Кание Вест

Шлаканицата на Вил Смит на Оскарите, разводот меѓу Џони Деп и Амбер Херд и предвремената пензија на Брус Вилис од Холивуд, скандали кои ја одбележаа 2022 година

Голем број скандали ја одбележаа минатата 2022 година. Некои од светските ѕвезди не се однесуваа примерно во светот на забавната индустрија. Судења, шлаканици, плукања, отсуството …

Шлаканицата на Вил Смит на Оскарите, разводот меѓу Џони Деп и Амбер Херд и предвремената пензија на Брус Вилис од Холивуд, скандали кои ја одбележаа 2022 година Прочитај повеќе »

Кание Вест исчезна откако бившиот менаџер го тужи за неплатен хонорар

Раперот Кание Вест наводно исчезнал откако бившиот менаџер го обвини за неплатени хонорари. Како што пренесе британски „Мирор“, Томас Џон, го обвинил Вест и му …

Кание Вест исчезна откако бившиот менаџер го тужи за неплатен хонорар Прочитај повеќе »

Со татко ми ме врзуваат убави сеќавања и го сакам тоа и за моите деца, но тоа со Канје е невозможно, рече Ким

Ким Кардашијан во подкастот на Енџи Мартинез се пожали дека ѝ е тешко да ги одгледува децата заедно со бившиот Кание Вест. „Многу е тешко“, …

Со татко ми ме врзуваат убави сеќавања и го сакам тоа и за моите деца, но тоа со Канје е невозможно, рече Ким Прочитај повеќе »

Кание ја обвини Ким дека го изневерила со НБА ѕвезда

Кание Вест ја обвини НБА ѕвездата Крис Пол дека му го растурил бракот на Ким Карадшијан. Тој напиша на „Твитер“ дека Ким го изневерила со …

Кание ја обвини Ким дека го изневерила со НБА ѕвезда Прочитај повеќе »

(Фото) Местово ти е лудница, како можеш да живееш во ваков луксуз, ја прашаа фановите Ким откога таа им ги отвори вратите од скапата вила

Американската ѕвезда Ким Кардашијан им ја покажа луксузната куќа на фановите, а тие и коментира дека изгледа како лудница. И рекоа дека е многу празна …

(Фото) Местово ти е лудница, како можеш да живееш во ваков луксуз, ја прашаа фановите Ким откога таа им ги отвори вратите од скапата вила Прочитај повеќе »

Обожавателите се тажни што Кание Вест веќе не е милијардер па почнаа да собираат донации за раперот

Голем број обожаватели се тажни што раперот Кание Вест повеќе не е милијардер, па почнаа да собираат донации. Вест ги изгуби најголем дел од неговите …

Обожавателите се тажни што Кание Вест веќе не е милијардер па почнаа да собираат донации за раперот Прочитај повеќе »

Кание Вест откако го раскина договорот со „Адидас“ повеќе не е милијардер

Американскиот рапер Кание Вест откако го раскина договорот со „Адидас“ повеќе не е милијардер. Според светскиот економски магазин „Форбс“,  договорот со германска компанија за облека …

Кание Вест откако го раскина договорот со „Адидас“ повеќе не е милијардер Прочитај повеќе »

Кание Вест ја ангажираше адвокатката на Џони Деп да го спаси од тужби

Раперот Кание Вест ја ангажираше адвокатката на Џони Деп за да му помогне околу големиот број тужби. Вест во последните неколку месеци е главна тема …

Кание Вест ја ангажираше адвокатката на Џони Деп да го спаси од тужби Прочитај повеќе »

(Фото) Канје Вест во врска со бразилска манекенка

По официјалниот развод од Ким Кардашјан, американскиот рапер Канје Вест сега повторно е во врска. По кратката авантура со глумицата Џулија Фокс, музичарот овој пат …

(Фото) Канје Вест во врска со бразилска манекенка Прочитај повеќе »

(Фото) Ким Кардашјан и Канје Вест заедно гледаа натпревар

Ким Кардашјан и Канје Вест беа видени заедно на трибините во спортската сала „Таусенд Оакс“, каде што заедно гледаа натпревар. Тие беа со нивната ќерка …

(Фото) Ким Кардашјан и Канје Вест заедно гледаа натпревар Прочитај повеќе »

(Фото) Фановите ја обвинија Карлеуша дека го копира стилот на Кание Вест

Фановите ја обивнија Јелена Карлеуша дека му го копирала стилот на Кание Вест, по последната објава која му ја посвети на американскиот рапер. Таа објави стихови …

(Фото) Фановите ја обвинија Карлеуша дека го копира стилот на Кание Вест Прочитај повеќе »

Дечкото на Ким го исмеваше Канје Вест и го спореди со госпоѓа Даутфаер

Дечкото на Ким Кардашијан, комичарот Пит Дејвидсон, го исмеваше нејзиниот поранешен сопруг, Кание Вест, на еден од неговите настапи. Тој го спореди со госпоѓа Даутфајер, …

Дечкото на Ким го исмеваше Канје Вест и го спореди со госпоѓа Даутфаер Прочитај повеќе »

Бившиот ѝ се заканува на Ким Кардашјан со домашни видеа

Бившиот на Ким Кардашијан, Реј Џ. ѝ се заканил дека ќе го објави нивното домашно видео, кое го снимил додека биле заедно. Како што пишуваат …

Бившиот ѝ се заканува на Ким Кардашјан со домашни видеа Прочитај повеќе »

„Инстаграм“ му го суспендира профилот на Канје Вест поради расистички навреди

„Инстаграм“ му го суспендираше профилот на американскиот рапер Кание Вест, заради раститички навреди кон водителката на The Daily Showa Тревор Ноах. Тој испрати расистички навреди кон …

„Инстаграм“ му го суспендира профилот на Канје Вест поради расистички навреди Прочитај повеќе »

Во кревет сум со твојата жена, Пит Дејвидсон врати на провокациите на Канје Вест

Американскиот комичар и глумец Пит Дејвидсон му се закани на Кание Вест, по бројните напади и провокации кои ги трпеше во последниот период од американскиот …

Во кревет сум со твојата жена, Пит Дејвидсон врати на провокациите на Канје Вест Прочитај повеќе »

Кание Вест почна да ја следи Карлеуша на Инстаграм, рече дека Ким ја копирала

Американскиот рапер Кание Вест почна да ја следи Јелена Карлеуша на „Инстаграм“. Тој рече дека неговата поранешна сопруга Ким Кардашијан многупати се обидувала и го …

Кание Вест почна да ја следи Карлеуша на Инстаграм, рече дека Ким ја копирала Прочитај повеќе »

(Галерија) Ким позираше за „Вог“ и зборуваше за разводот со Кание, порано правев сè за другите да бидат среќни, но сега ја избрав мојата среќа

Ким Кардашијан по подолго време конечно се отвори и зборуваше за својот приватен живот. Таа за списанието „Вог“ зборуваше за разводот од Кание и рече …

(Галерија) Ким позираше за „Вог“ и зборуваше за разводот со Кание, порано правев сè за другите да бидат среќни, но сега ја избрав мојата среќа Прочитај повеќе »

Кание ја нападна Ким, ме обвини дека сум нарачал некој да ја убие

Кание Вест јавно ја нападна Ким Кардашијан велејќи дека таа е таа која го обвинила дека тој нарачал нејзино убиство и дека го го нарекла …

Кание ја нападна Ким, ме обвини дека сум нарачал некој да ја убие Прочитај повеќе »

Scroll to Top