луѓе

Откриено зошто некои луѓе комарците ги каснуваат повеќе од другите

Речиси сите луѓе мачат мака со комарците, но некои комарците ги каснуваат повеќе од другите. Едно скорешно испитување покажало дека причината за ова се мирисот …

Откриено зошто некои луѓе комарците ги каснуваат повеќе од другите Прочитај повеќе »

(Видео) Луѓе во црно со бакљи низ Софија маршираа во чест на генерал-нацист

Со марш низ центарот на бугарската престолнина Софија, над стотина ултрадесничарски екстремисти, му оддадоа почит на бугарскиот генерал Христо Луков, кој во 30-те години и …

(Видео) Луѓе во црно со бакљи низ Софија маршираа во чест на генерал-нацист Прочитај повеќе »

Зошто се посебни луѓето родени во февруари?

Луѓето родени во февруари се искрени, оргинални и таинствени. Сакаат да им помагаат на другите и да учат од своите искуства. Ова се нивните карактеристики: …

Зошто се посебни луѓето родени во февруари? Прочитај повеќе »

Бикини-модел објави идентични фотографии со кои сакала да ги инспирира другите

Бикини-моделот Ана Роудс сподели две фотографии на социјалните мрежи од едно натпреварување на кое учествувала. На двете фотографии изгледа речиси идентично и нејзиното тело е …

Бикини-модел објави идентични фотографии со кои сакала да ги инспирира другите Прочитај повеќе »

Хороскопски знаци кои одлично ги читаат другите луѓе

Овие хороскопски знаци едноставно чувствуваат дека ќе се случи нешто, а со текот на времето развиваат толку силна интуиција што може да ја користат како …

Хороскопски знаци кои одлично ги читаат другите луѓе Прочитај повеќе »

Пет типа на луѓе кои нè иритираат на „Фејсбук“

„Фејсбук“ е сè понепопуларен меѓу тинејџерите, но и понатаму го користат голем број луѓе. Порталот „Mashable“ составил листа на луѓе кои и понатаму ја користат …

Пет типа на луѓе кои нè иритираат на „Фејсбук“ Прочитај повеќе »

Преку вакцинирање, заразени 30 милиони луѓе со рак и сида!

Зошто медиумите би ја сокриле оваа снимка ако работат за благосостојба на човештвото? Научникот од фармацевтската компанија „Мерек“, доктор Маурис Хилеман, неколку години пред својата …

Преку вакцинирање, заразени 30 милиони луѓе со рак и сида! Прочитај повеќе »

(Видео) Илјадници луѓе живеат во град под земја во Австралија

Во Австралија постои вистински град кој се наоѓа под земја. Направен е на местото на еден напуштен рудник. Неговото име е Кобер Пери и е …

(Видео) Илјадници луѓе живеат во град под земја во Австралија Прочитај повеќе »

Дебелите луѓе се почувствуваа навредени, па „Гугл мапс“ го тргна бројачот на килограми

„Гугл мапс“ ќе го отстрани својот бројач на калории затоа што некои дебели луѓе се почувствувале навредени. Значката што покажува колку калории корисникот ќе потроши …

Дебелите луѓе се почувствуваа навредени, па „Гугл мапс“ го тргна бројачот на килограми Прочитај повеќе »

Во Данска се основа црква без никакви обележја

„Наместо фокусирање на различностите, сакаме да се фокусираме на она што ни е заедничко. Луѓето во своите култури имаат потреба да обележат значајни пресвртници во …

Во Данска се основа црква без никакви обележја Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ирма ја погоди Куба со неверојатна сила – Водата носи луѓе и расте бројот на жртвите

Ураганот Ирма повторно се зајакна до бура од петти степен и го погоди крајбрежјето на Куба, а беше проследен со ветрови со максимална брзина од …

(ВИДЕО) Ирма ја погоди Куба со неверојатна сила – Водата носи луѓе и расте бројот на жртвите Прочитај повеќе »

Нема да ви се верува дека станува збор за исти луѓе!

Некои од нив навистина е невозможно да се препознаат. Медицината си го направила своето. Хормонската терапија им го промени изгледот и сега изгледаат како да …

Нема да ви се верува дека станува збор за исти луѓе! Прочитај повеќе »

Ноне се огласи од Јамајка: Луѓе, не сум трудна, дебела сум!

Некогашната македонска поп-пејачка, Ноне Неделковска деновиве ужива на Јамајка, заедно со своето момче Рајан кој е таму роден. По неколкуте фотографии кои таа ги објави …

Ноне се огласи од Јамајка: Луѓе, не сум трудна, дебела сум! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Овие луѓе користат технологија, а никој жив не може да ги разбере што напишале на пораките

Внимателно читајте… Иако не се знае од каде точно излегле овие пораки, се знае дека лицето кое ги напишало е од нашите простори, но она …

(ФОТО) Овие луѓе користат технологија, а никој жив не може да ги разбере што напишале на пораките Прочитај повеќе »

Scroll to Top