море

Јужноамериканката Кристен Нојшефер е единствената жена што плови на отворено море во екстремни услови

Јужноамериканката Кристен Нојшефер, која е капетан, според најновите извештаи, пловела 170 милји дневно со својата едрилица од видот „кутер“, модел Cape George. Едрилицата ја нарекла …

Јужноамериканката Кристен Нојшефер е единствената жена што плови на отворено море во екстремни услови Прочитај повеќе »

Поцрне Егејското Море – несреќа која ќе го уништи туризмот на познатиот остров

Четириест години стариот танкер „Агиа Зони 2“, кој пренесувал 2.500 тони нафта, потона во неделата кај островот Саламис, на влезот во заливот кај најголемото грчко …

Поцрне Егејското Море – несреќа која ќе го уништи туризмот на познатиот остров Прочитај повеќе »

(ФОТО) Јелена изгоре на море – Сите се прашуваат дали може да биде поцрна

Водителката се врати од Малта каде нафрли боја на која никој не остана имун. Јелена Бачиќ Алимиќ, одмораше на Малта, од каде на обожавателите на …

(ФОТО) Јелена изгоре на море – Сите се прашуваат дали може да биде поцрна Прочитај повеќе »

ТАМАРА СЕ СОБЛЕЧЕ ВО БИКИНИ: По младата пејачка се вртат и девојки!

Младата пејачка Тамара Ангеловска е една од ретките музички имиња кои успеваат да го примамат сето внимание на јавноста уште при првото свое појавување. Ангеловска …

ТАМАРА СЕ СОБЛЕЧЕ ВО БИКИНИ: По младата пејачка се вртат и девојки! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Младен и Бранка објави слика од море – Сите се прашуваа, што имаат на себе?

Вулетиќ и Окука, уживаат во Црна Гора, а фотката начисто ги збуни сите кои ги следат. Иако многумина предвидуваа целосен крах на врската, говорејќи како …

(ФОТО) Младен и Бранка објави слика од море – Сите се прашуваа, што имаат на себе? Прочитај повеќе »

(ФОТО+18) Секси Душица влезе гола во море – Но, што правеше тој пред нејезе?

Душица Грабовиќ со неколку разголени слики, дури и најголемите мажишта ги остави без текст.Дојде ред и на Душица Грабовиќ да објави песна и таа со …

(ФОТО+18) Секси Душица влезе гола во море – Но, што правеше тој пред нејезе? Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ за прв пат го однесе синот Јаков на море

Пејачката не сакаше да ја открие локацијата на која престојува со малиот Јаков. Повеќе од очигледно е дека Сека Алексиќ ужива во мајчинството, а малиот …

(ФОТО) Сека Алексиќ за прв пат го однесе синот Јаков на море Прочитај повеќе »

Scroll to Top