Хаваи

(Видео) Жена слушајќи ја навигацијата завршила со автомобилот во море

Жена слушајќи ја навигацијата завршила со автомобилот во море. Овој нејсекодневен настан се случил во Хаваи, откако на социјалните мрежи почна да се споделува видеото …

(Видео) Жена слушајќи ја навигацијата завршила со автомобилот во море Прочитај повеќе »

Двејн Џонсон ги купи сите „сникерси“ од дуќан на Хаваи за себе, па им ги плати сметките на муштериите

Американскиот глумец Двејн Џонсон, познат како „Карпата“ ги купил сите чоколади „Сникерс“ од дуќан на Хаваи. Глумецот влегол во трговскиот и ги земал сите производи …

Двејн Џонсон ги купи сите „сникерси“ од дуќан на Хаваи за себе, па им ги плати сметките на муштериите Прочитај повеќе »

(Видео) На Хаваите се разбуди најголемиот активен вулкан во светот

Американската геолошка служба соопшти дека во неделата вечерта се разбуди најголемиот активен вулкан во светот, Мауна Лоа, кој се наоѓа на Хаваите. Во соопштението се …

(Видео) На Хаваите се разбуди најголемиот активен вулкан во светот Прочитај повеќе »

(Видео) Џејсон Момоа откако ја истрижа косата ја покажа новата тетоважа на главата

Актерот Џејсон Момоа откако ја истрижа косата ја покажа новата тетоважа на главата. Момоа неодамна ја истрижа косата во знак на протест против загадувањето и …

(Видео) Џејсон Момоа откако ја истрижа косата ја покажа новата тетоважа на главата Прочитај повеќе »

(Видео) Си го убиле детето па го пријавиле за исчезнато

Брачна двојка од Хаваи е уапсена поради сомнение дека си ја убиле шестгодишната посвоена ќерка, за која подоцна ја пријавиле дека е исчезната. Леху К. …

(Видео) Си го убиле детето па го пријавиле за исчезнато Прочитај повеќе »

(Видео) Обама испил чашка повеќе за 60. роденден, открија гостите на забавата

Поранешниот американски претседател, Барак Обама, во саботата го прослави својот 60-ти роденден. Тој направи забава на островот Mартас Винејард, а некои од гостите открија како …

(Видео) Обама испил чашка повеќе за 60. роденден, открија гостите на забавата Прочитај повеќе »

(Галерија) Куќа со поглед на океан, Метју Меконaхи купи вила на Хаваи

Познатиот холивудски актер Метју Меконaхи купи нова куќа на Хаваи за 7,85 милиони долари. Резиденцијата „Капулеху“ е градена по нарачка и има површина од 650 …

(Галерија) Куќа со поглед на океан, Метју Меконaхи купи вила на Хаваи Прочитај повеќе »

(Видео) Астероид неодамна поминал покрај Земјата, без некој да го забележи

Астероидот со име 2020VT4 ѝ се доближил на Земјата на само 400 километри, без притоа никој да го забележи. Блиската средба со асетроидот се случила …

(Видео) Астероид неодамна поминал покрај Земјата, без некој да го забележи Прочитај повеќе »

Месечината фатила ‘рѓа, оваа невозможна појава ги збуни научниците

Истражувачите на НАСА и научниците од Институтот на Хаваи за геофизика и планетарна наука за првпат забележале ‘рѓа на Месечината. Тие сметаат дека проблемот е …

Месечината фатила ‘рѓа, оваа невозможна појава ги збуни научниците Прочитај повеќе »

(Фото) Девојчиња открија астероид во близина на Марс, кој се движи кон Земјата

Две тинејџерки од Индија преку телескопот на Универзитетот на Хаваи успеале да откријат астероид што се наоѓал во близина на Марс и се движел во …

(Фото) Девојчиња открија астероид во близина на Марс, кој се движи кон Земјата Прочитај повеќе »

(Фото) Пирс Броснан пушти брада и коса додека е во самоизолација

Глумецот Пирс Броснан се придржува до сите мерки на социјално дистанцирање и заедно со неговата сопруга Кили Шај замина на егзотичните острови Хаваи. Тој ги …

(Фото) Пирс Броснан пушти брада и коса додека е во самоизолација Прочитај повеќе »

(Галерија) Ја запроси девојка му додека сурфаа заедно

Крис ја запросил девојка му Лорен додека заедно сурфаа покрај плажата Ваикики на Хаваи. Додека Лорен сурфала во океанот во Хонолулу, покрај неа се појавило …

(Галерија) Ја запроси девојка му додека сурфаа заедно Прочитај повеќе »

„Како да го создадов Франкештајн“ – човекот кој ја измислил расата лабрадудл се кае за својот изум

Креаторот на расата куче лабрадудл, Австралиецот Воли Конрон, се покајал што го создал овој вид  животно во 1989 година, нарекувајќи го неговата животна грешка. Австралискиот …

„Како да го создадов Франкештајн“ – човекот кој ја измислил расата лабрадудл се кае за својот изум Прочитај повеќе »

Хаваи во борбата против загадување на океанот, ќе ги забрани пластичните чаши

Хаваи би можела да стане првата американска држава која ќе забрани употреба на предмети од пластика во рестораните. Новата промена би можела да се случи …

Хаваи во борбата против загадување на океанот, ќе ги забрани пластичните чаши Прочитај повеќе »

(Видео) Лавата на Хаваи влезе во електрана

Широката маса на лава влегла во комплексот на геотермалната електрана „Пуна“ на Хаваите, што претставува нова опасност откако претходно била истопена карпа од вулканот Килауеа . …

(Видео) Лавата на Хаваи влезе во електрана Прочитај повеќе »

Scroll to Top