недела

УХМР со детаљна временска прогноза за цела недела

Облачно и студено време преовладуваше утрово во Македонија, со умерен до засилен северен ветер. Од денеска утринските температури во поголемиот дел од земјата ќе бидат …

УХМР со детаљна временска прогноза за цела недела Прочитај повеќе »

Пристигнуваат студените денови – од следната недела драстична промена

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По одделни котлини ќе има појава на магла, особено претпладне. Температурата ќе се движи …

Пристигнуваат студените денови – од следната недела драстична промена Прочитај повеќе »

Недела пред масакрот во Лас Вегас претседателот на хотелот донирал многу пари на исламистички групи

Претседателот на управата на хотелот „Мандалеј Беј“, Џејмс Мирен, донира милиони долари на организации поврзани со исламски тероризам, а сега во јавноста излезе информација дека …

Недела пред масакрот во Лас Вегас претседателот на хотелот донирал многу пари на исламистички групи Прочитај повеќе »

Д-р. Колдвел: Секој карцином е излечлив – Mоже да се излекува за една недела, а еве како

Д-р. Колдвел не е единствениот доктор на светот кој зборува дека киселоста во организмот е причинител за сите хронични болести, но и главен причинител на …

Д-р. Колдвел: Секој карцином е излечлив – Mоже да се излекува за една недела, а еве како Прочитај повеќе »

Scroll to Top