лига шампиони

Роналдо се враќа во Европа и повторно ќе игра во Лигата на шампионите

Еден од најдобрите фудбалери во светот Кристијано Роналдо е многу блиску до потпис со клубот од Премиер лигата, Њукасл. Ова го тврди Руди Гарсија, тренерот …

Роналдо се враќа во Европа и повторно ќе игра во Лигата на шампионите Прочитај повеќе »

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Македонскиот ракометен клуб Вардар остана без место во Лигата на шампионите. Причината за ваквиот потег на Европската ракометна федерација е поради неиполнети финансиски обврски на …

ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите Прочитај повеќе »

Скопјанец со албанско знаме го прегрна Бензема на синоќешниот меч во Лигата на шампиони

Навивачот кој влезе на теренот на „Сантијаго Бернабеу“ со албанско знаме на синоќешното полуфинале од Лига на шампиони и го прегрна Карим Бензема е скопјанец …

Скопјанец со албанско знаме го прегрна Бензема на синоќешниот меч во Лигата на шампиони Прочитај повеќе »

Се подготвува целосно нова Лига на шампионите, ќе се укинат групите и ќе играат повеќе клубови

Потполно нов концепт на Лига на шампиони би требало да се случи за две години. Веќе некое време се зборува за промени во најелитното фудбалско …

Се подготвува целосно нова Лига на шампионите, ќе се укинат групите и ќе играат повеќе клубови Прочитај повеќе »

(Видео) Кривопаланчанец на натпреварот во Лигата на шампионите доби дрес од Реал Мадрид

Кривопаланчанецот Гоце кој присуствуваше на натпреварот меѓу Челзи и Реал Мадрид во Лига шампиони, на крајот го доби дресот на бекот на шпанскиот тим Ферлан …

(Видео) Кривопаланчанец на натпреварот во Лигата на шампионите доби дрес од Реал Мадрид Прочитај повеќе »

Македонското знаме се вееше на натпреварот меѓу Челзи и Реал Мадрид во Лига шампиони

Македонското знаме се вееше синоќа за време на натпреварот меѓу Челзи и Реал Мадрид во Лига шампиони. Знамето го вееја македонските навивачи на Реал Мадрид, …

Македонското знаме се вееше на натпреварот меѓу Челзи и Реал Мадрид во Лига шампиони Прочитај повеќе »

Tим од непризнатата држава Tранснистрија, која важи за шверцерски рај, вечерва ќе дебитира во Лигата на Шампиони

Tимот на Шериф, од непризнатата држава Tранснистрија, која важи за шверцерски рај, вечерва ќе дебитира во Лигата на Шампиони. Шериф ќе му гостува на украинскиот …

Tим од непризнатата држава Tранснистрија, која важи за шверцерски рај, вечерва ќе дебитира во Лигата на Шампиони Прочитај повеќе »

Фудбалерите на Челзи го освоија пехарот во Лига шампиони

Тимот на Челзи го освои трофејот во Лига на шампиони, откако во финалето го совладаа Манчестер Сити. Стрелец на единствениот гол беше Каи Хаверц. Тренерот …

Фудбалерите на Челзи го освоија пехарот во Лига шампиони Прочитај повеќе »

(Видео) Единаесет години откако Пандев го подигна трофејот и стана третиот Македонец кој ја освоил Лига на шампиони

На 22. мај 2010 година, фудбалериte на Жозе Мурињо, меѓу кои беше и Горан Пандев, освoија таканаречено триплета и Лига на шампиони, Италијанската Серија А …

(Видео) Единаесет години откако Пандев го подигна трофејот и стана третиот Македонец кој ја освоил Лига на шампиони Прочитај повеќе »

Баерн против ПСЖ и Реал со Ливерпул, познати двојките за четврт и полу-финалето во ЛШ

Познати се двојките за четврт и полу-финалето во најпрестижното клупско натпреварување во светот, Лигата на шампиони. На ждрепката во Нион, се најдоа три тима од …

Баерн против ПСЖ и Реал со Ливерпул, познати двојките за четврт и полу-финалето во ЛШ Прочитај повеќе »

Вардарки повторно поразени во големото финале од Ѓер

ЖРК Вардар не успеа да стане европски шампион, откако, загуби со минимални 26-27 од Ѓер по одиграните две продолженија, Ѓер останува европски шампион по драматичниот …

Вардарки повторно поразени во големото финале од Ѓер Прочитај повеќе »

Scroll to Top