ЈуТјуб

Аца Лукас побара од Цеца да ги отстрани нивните заеднички хитови од „Јутјуб“

Српскиот пејач Аца Лукас побарал од Цеца Ражнатовиќ да ги отстрани нивните дуети од нејзиниот официјален канал на „Јутјуб“ бидејќи само таа ја имала заработка …

Аца Лукас побара од Цеца да ги отстрани нивните заеднички хитови од „Јутјуб“ Прочитај повеќе »

(Видео) Потрошиле илјадници долари да докажат дека Земјата е рамна, а само потврдиле дека е тркалезна

Едек куп теоретичари на заговор, потрошиле илјадници долари за да докажат дека Земјата не е округла, но го докажаа токму спротивното. Еден од нив е …

(Видео) Потрошиле илјадници долари да докажат дека Земјата е рамна, а само потврдиле дека е тркалезна Прочитај повеќе »

Како да гледате „Јутјуб“ без реклами на вашиот мобилен

Сега пости начин како да гледате „Јутјуб“ на вашите мобилни телефони, без да ви се појавуваат реклами. Тоа е апликацијата Youtube Vanced. За оние кои …

Како да гледате „Јутјуб“ без реклами на вашиот мобилен Прочитај повеќе »

„Јутјуб“ ги блокира каналите на руските медиуми во Европа

Компанијата „Гугл“ ги блокираше „Јутјуб“ каналите поврзани со руската телевизија „Раша тудеј“ и агенцијата „Спутник“ во Европа. „Поради конфликтот кој во моментов се случува во …

„Јутјуб“ ги блокира каналите на руските медиуми во Европа Прочитај повеќе »

Илјадници корисници утрово немале пристап до „Гугл“, „Јутјуб“ и нивниот е-мејл

Кај илјадници корисници утрово се јавиле проблеми со топ-веб локациите, како што се „Гугл“ и „Јутјуб“. Според извештаите на социјалните мрежи, е-мејл услугите исто така …

Илјадници корисници утрово немале пристап до „Гугл“, „Јутјуб“ и нивниот е-мејл Прочитај повеќе »

По „Фејсбук“ и „Инстаграм“, падна и „Јутјуб“

По падот на социјалните мрежи „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Вацап“, падна и видеоканалот „Јутјуб“. Корисници од целиот свет пријавиле дека имаат одредени проблеми. Најголем дел од …

По „Фејсбук“ и „Инстаграм“, падна и „Јутјуб“ Прочитај повеќе »

Песна на корејскиот бенд „БТС“ го урна рекордот на „Јутјуб“, над 100 милиони прегледи за 24 часа

„Динамит“, последниот сингл на корејскиот бој бенд „БТС“, го урна рекордот на „Јутјуб“ откако спотот бил прегледан 101,1 милион пати во првите 24 часа од …

Песна на корејскиот бенд „БТС“ го урна рекордот на „Јутјуб“, над 100 милиони прегледи за 24 часа Прочитај повеќе »

(Видео) Вонземјаните ја користат Земјата за да ги наполнат батериите

Вонземјаните се појавуваат со нивните летала на земјата со цел да ги наполнат батериите. Ова го тврдат некои заговорници по објавеното видео на „Јутјуб“ каналот, …

(Видео) Вонземјаните ја користат Земјата за да ги наполнат батериите Прочитај повеќе »

НАСА забележала флота на вселенски бродови

Флота вселенски бродови биле забележани како демнат сателити на НАСА, тврдат теоретичарите на заговор, пишува британски Express. Користејќи ги сликите за опсервација на НАСА, теоретичарите на заговор …

НАСА забележала флота на вселенски бродови Прочитај повеќе »

Пад на системот на „Гугл“, „Јутјуб“ и сите сервиси на технолошкиот гигант

Корисниците деновиве не беа во можност да пристапат на ниту еден сервис на Google. Имаше голем број жалби поради проблемите со пристапот на Gmail, Youtube, …

Пад на системот на „Гугл“, „Јутјуб“ и сите сервиси на технолошкиот гигант Прочитај повеќе »

Проблемите со „Гугл“ најмногу ги погодија корисниците во САД

Во неделата вечерта се случи дефект на глобално ниво при што дошло до прекин социјалните мрежи „Снапчет“, „Јутјуб“ и „Гугл“. Од „Гугл“ ја потврија веста …

Проблемите со „Гугл“ најмногу ги погодија корисниците во САД Прочитај повеќе »

(Видео) НАСА почна да објавува видео снимки во резолуција 8-К

НАСА почна да објавува снимки на Јутјуб од вселената во голема резолуција – 8К. Во снимките од вселената кои НАСА редовно ги објавува се опфатени …

(Видео) НАСА почна да објавува видео снимки во резолуција 8-К Прочитај повеќе »

„Јутјуб“ ја цензурираше новата песна на „Белградски синдикат“

Популарната мрежа за споделување на видеа „Јутјуб“, ја цензурираше новата песна на рап групата „Белградски синдикат“. Српската група која е препознатлива по политичките ангажмани во …

„Јутјуб“ ја цензурираше новата песна на „Белградски синдикат“ Прочитај повеќе »

„Јутјуб“ го забрани документарецот „Како банките го ограбија светот“

„Како банките го ограбија светот“ е документарец забранет од страна на „Јутјуб“. Исклучителен документарец кој тешко може да се најде со превод. Во документарецот на …

„Јутјуб“ го забрани документарецот „Како банките го ограбија светот“ Прочитај повеќе »

Хитот „Деспасито“ станал мета на хакери

Двајца француски државјани се обвинети во Париз по хакерскиот упад на популарната интернет страница за видео снимки, Јутјуб. На мета на хакерите, минатата година се …

Хитот „Деспасито“ станал мета на хакери Прочитај повеќе »

Македонски пејачи се кодошеле, па Јутјуб им ги избриша песните

Неколку илјади песни од македонски поп и фолк пејачи деновиве биле избришани од интернет каналот Јутјуб, затоа што биле плагијат пренесува Фокус. Поточно, песните се …

Македонски пејачи се кодошеле, па Јутјуб им ги избриша песните Прочитај повеќе »

(Видео) Албанки водат дневник со голи гради

Албанската телевизија „Зјар“ има малку поинаков пристап во информативната програма. Нејзините четири презентерки со сериозни лица ги читаат настаните од земјата и светот, но со …

(Видео) Албанки водат дневник со голи гради Прочитај повеќе »

Тригодишно момче им седело на патниците на глава, а мајката не превземала ништо

Тригодишно момче, цели осум часа ги малтретирал патниците кои во август од Германија летале кон Њу Џерси. На ваквиот настан сведочи и снимката која на …

Тригодишно момче им седело на патниците на глава, а мајката не превземала ништо Прочитај повеќе »

Scroll to Top