата генерација на „Корвета Ц8“, возило …

(Фото) Силвестер Сталоне го купи најбараниот автомобил во Америка Прочитај повеќе »

(Видео) Не можела повеќе да се грижи за своето бебе, па го оставила пред домот на девојката на своето поранешно момче

Американката Мелиса Кели (33) од Флорида е обвинета за занемерување на своето бебе. Таа го оставила пред домот на девојката со која се забавувал поранешниот …

(Видео) Не можела повеќе да се грижи за своето бебе, па го оставила пред домот на девојката на своето поранешно момче Прочитај повеќе »

(Видео) Бремена жена го спасила сопругот од напад на ајкула

Американката Маргот Дјукс Еди, која била бремена го спасила својот сопруг Ендрју Чарлс Еди, од ајкула. Маргот без размислување скокнала во водите кај островот Флорида …

(Видео) Бремена жена го спасила сопругот од напад на ајкула Прочитај повеќе »

Невин лежел во затвор скоро четири децении, по 37 години ја прегрнал мајка му како слободен човек

Американецот Роберт Дибоаз (56), од Флорида, последните 37 години ги поминал во затвор, заради силување и убиство. Тој по четири децении конечно ја гушнал мајка …

Невин лежел во затвор скоро четири децении, по 37 години ја прегрнал мајка му како слободен човек Прочитај повеќе »

(Видео) Почнал да верува дека коронавирусот постои откако ја изгубил сопругата

Таксист од Флорида почнал да верува дека коронавирусот навистина постои откако ја загубил сопругата. Тој сега ги негира сите теории на заговор за вирусот кои …

(Видео) Почнал да верува дека коронавирусот постои откако ја изгубил сопругата Прочитај повеќе »

(Видео) Властите во Флорида ќе пуштат 750 милиони ГМО-комарци

Локалните власти во Флорида го одобриле планот за ослободување на 750 милиони генетски модифицирани комарци. Комарците ќе бидат пуштени во периодот од 2021 до 2022 …

(Видео) Властите во Флорида ќе пуштат 750 милиони ГМО-комарци Прочитај повеќе »

(Видео) Деца со „калашников“ упаднале кај Доналд Трамп

Полицијата на Флорида соопштила во јавноста дека три момчиња, вооружени со „калашников“, упаднале во одморалиштето на американскиот претседател Доналд Трамп, Мар-а-Лаго. Момчињата биле веднаш уапсени, …

(Видео) Деца со „калашников“ упаднале кај Доналд Трамп Прочитај повеќе »

Scroll to Top