инстаграм

Инстаграм конечно ја прилагоди апликацијата за на компјутер

Инстаграм го прилагоди својот приказ за на компјутерски екрани, иако првенствено апликацијата е наменета за мобилни уреди. Компанијата постојано развива нови опции и ги надградува …

Инстаграм конечно ја прилагоди апликацијата за на компјутер Прочитај повеќе »

Загреб има улична мода како Париз и Милано

Хрватиците Ана и Славица Јоспиповиќ преку инстаграм профилот @stylezagreb низ фотографии ја документираат улична мода во хрватската престолнина. На профилот може да се забележат скромни парови, …

Загреб има улична мода како Париз и Милано Прочитај повеќе »

Македонци направија стикери на Инстаграм #ПетокМиЕ

На социјалната мрежа Инстаграм се појавија стикери на македонски јазик #ПетокМиЕ која од денес се достапни за користење. Креатори на едицијата стикери се Ико Илиевски …

Македонци направија стикери на Инстаграм #ПетокМиЕ Прочитај повеќе »

Русија ги забрани Фејсбук и Инстаграм, може да се вратат откако ќе им се извинат на сите Руси

Русија би можела да ги одблокира „Фејсбук“ и „Инстаграм“, само откако ќе им се извинат на сите Руси, рече рускиот пратеник Антон Горелкин. Русија претходни …

Русија ги забрани Фејсбук и Инстаграм, може да се вратат откако ќе им се извинат на сите Руси Прочитај повеќе »

(Фото) Кејт Хадсон позираше сосема гола и го налути својот брат

Актерката Кејт Хадсон се соблече сосема гола за на Инстаграм. Голите гради Хадсон ги покрива со долгата руса коса, додека ужива пиејќи кафе. „Сонцето излезе“, …

(Фото) Кејт Хадсон позираше сосема гола и го налути својот брат Прочитај повеќе »

(Фото) Бритни пак се сликаше скроз гола, фановите се загрижија дека има проблем со здравјето

Обожавателите на пејачката Бритни Спирс се загрижени за нејзиното здравје, откако ѕвездата повторно објави уште една гола слика на се соблече целосно гола за нејзиниот …

(Фото) Бритни пак се сликаше скроз гола, фановите се загрижија дека има проблем со здравјето Прочитај повеќе »

Анастасија и Немања заедно за Велигден

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ објавија иста фотографија на социјалната мрежа Инстаграм, на која се гледаат нивните патки.   Анастасија Велигденските празници ги …

Анастасија и Немања заедно за Велигден Прочитај повеќе »

Како да им ги гледате сторињата на пријателите без нивно знаење

Постојат два начина ако не сакате вашите пријатели да знаат дека сте им ги гледале нивните сториња на „Инстаграм“. Оваа социјална мрежа секогаш ги известува …

Како да им ги гледате сторињата на пријателите без нивно знаење Прочитај повеќе »

Русите прават своја верзија на „Инстаграм“, „Росграм“

Русите решија да направат своја верзија на една од најпопуларните социјални мрежи „Инстаграм“. Рускиот „Инстаграм“ го нарекоа „Росграм“, а ќе стартува на 28 март и …

Русите прават своја верзија на „Инстаграм“, „Росграм“ Прочитај повеќе »

(Видео) Руска инфлуенсерка во солзи затоа што го изгуби „Инстаграм“

Откако беше соопштено дека Русија ќе ги згасне 80 милиони Инстаграм профили на корисниците во Русија, голем број од инфуенсерките во оваа земја се загрижија …

(Видео) Руска инфлуенсерка во солзи затоа што го изгуби „Инстаграм“ Прочитај повеќе »

Русија ќе ги забрани Фејсбук и Инстаграм ако преку нив се дозволува повикување на насилство врз Русите и руските војници

Русија ќе ги забрани „Фејсбук“ и „Инстаграм“ ако преку нив се дозволува повикување насилство врз руските војници. пренесува 24sedam. Компанијата „Мета платформс“, матичната компанија на „Фејсбук“ …

