новиот

Џони Деп e новиот гитарист во бендот на Мерилин Менсон?

Рокерот Мерилин Менсон објави мистериозен твит, навестувајќи дека холивудскиот актер Џони Деп би можел да му се придружи на неговиот бенд. Претходно Деп веќе учествуваше …

Џони Деп e новиот гитарист во бендот на Мерилин Менсон? Прочитај повеќе »

Режисер од Камбоџа е новата љубов на Анџелина Џоли

Светските медиуми на големо пишуваат за новото момче на Анџелина Џоли, камбоџискиот режисер и писател Прач Ли, со кого холивудската актерка во последно време постојано …

Режисер од Камбоџа е новата љубов на Анџелина Џоли Прочитај повеќе »

Путин го исплати ненамирениот долг кон централните банки

Рускиот претседател Владимир Путин конечно ги подмири долговите кон сите поранешни советски републики и нивните централни банки, нешто што ја направи Русија единствена земја која …

Путин го исплати ненамирениот долг кон централните банки Прочитај повеќе »

(Втор дел) Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавањето на новиот светски поредок

(Втор дел) Неодамнешните протести во Полска би требало да ги предизвикаат луѓето во целиот свет да се замислат. Меѓутоа, масовните медиуми повторно предизвикаа ваквиот протест …

(Втор дел) Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавањето на новиот светски поредок Прочитај повеќе »

Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавање на новиот светски поредок

Лажните Евреи, односно Евреите што тоа не се, веќе лажно пристапуваат на оваа религија, како династијата Ротшилд и Рокфелер, во август годинава се конфронтираа со …

Над илјадници Евреи протестираа против ционистите и создавање на новиот светски поредок Прочитај повеќе »

Миле Китиќ се пофали со новиот автомобил вреден 100.000 евра

Папараците го фотографираа фолкерот Миле Китиќ по заминувањето од емисијата „Амиџи шоу“ во неговиот нов автомобил.Миле Китиќ ретко се појавува во јавност, а уште помалку …

Миле Китиќ се пофали со новиот автомобил вреден 100.000 евра Прочитај повеќе »

Руска студентка изведе стриптиз за да добие нов ајфон

Видеото на кое руската студентка Јевгенија С. (19) изведува стриптиз за да го добие најновиот ајфон предизвика бура на социјалните мрежи во Русија. Изведениот стриптиз …

Руска студентка изведе стриптиз за да добие нов ајфон Прочитај повеќе »

Сања Барби со новиот имиџ ја имитира Јелена Карлеуша

Македонската фолкерка Сања Барби Цинцева, се охрабри да направи утлра уникатна промена во својот имиц. Пејачката ја промовираше својата нова скратена и розева фризура, а …

Сања Барби со новиот имиџ ја имитира Јелена Карлеуша Прочитај повеќе »

Кејт Пери веќе ги прегрна Илуминатите и Новиот светски поредок

Марионетка на Илуминатите е и пејачката Кети Пери, која одговорила на радикалниот исламски терористички напад на концертот Ариан Гранде во Манчестер, Велика Британија, повикувајќи ја …

Кејт Пери веќе ги прегрна Илуминатите и Новиот светски поредок Прочитај повеќе »

Путин го претстави новиот руски супер војник!

Рускиот претседател Владимир Путин го претстави генетски модифицираниот супер војник и, како што вели, е посмртоносен дури и од нуклеарна бомба. Путин ги предупреди повеќето …

Путин го претстави новиот руски супер војник! Прочитај повеќе »

За шпанскиот крал, референдумот е нелегален, а за Каталонците, новиот ќе се случи за неколку дена

Шпанскиот крал Фелипе VI изјави во вторникот дека референдумот за независност на Каталонија бил незаконски. Во телевизиското обраќање до нацијата кралот посочи дека организаторите на …

За шпанскиот крал, референдумот е нелегален, а за Каталонците, новиот ќе се случи за неколку дена Прочитај повеќе »

Путин: Се смешкам затоа што „Новиот светски поредок“ е завршен!

Путин и Трамп и соопштија на челниците на Г-20 во лице: „Новиот светски поред заврши!“ Во американскиот претседател, Путин пронајде сојузник за уништување на Новиот …

Путин: Се смешкам затоа што „Новиот светски поредок“ е завршен! Прочитај повеќе »

Ова е новиот премиер на нашиот северозападен сосед – Избрана косовската влада

Според Харадинај, Косово е во тешка економска ситуација, ослабен со недовербата на граѓаните во институциите. Со 62 гласови „за“, избраниците во косовскиот парламент ја избраа …

Ова е новиот премиер на нашиот северозападен сосед – Избрана косовската влада Прочитај повеќе »

Новиот светски поредок ќе се обиде да го убие Доналд Трамп

ТВ-водителот на руската државна телевизија, кој го постави самиот Путин, тврди дека новиот светски поредок планира да го убие Доналд Трамп поради неговата желба да …

Новиот светски поредок ќе се обиде да го убие Доналд Трамп Прочитај повеќе »

Гога Секулиќ се пофали со новиот имиџ

Гога Секулиќ на Инстаграм со својот изглед предизвика еден куп коментари. Пејачката Гога Секулиќ престојуваше неодамна во Сараево по повод Филмскиот фестивал на кој беше …

Гога Секулиќ се пофали со новиот имиџ Прочитај повеќе »

Елена Петреска излезе во јавност со новиот спот за „Верувам“!

Поп пејачката Елена Петреска во период кога на македонската естрада царува штама и повеќето нејзини колеги се препуштени на одмор и релаксација на плажа, таа …

Елена Петреска излезе во јавност со новиот спот за „Верувам“! Прочитај повеќе »

14 начини како да се заштитите себеси, семејството и пријателите од Новиот Светски Поредок

Послушноста кон Новиот светски поредок може да биде многу опасна. Доколку постапите според неговите внимателно осмислени илузии, може да изгубите се, дури и да се …

14 начини како да се заштитите себеси, семејството и пријателите од Новиот Светски Поредок Прочитај повеќе »

Scroll to Top