нов

Димитар Андоновски со песната „Сам по калдрмата“ го најави новиот музички проект со групата „Фонтана“

Пејачот Димитар Андоновски подготвува нов проект со групата „Фонтана“ и кларинетистот Благојче Трајковски. Новата песна од проектот на пејачот е „Сам по калдрмата“ која премиерно …

Димитар Андоновски со песната „Сам по калдрмата“ го најави новиот музички проект со групата „Фонтана“ Прочитај повеќе »

(Видео) Сара Мејс со провокативен танц вибрира „Фрекфенција“

Сара Мејс по подолга пауза обајви нова песна и спот. „Фрекфенција“ е новата песна за која музиката и текстот се на Сара, додека аранжманот и …

(Видео) Сара Мејс со провокативен танц вибрира „Фрекфенција“ Прочитај повеќе »

Кендел Џенер во проѕирен топ на состанок со новиот дечко

Манекенката Кендал Џенер (27) и музичарот Бад Бани (29) видени се на состанок како излегуваат од ресторан. Ријалити ѕвездата и една од најплатените манекенки во …

Кендел Џенер во проѕирен топ на состанок со новиот дечко Прочитај повеќе »

Бали Бег на Неџла и подари автомобил по раѓањето на вториот син

Брачниот пар Бурак Озвџит и Фахрије Евџан, познати во јавноста како Бали Бег и Неџла забележани се од турските папараци на шопинг во трговскиот центар …

Бали Бег на Неџла и подари автомобил по раѓањето на вториот син Прочитај повеќе »

Шакира има нов дечко со кој се гледа четири месеци, тврдат шпанските медиуми

Шакира има нов дечко откако се раздели од нејзиниот партнер, поранешниот фудбалер Жерар Пике, пишуваат шпанските медиуми. Медиуми му влегоа во трага на човекот со …

Шакира има нов дечко со кој се гледа четири месеци, тврдат шпанските медиуми Прочитај повеќе »

Квентин Тарантино пред да се пензионира ќе го снима последниот филм во неговата кариера

Квентин Тарантино го подготвува својот последен филм. Филмот ќе биде насловен е „Филмски критичар“  кој ќе биде десетти филм на Тарантино. Филмот би требало Тарантино …

Квентин Тарантино пред да се пензионира ќе го снима последниот филм во неговата кариера Прочитај повеќе »

Георги Шарески и Марко Јовановиќ го објавија новиот албум

Музичарите Героги Шарески и Марко Јовановиќ го изадоа нивниот нов албум „Биг лав“. Албумот е достапен и може да се симне од сите светски дигитални …

Георги Шарески и Марко Јовановиќ го објавија новиот албум Прочитај повеќе »

По пауза од 18 години, „Ролинг стоунс“ ќе објави нов албум

Ролинг Стоунс наскоро треба да го издадат својот прв албум со нова музика по 18 години и албумот Live Kicks пишуваат британските медиуми. Тоа би …

По пауза од 18 години, „Ролинг стоунс“ ќе објави нов албум Прочитај повеќе »

(Видео) Кристина ја скрати косата и промовира нов имиџ

Манекенката Кристина Димитри ја промени бојата на косата. Нејзината долга руса коса ја замени со кратка темнокафена боја. Кристина со новата фризура се пофали на …

(Видео) Кристина ја скрати косата и промовира нов имиџ Прочитај повеќе »

По пауза од шест години, Бијонсе го објави новиот албум

Американската пејачка Бијонсе по шест години пауза го објави нејзиниот седми студиски албум „Ренесанса“. Нејзиниот последен студиски албум го објави во 2016 година. Пејачката официјално …

По пауза од шест години, Бијонсе го објави новиот албум Прочитај повеќе »

Концертна промоција на новиот албум на „Некст тајм“

Стефан и Мартин од групата „Некст тајм“ ќе го промовираат нивниот нов музички албум насловен „Мајка“. Промоцијата ќе се случи на 7 јуни. Албумот има …

Концертна промоција на новиот албум на „Некст тајм“ Прочитај повеќе »

На Британката Ема ѝ ги отстраниле двата јајчника, но ѝ пораснал нов

На Британката Ема Гетволдстен (26) ѝ ги отстраниле двата јајчника, но ѝ израснал нов, нешто што претставува вистински медицински феномен. Нејзиниот случај е прв од …

На Британката Ема ѝ ги отстраниле двата јајчника, но ѝ пораснал нов Прочитај повеќе »

Американскиот нов светски поредок и официјално е мртов

Новиот американски поредок официјално е мртов затоа што Кина и Русија го прекинаа движењето на САД во правец на глобалната интеграција, пишува Хал Брандс за …

Американскиот нов светски поредок и официјално е мртов Прочитај повеќе »

Човештвото ја дели планетата со нов вид на луѓе!

Лекарите тврдат дека откриле докази за еден нов вид на човечко суштество, кое живее меѓу сите нас, и кое има врвна когнитивна способност, исклучиво поради …

Човештвото ја дели планетата со нов вид на луѓе! Прочитај повеќе »

Мек-веган е новиот хит – Се чека реакцијата од „месојадците“

Целта на компанијата беше да тестира дали овој производ ќе има добар пласман кај луѓето. Мекдоналдс го пласираше новиот производ, кој се нарекува Мек-веган, а …

Мек-веган е новиот хит – Се чека реакцијата од „месојадците“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top