фотографии

Со фиќо ја поминaвме цела Европа, а татко ми не престануваше да не фотографира: Ребека го разбуди сеќавањата на детство

Ребека Јанковска-Ристески објави ретро фотографии од нејзиното семејство кои како што вели ги има во голем број, затоа што нејзиниот татко Благоја кој бил новинар …

Со фиќо ја поминaвме цела Европа, а татко ми не престануваше да не фотографира: Ребека го разбуди сеќавањата на детство Прочитај повеќе »

Првата девојка на Илон Маск ги продава нивните заеднички фотографии од студентските денови

Првата девојка со која се забавувал милијардерот Илон Маск, Џенифер Гвин, ги продава на аукција нивните заеднички фотографии од студентските денови. Фотографиите се од времето …

Првата девојка на Илон Маск ги продава нивните заеднички фотографии од студентските денови Прочитај повеќе »

Украинки продаваат голи фотографии, а со собраните пари ѝ помагаат на украинската војска

„TerOnlyFans“ е интернет платформа на која Украинки, но и неколку Украинци собираат пари за своите разголени фотографии за да и помогнат на украинската војска. Во …

Украинки продаваат голи фотографии, а со собраните пари ѝ помагаат на украинската војска Прочитај повеќе »

Објавиени првите семејни фотографии од венчавката на Меган и Хари

Кралското семејство ги објави првите официјални семејни фотографии од принцот Хари и Маган Маркл по нивната свадба што се одржа на 19 мај. На една …

Објавиени првите семејни фотографии од венчавката на Меган и Хари Прочитај повеќе »

Ќерката на Мурињо објави стари семејни фотографии

Потругалскиот тренер Жозе Мурињо секогаш привлекува медиумско внимание, но тој го држи приватниот живот далеку од јавноста. Сепак, неговата ќерка Матилде не се води по …

Ќерката на Мурињо објави стари семејни фотографии Прочитај повеќе »

Ќе се избира најдобра фотографија од старите скопски фасадаи

„Mоја скопска приказна“ е отворен конкурс на фотографии инспирирани од фасади на објекти што го дефинираат вистинскиот идентитет на старо Скопје. Најдобрите фотографии ќе бидат …

Ќе се избира најдобра фотографија од старите скопски фасадаи Прочитај повеќе »

Фотографии поради кои ќе сакате да го посетите Лондон

Лондон е еден од најубавите градови во Европа. Овие преубави фотографии од кралскиот град на Темза ќе направат да посакате да го видите градот во …

Фотографии поради кои ќе сакате да го посетите Лондон Прочитај повеќе »

Бикини-модел објави идентични фотографии со кои сакала да ги инспирира другите

Бикини-моделот Ана Роудс сподели две фотографии на социјалните мрежи од едно натпреварување на кое учествувала. На двете фотографии изгледа речиси идентично и нејзиното тело е …

Бикини-модел објави идентични фотографии со кои сакала да ги инспирира другите Прочитај повеќе »

Меѓу Норвежаните кружат голи фотографии од Нора Морк

Норвешката ракометна репрезентација ја тресе скандал, експлицитни фотографии од најдобрата ракометарка на Норвешка, Нора Мерк, кружат меѓу играчите на машката репрезентација. Мобилниот телефон на Нора …

Меѓу Норвежаните кружат голи фотографии од Нора Морк Прочитај повеќе »

Фотографии на најубавите затворенички во светот

Инстаграм-профилот на Mugshawtys ги објави најубавите затворенички во светот. Станува збор за 228 најубави дами осудени за убиства, разбојништва или заведување малолетници. Згодните затворенички собраа …

Фотографии на најубавите затворенички во светот Прочитај повеќе »

Фотографии од венчавката на Серена Вилијамс и милионерот Алексис Оханиан

Во Центарот за современи уметности во Њу Орлеанс, 36-годишната Серена Вилијамс и коосновачот на Reddit Алекс Оханиан го кажаа судбоносното „да“. На забавата присуствувале околу …

Фотографии од венчавката на Серена Вилијамс и милионерот Алексис Оханиан Прочитај повеќе »

(Фото) Ана Брнабиќ и Александар Вучиќ во младоста

Фотографии на српската премиерка Ана Брнабиќ од 90-те години, како и на српскиот претседател Александар Вучиќ се појавија на Твитер. Пред да се појави на …

(Фото) Ана Брнабиќ и Александар Вучиќ во младоста Прочитај повеќе »

Семејството на Шумахер објави шокирачки фотографии од легендата

Пред речиси четири години, легендарниот возач и шампион во Формула 1, Германецот Михаел Шумахер доживеа несреќа при скијање на француските Алпи. Удирајќи со главата во …

Семејството на Шумахер објави шокирачки фотографии од легендата Прочитај повеќе »

Пронајден мобилниот на Владимир, а во него вознемирувачки фотографии

Во мобилниот телефон на Владимир Марјановиќ, свекорот на брутално убиената пејачка Јелена Марјановиќ, пронајдени се голем број шокирачки фотографии, а меѓу нив се наоѓа и …

Пронајден мобилниот на Владимир, а во него вознемирувачки фотографии Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша откри што мисли за разголените фотографии на Дара Бубамара на социјалните мрежи

На Дара Бубамара неодамна ѝ беше исклучен инстаграм-профилот поради разголените фотографии, а целиот случај го прокоментира и нејзината колешка Јелена Карлеуша. Дара Бубамара неодамна на …

Јелена Карлеуша откри што мисли за разголените фотографии на Дара Бубамара на социјалните мрежи Прочитај повеќе »

Scroll to Top