кина

(Видео) Kинески балон лета и шпионира над САД

Кински балон за набљудување е забележан над северозападниот дел на САД, соопшти Пентагон. Балонот е виден неколку дена пред посетата на државниот секретар на САД …

(Видео) Kинески балон лета и шпионира над САД Прочитај повеќе »

(Видео) Луѓе висеа во воздух откако се расипа рингишпил во забавен парк во Кина

Дваесетина посетители висеа неколку метри во воздух откако се расипа една од вртешките во забавниот парк во Фунан во Кина. Луѓето се наоѓаа на десетина …

(Видео) Луѓе висеа во воздух откако се расипа рингишпил во забавен парк во Кина Прочитај повеќе »

За некои го украле вонземјани, за други е терористички напад, неколку луди теории за исчезнатиот малезиски авион

И по речиси девет години властите на Малезија не успејаа да го пронајдат патничкиот авион кој во 2014 година исчезна над Индискиот океан. До ден …

За некои го украле вонземјани, за други е терористички напад, неколку луди теории за исчезнатиот малезиски авион Прочитај повеќе »

Фудбалски клуб во кој беа вложени милијарди за да го имаат најголемиот стадион и ги донесат светските фудбалски ѕвезди повеќе не постои

Фудбалскиот клуб од Кина, Гуангџоу, кој за кратко време стекна светска слава, повеќе не постои. За десет години не успеа да биде толку успешен на …

Фудбалски клуб во кој беа вложени милијарди за да го имаат најголемиот стадион и ги донесат светските фудбалски ѕвезди повеќе не постои Прочитај повеќе »

(Видео) Верижен судир во Кина, во кој учестуваа 200 автомобили

Во Кина се случи верижен судар во кој учествуваа 200 автомобили, пренесоа светските медиуми. Во несреќата едно лице го загуби животот. Сообраќајката се случила во …

(Видео) Верижен судир во Кина, во кој учестуваа 200 автомобили Прочитај повеќе »

Две панди ќе бидат вратени во Кина заради негрижа на одговорните во Зоолошка во САД

Двете џиновски панди Ли Ли и Ја Ја, кои Зоолошката градина во Мемфис во САД, ги позајми од Кина пред 20 години ќе им бидат …

Две панди ќе бидат вратени во Кина заради негрижа на одговорните во Зоолошка во САД Прочитај повеќе »

(Видео) Најголемиот дрвен брод во историјата е извлечен од река во Кина

На 21 ноември од реката Јангца во областа Хенгша во Кина е извлечен најголемиот дрвен брод во историјата на човештвото. Операцијата траела четири часа. Медиумите …

(Видео) Најголемиот дрвен брод во историјата е извлечен од река во Кина Прочитај повеќе »

(Видео) НЛО ги исплаши Кинезите, необичен објект снимија на нивното небо

На „Инстаграм“ објавено е видео од Кина на кое се гледа НЛО. Голем број луѓе рекоа дека се исплашиле кога го виделе објектот. Очевидците најмногу …

(Видео) НЛО ги исплаши Кинезите, необичен објект снимија на нивното небо Прочитај повеќе »

Кинез освоил 30 милиони долари, ама не им кажал на сопругата и детето за да не станат мрзливи

Кинез освоил 219 милиони јуани, или околу 30 милиони долари на лото, но не им кажал на сопругата и детето затоа што не сакал да …

Кинез освоил 30 милиони долари, ама не им кажал на сопругата и детето за да не станат мрзливи Прочитај повеќе »

Во кои земји е најбезбедно, а каде е најлошо да бидете во случај на трета светска војна

Руската инвазија врз Украина и спомнувањето нуклеарно оружје од страна на некои експерти кај многумина предизвика страв од избувнување трета светска војна. Ваквото сценарио беше …

Во кои земји е најбезбедно, а каде е најлошо да бидете во случај на трета светска војна Прочитај повеќе »

Кина планира комерцијални патувања во вселената од 2025 година

Кина има намера да ја испрати првата група на комерцијални патници во вселената во 2025 година. Еден лет ќе чини меѓу 2 и 3 милиони …

Кина планира комерцијални патувања во вселената од 2025 година Прочитај повеќе »

(Видео) Во старски дом викнале танчарка за да ги усреќи ветераните

Од старски дом на Тајван се извиниле што ангажирале егзотична танчарка да им танцува на клиентите, кои биле ветерани во инвалидски колички. Домот на ветераните …

(Видео) Во старски дом викнале танчарка за да ги усреќи ветераните Прочитај повеќе »

Пентагон забележал 144 неидентификувани летечки објекти

Американската влада го објави извештајот за НЛО во кој е наведено дека аналитичари од секторот за одбрана и известувачки податоци, не располагаат со доволно податоци …

Пентагон забележал 144 неидентификувани летечки објекти Прочитај повеќе »

(Видео) Кинезите ја изградија првата брза пруга на море на која ќе се патува со 350 километри на час

Во Кина е изградена првата брза пруга на море. Возовите на оваа пруга ќе можат да се движат и до 350 километри на час. Последните …

(Видео) Кинезите ја изградија првата брза пруга на море на која ќе се патува со 350 километри на час Прочитај повеќе »

(Видео) Ракометарки во Кина тренираат со македонска музика

Ракометниот клуб Шандонг од Кина на тренинзите се мотивира со македонска народна музика. На социјалните мрежи се појави видео како тече еден тренинг во ракометниот …

(Видео) Ракометарки во Кина тренираат со македонска музика Прочитај повеќе »

(Видео) Малата механичка рака на кинескиот модул Вентијен ги заврши тестовите во вселената

Мала механичка рака монтирана на првиот кинески лабораториски модул Вентијен успешно ги заврши тестовите во орбитата, соопштија од Кинеската вселенска агенција (CMSA). „Со поддршка од …

(Видео) Малата механичка рака на кинескиот модул Вентијен ги заврши тестовите во вселената Прочитај повеќе »

Остатоци од кинеската ракета се очекува да паднат на Земјата наредната недела, предупредуваат Американците

Остатоци од огромната кинеска ракета која беше лансирана викендов се очекува да падне на Земјата наредната недела, соопштија од Американската вселенска команда која го следи …

Остатоци од кинеската ракета се очекува да паднат на Земјата наредната недела, предупредуваат Американците Прочитај повеќе »

(Видео) Маж спаси двегодишно девојче, кое падна од зграда

Маж спаси девојче кое паѓаше од петтиот кат од зграда на истокот во Кина, пренесоа тамошните медиуми. Видеото е објавено на Veibo, а подоцна се …

(Видео) Маж спаси двегодишно девојче, кое падна од зграда Прочитај повеќе »

(Фото) Патник за време на летот забележал дека на крилото на авионот фали шраф

Патник за време на летот од Пекинг до Хенгјанг во Кина испаничил кога на височина од 10.000 метри забележал дека на едно од крилата на …

(Фото) Патник за време на летот забележал дека на крилото на авионот фали шраф Прочитај повеќе »