Лук Пери

Академијата не му укажа признание на Лук Пери за време на Оскарите

На годинашното 92. издание на „Оскар“, академијата не му укажа признание на телевизиската ѕвезда Лук Пери. Името на глумецот кој имаше богата кариера и кој …

Академијата не му укажа признание на Лук Пери за време на Оскарите Прочитај повеќе »

Пред смртта Лук Пери планирал да се венча со вереницата Венди

Неодамна починатиот актер од хит серијата „Беверли Хилс“ Лук Пери, на лето требало да се венча со неговата вереница Венди Медисон Бауер. Британски „Дејли Мејл“ …

Пред смртта Лук Пери планирал да се венча со вереницата Венди Прочитај повеќе »

Кели ги замолкна сите кои ја осудија затоа што не се прости со Дилан

Актерката Џени Гарт, прочуената Кели од серијата „Беверли Хилс“ е единствената која што не се огласи на социјалните мрежи по повод смртта на Лук Пери, …

Кели ги замолкна сите кои ја осудија затоа што не се прости со Дилан Прочитај повеќе »

Лук Пери целото богатство го оставил на децата, за вереницата ништо

Починатиот актер Лук Пери, познат по улогата на Дилан од серијата „Беверли Хилс“, направил тестамент во кој целото свое богатство го оставил на своите деца, …

Лук Пери целото богатство го оставил на децата, за вереницата ништо Прочитај повеќе »

Чарли Шин со емотивна порака се прости од Лук Пери

Голем број пријатели и колеги од Холивуд се простија од американскиот актер Лук Пери, кој почина вчера од мозочен удар. Меѓу колегите беше и неговиот …

Чарли Шин со емотивна порака се прости од Лук Пери Прочитај повеќе »

Scroll to Top