Париз

(Видео) Спектакуларни огномети ширум светот, светските метрополи ја дочекаа 2023 година

Новогодишната ноќ низ светските метрополи ширум светот во првата година по пандемијата на коронавирус привлече голем број луѓе на улиците, со спектакуларни изведби на музички …

(Видео) Спектакуларни огномети ширум светот, светските метрополи ја дочекаа 2023 година Прочитај повеќе »

Париз сака до 2024 да ја исчисти реката Сена за да може луѓето да пливаат во неа

Властите во Париз сакаат до 2024 година да ја исчистат реката Сена за да можат луѓето и да се бањаат во неа. Тие веќе започнаа …

Париз сака до 2024 да ја исчисти реката Сена за да може луѓето да пливаат во неа Прочитај повеќе »

(Видео) Мајкл Даглас се прошета низ Париз со нова фризура, фановите едвај го препознаа

Американскиот глумец Мајкл Даглас ги изненади сите со новата фризура и имиџ со која се појави во Париз. Оттаму објави видео, а фановите едвај го …

(Видео) Мајкл Даглас се прошета низ Париз со нова фризура, фановите едвај го препознаа Прочитај повеќе »

Осветлувањето на Ајфеловата кула ќе се гаси порано за да се заштеди струја

Осветлувањето на Ајфеловата кула ќе се гаси порано заради заштеда на енергија. Светлата на кулата ќе бидат угаснати околу 23:45 часот, а ќе станува збор …

Осветлувањето на Ајфеловата кула ќе се гаси порано за да се заштеди струја Прочитај повеќе »

Француска државна секретарка е под истрага поради обвинение за силување

Обвинителството во Париз започна истрага по повод обвинувањата за силување против државната француска секретарка за развој и меѓународна соработка Хрисула Захаропулу. Истрагата е отворена откако …

Француска државна секретарка е под истрага поради обвинение за силување Прочитај повеќе »

Моника Црнокрак со дечкото во Париз

Постарата ќерка на познатата брачна двојка Светлана и Мики Црнокрак, Моника, која неодамна дипломираше на Економскиот факултет во Скопје, објави фотографии со нејзиниот дечко Виктор …

Моника Црнокрак со дечкото во Париз Прочитај повеќе »

(Видео) Овци ги преплавија Јелисејските полиња во Париз, заврши Меѓународниот земјоделски саем

Голем број сточари заедно со 350 уметници од јужната француска провинција Берн, ја прошетаа својата стока низ улиците на Париз. Тие ги преплавија Јелисејските полиња …

(Видео) Овци ги преплавија Јелисејските полиња во Париз, заврши Меѓународниот земјоделски саем Прочитај повеќе »

Јапонец ја убил и ја изел својата пријателка, а неговиот богат татко успеал да го спаси од затвор

Јапонецот Исеи Сагава успеал да се извлече од убиство на млада девојка во Париз, благодарение на неговиот богат татко. Тој во седумдесетите години од минатиот век …

Јапонец ја убил и ја изел својата пријателка, а неговиот богат татко успеал да го спаси од затвор Прочитај повеќе »

Го тужел шефот затоа што му било досадно на работа и сега ќе добие оштета од 40.000 евра

Французинот Фредерик Деснард го тужел својот шеф и компанија каде работел, затоа што работата му била здодевна. Тој чувствувал дека не работи доволно за платата …

Го тужел шефот затоа што му било досадно на работа и сега ќе добие оштета од 40.000 евра Прочитај повеќе »

Обновата на Нотр Дам конечно може да почне, за што се исечени 1.000 стари дабови дрвја

Властите во Париз соопштија дека обновата на катедралата Нотр Дам во Париз, која изгоре пред две и пол години, конечно може да почне. За таа …

Обновата на Нотр Дам конечно може да почне, за што се исечени 1.000 стари дабови дрвја Прочитај повеќе »

Личните работи на Карл Лагерфелд ќе се најдат на аукција, 200 чифта ракавици и портрет од 135.000 евра

Личните работи на Карл Лагерфелд, кој беше еден од најуспешните и најпрепзнатливи дизајнери на сите времиња, ќе се најдат на аукција. Славниот дизајнер, кој почина …

Личните работи на Карл Лагерфелд ќе се најдат на аукција, 200 чифта ракавици и портрет од 135.000 евра Прочитај повеќе »

Нивото на загревање на Земјата е црвен аларм за човештвото, се вели во извшетајот на Обединетите нации за климатските промени

Активностите на луѓето ја менуваат климата на невидени и понекогаш неповратни начини, е наведено во големиот научен извештај на Обединетите нации за климатските промени. Во …

Нивото на загревање на Земјата е црвен аларм за човештвото, се вели во извшетајот на Обединетите нации за климатските промени Прочитај повеќе »

Над 100 илјади Французи протестираа против задолжителната вакцинација

Повеќе од 100 илјади луѓе протестираа низ улиците на Франција. Тие се противат на одлуката на Владата да ги натера луѓето да се вакцинираат со …

Над 100 илјади Французи протестираа против задолжителната вакцинација Прочитај повеќе »

Дајана ќе беше жива да не останеше во Париз: Нови детали од несреќата на принцезата

Принцезата Дајана денес можеби ќе беше жива, ако се вратела во Велика Британија наместо што го продолжила својот престој во Париз, вели нејзиниот поранешен возач Колин …

Дајана ќе беше жива да не останеше во Париз: Нови детали од несреќата на принцезата Прочитај повеќе »

(Фото) Најдобрите фотографии на Земјата снимени од вселената во 2020 година

НАСА ги објави 20-те најдобри фотографии снимени во 2020 година од астронаутите кои живеат во Меѓународната вселенска станица (ИСС). Од Американската вселенска агенција во ноември …

(Фото) Најдобрите фотографии на Земјата снимени од вселената во 2020 година Прочитај повеќе »

(Видео) Обезглавен наставник во Франција, затоа што покажал карикатура од пророкот Мухамед

Францсукиот учител Самуел Пати бил обезглавен вчера од страна на 18 годишен исламистички терорист, откако на часот покажал карикатура од пророкот Мухамед, пренесува „Дејли Мејл“. …

(Видео) Обезглавен наставник во Франција, затоа што покажал карикатура од пророкот Мухамед Прочитај повеќе »

Scroll to Top