песната

Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“

Продолжува лудилото на британскиот „X-фактор“. Славко Калезиќ повторно предизвика воодушевување што ќе се прераскажува долго време. Овој пат Славко ја изведе песната They Tell Me …

Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) НОВ РЕКОРД – Песната „Despacito“ за само 6 месеци стана најстримувана било кога

Хитот „Despacito“ ја споулаве целата планета и го престинга рекордерот Џастин Бибер на стриминг сервисите. Прочуената песна „Despacito“ на порториканскиот пејач Луис Фонси (39) преку …

(ВИДЕО) НОВ РЕКОРД – Песната „Despacito“ за само 6 месеци стана најстримувана било кога Прочитај повеќе »

Песната „Деспасито„ ја спаси земјата од банкрот

Пред само два месеци гувернерот на Порторико, Рикардо Росело, прогласи банкрот на земјата со идеја да го реструктуира долгот од 70 милиони долари. Но, последните …

Песната „Деспасито„ ја спаси земјата од банкрот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Саша Ковачевиќ ја исфрли песната на шпански поради жешките сцени

Саша Ковачевиќ ја екранизираше новата песна „Велиш не“, која ја отпеа и на српски и на шпански. Ова е најскапиот спот во неговата кариера.„Драги мој, …

(ВИДЕО) Саша Ковачевиќ ја исфрли песната на шпански поради жешките сцени Прочитај повеќе »

Ај кју“ го промовираа спотот за песната „Мојот крал“

Ај кју“ го промовираа спотот за песната „Мојот крал“. Бендот „Ај кју“ го промовира спотот за песната „Мојот крал“. Ова е четврта песна од нивниот …

Ај кју“ го промовираа спотот за песната „Мојот крал“ Прочитај повеќе »