Кание Вест

Пронајдена мртва поранешната менаџерка на Кание Вест и Ким Кардашијан

Поранешната менаџерка на Кание Вест и Ким Кардашијан, Анѓела Енџи Кукавски, е пронајдена мртва во Лос Анџелес. Таа била најдена во багажникот во автомобил, а …

Пронајдена мртва поранешната менаџерка на Кание Вест и Ким Кардашијан Прочитај повеќе »

Документите за развод сè уште ги немам потпишано, а и децата сакаат да не гледаат заедно, Кание сака да ѝ се врати на Ким

Американскиот рапер Кание Вест неодамна во едно интервју кажа дека повторно сака да бидат заедно со неговата сопруга Ким Кардашијан. Тој вели дека документите за …

Документите за развод сè уште ги немам потпишано, а и децата сакаат да не гледаат заедно, Кание сака да ѝ се врати на Ким Прочитај повеќе »

Кание се смири со Ким, двајцата видени заедно на забава во Чикаго

Кание Вест и Ким Кардашијан повторно се смирија, тврдат извори блиски до нив за Page Six. Тие биле видени заедно минатата недела на забавата на …

Кание се смири со Ким, двајцата видени заедно на забава во Чикаго Прочитај повеќе »

Кание Вест го објави својот десетти албум

Американскиот рапер Кание Вест го објави десеттиот студиски албум Donda. Од неделата, тој е достапен на стрим-платформите. Вест ја одложуваше промоцијата неколку пати поради пандемијата …

Кание Вест го објави својот десетти албум Прочитај повеќе »

Кание Вест поднесе барање до судот за да го смени името

Американскиот рапер Кание Вест поднесе барање до Високиот суд во Лос Анџелес за официјално да го промени името. Музичарот повеќе не сака да го користи …

Кание Вест поднесе барање до судот за да го смени името Прочитај повеќе »

(Фото) Вил Смит пушти пивски стомак: „Никогаш не сум бил во полоша форма“

Холивудскиот актер Вил Смит, кој е познат по акционите филмови и одличниот изглед, овој пат ги изненади сите со неговиот пивски стомак. Актерот позираше гол …

(Фото) Вил Смит пушти пивски стомак: „Никогаш не сум бил во полоша форма“ Прочитај повеќе »

(Фото) Патиките на Канје Вест продадени за рекордни 1,8 милион долари

Патиките на американскиот рапер Канје Вест (43), кои ги носеше на доделувањето на Греми-наградите во 2008 година, се продадени на аукција за рекордни 1,8 милион …

(Фото) Патиките на Канје Вест продадени за рекордни 1,8 милион долари Прочитај повеќе »

По разводот со Кание, Ким си најде нов дечко

И покрај тоа што се уште е актуленен разводот меѓу Ким Кардашијан и Кание Вест, американските таблоиди пренесуваат дека таа веќе го преболела поранешниот сопруг …

По разводот со Кание, Ким си најде нов дечко Прочитај повеќе »

Канје Вест ги престигна Опра и Џордан, раперот стана најбогатиот Афроамериканец со 6,6 милијарди долари

Канје Вест стана најбогатиот Афроамериканец на светот. Тој ги престигна Опра Винфри и Мајкл Џордан со богатство од 6,6 милијарди долари. Минатата година ова време …

Канје Вест ги престигна Опра и Џордан, раперот стана најбогатиот Афроамериканец со 6,6 милијарди долари Прочитај повеќе »

Ким не планира да се исели од куќата, по разводот со Кание

Американската ѕвезда Ким Карадашијан, не планира да се исели од вилата вредна 60 милиони долари, по разводот со нејзиниот сопруг, раперот Кание Вест. Таа со …

Ким не планира да се исели од куќата, по разводот со Кание Прочитај повеќе »

Кание не ја сака во близина Ким, додека тој е со децата

Популарниот американски рапер Кание Вест, не ја сака во близина неговата сопруга Ким Кардашијан додека тој е со децата, пишуваат американските медиуми. Деновиве двојката го …

Кание не ја сака во близина Ким, додека тој е со децата Прочитај повеќе »

Ким Кардашијан ќе го прикаже разводот од Кание Вест во реално шоу

Ким Кардашијан планира да се разведе од Кание Вест, а целата постапка планира да ја прикаже на американската јавност во две реални шоуа, пишува „Мирор“. …

Ким Кардашијан ќе го прикаже разводот од Кание Вест во реално шоу Прочитај повеќе »

Ким Кардашијан поднесе барање за развод од Кание Вест

Амерканската ѕвезда Ким Кардашијан поднела документи за развод од нејзиниот сопруг, раперот Кание Вест, пишуваат американските медиуми. Двајцата веќе некое време не живеат заедно, а …

Ким Кардашијан поднесе барање за развод од Кание Вест Прочитај повеќе »

Scroll to Top