Русија ќе ги забрани Фејсбук и Инстаграм ако преку нив се дозволува повикување на насилство врз Русите и руските војници Прочитај повеќе »

По „Фејсбук“ и „Инстаграм“, падна и „Јутјуб“

По падот на социјалните мрежи „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Вацап“, падна и видеоканалот „Јутјуб“. Корисници од целиот свет пријавиле дека имаат одредени проблеми. Најголем дел од …

По „Фејсбук“ и „Инстаграм“, падна и „Јутјуб“ Прочитај повеќе »

„Фејсбук“ го избрал профитот на сметка на сузбивање на говорот на омраза, открива свиркач од компанијата на Цукерберг

„Фејсбук“ го избрал профитот на сметка на сузбивање на говорот на омраза, открива свиркачот Фенис Хоген, која работела како менаџер во компанијата на Цукерберг. Хоген …

„Фејсбук“ го избрал профитот на сметка на сузбивање на говорот на омраза, открива свиркач од компанијата на Цукерберг Прочитај повеќе »

„Инстаграм“ не беше во функција еден час во целиот свет, од „Фејсбук“ велат дека го решиле проблемот

Популарната „Фејсбук“ фото апликација беше падната околу еден час, насекаде низ светот, а од „Фејсбук“ соопштија дека техничките проблеми биле брзо решени. Повеќе од 6000 …

„Инстаграм“ не беше во функција еден час во целиот свет, од „Фејсбук“ велат дека го решиле проблемот Прочитај повеќе »

Од „Фејсбук“ го блокираа претседателот на Венецуела, Мадуро обвинува за дигитален тоталитаризам

Од компанијата „Фејсбук“ го блокрале профилот на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, пренесуваат светските медиуми. Од Министерството за комуникации во земјата, објаснуваат дека блокадата стигнала …

Од „Фејсбук“ го блокираа претседателот на Венецуела, Мадуро обвинува за дигитален тоталитаризам Прочитај повеќе »

(Видео) Папата лајкал фотографии од секси Бразилка

Папата Франциско бил фатен како лајкува фотографии од бразилскиот модел Наталија Гарбото. Медиумите во Италија пренесуваат дека оној што бил задолжен да го води неговиот …

(Видео) Папата лајкал фотографии од секси Бразилка Прочитај повеќе »

(Видео) Алексеј Навални бил отруен во хотелската соба, а не на аеродром, неговиот тим ги најде доказите

Рускиот опозиционер Алексеј Навални бил отруен со шише вода во неговата хотелска соба во рускиот град Томск, а не на аеродромот како што претходно се …

(Видео) Алексеј Навални бил отруен во хотелската соба, а не на аеродром, неговиот тим ги најде доказите Прочитај повеќе »

Славните ќе се исклучат од „Инстаграм“ во знак на протест против ширењето на говор на омраза и лажни вести

Светските ѕвезди ќе ги замрзнат своите инстаграм-профили за 24 часа во знак на протест поради говорот на омраза и големиот број дезинформации за изборите, кои …

Славните ќе се исклучат од „Инстаграм“ во знак на протест против ширењето на говор на омраза и лажни вести Прочитај повеќе »

Аријана Гранде е првата жена која на „Инстаграм“ ја следат 200 милиони фанови

Пејачката Аријана Гранде стана првата жена која на „Инстаграм“ ја следат 200 милиони фанови. Таа доби честитки од нејзините пријатели и колеги. „И честитам на мојата …

Аријана Гранде е првата жена која на „Инстаграм“ ја следат 200 милиони фанови Прочитај повеќе »

(Фото) Иванна го гушна секси Алекси

Поранешната шефица на протокол на експремиерот Зоран Заев, Иванна Хаџиевска, се сликаше со некогашниот грчки премиер Алексис Ципрас, кој во Грција го носи прекарот „секси …

(Фото) Иванна го гушна секси Алекси Прочитај повеќе »