рапер

Канје Вест тврди дека Тарантино му украл идеја за филм

Раперот Канје Вест тврди дека идејата за филмот на Квентин Тарантино, Django Unchained од 2012 година е негова. Вест беше гостин во емисијата „Пјерс Морган …

Канје Вест тврди дека Тарантино му украл идеја за филм Прочитај повеќе »

Руски рапер се самоуби, откако оставил порака дека не сака да убива луѓе

Рускиот рапер Иван Виталиевич Петунин, чие уметничко име е Воки, се самоубил поради регрутирањето што го најавил рускиот претседател Владимир Путин, пренесуваат странските медиуми. Телото …

Руски рапер се самоуби, откако оставил порака дека не сака да убива луѓе Прочитај повеќе »

50 Сент тужи докторка од Мајами, која тврдела дека си го зголемил пенисот

Раперот 50 Сент ја тужи докторката од клиниката за плстична хирургија во Мајами, која наводно му сугерирала дека тој е нивен клиент за операција за …

50 Сент тужи докторка од Мајами, која тврдела дека си го зголемил пенисот Прочитај повеќе »

На раперот Тајзи му експлодира куферот на аеродром, обезебедувањето во паника

На раперот Тајзи му експлодирал куферот на скопскиот аеродром, па обезебдувањето веднаш реагирало, оти мислеле дека раперот има бомба. Ова се случило пред тој да се …

На раперот Тајзи му експлодира куферот на аеродром, обезебедувањето во паника Прочитај повеќе »

Елена сними дует со рускиот рапер Кирил

Поп-пејачката Елена Ристеска неодамна престојуваше во Москва каде што со рускиот рапер Кирил ја сними песната Bitcoin & Gold. Тој истовремено е и нејзин менаџер за Русија. …

Елена сними дует со рускиот рапер Кирил Прочитај повеќе »

Откако ја претепа Ријана, Крис Браун давел жена

Крис Браун ја претепа својата поранешна девојка Ријана, а сега е повторно дел од скандал. Крис неодамна е фотографиран како дави за врат една девојка …

Откако ја претепа Ријана, Крис Браун давел жена Прочитај повеќе »

Познатиот американски рапер Нели уапсен поради силување!

Познатиот американски рапер Нели е уапсен поради силување. Како што пренесуваат светските медиуми, 42 годишна жена го обвинила дека сексуално ја нападнал во автобус во …

Познатиот американски рапер Нели уапсен поради силување! Прочитај повеќе »

Американски рапер сака да докаже дека Земјата е во форма на диск

На крајот на мрачниот среден век големите географски откритија ја откриле вистината дека Земјата е тркалезна, по што морепловците повеќе не се плашеле дека ќе …

Американски рапер сака да докаже дека Земјата е во форма на диск Прочитај повеќе »

Американскиот рапер Б.о.Б. собира пари за да докаже дека Земјата е рамна плоча

Американскиот рапер Б.о.Б. почна да собира пари со цел да лансира сателит и со тоа да добие потврда дека Земјата е рамна плоча. Раперот чие …

Американскиот рапер Б.о.Б. собира пари за да докаже дека Земјата е рамна плоча Прочитај повеќе »

Scroll to Top