Ролинг стоунс

По пауза од 18 години, „Ролинг стоунс“ ќе објави нов албум

Ролинг Стоунс наскоро треба да го издадат својот прв албум со нова музика по 18 години и албумот Live Kicks пишуваат британските медиуми. Тоа би …

По пауза од 18 години, „Ролинг стоунс“ ќе објави нов албум Прочитај повеќе »

(Видео) Северина се журкаше на концерт на Ролинг Стоунс во Мадрид

Хрватската пејачка Северина се пофали дека била на концерт на легендарните Ролинг Стоунс во Мадрид. Таа објави видео во кое сподели моменти од пристигнувањето во …

(Видео) Северина се журкаше на концерт на Ролинг Стоунс во Мадрид Прочитај повеќе »

Ролинг Стоунс се журкаа до пет наутро во Мадрид за роденденот на Рони Вуд

Членовите на групата Ролинг Стоунс му приредија роденденска забава на гитаристот Рони Вуд во Мадрид. Тој наполни 75 години на денот кога рокерите се вратија …

Ролинг Стоунс се журкаа до пет наутро во Мадрид за роденденот на Рони Вуд Прочитај повеќе »

Ќе се снимаат четири документарци за „Ролинг стоунс“ за 60-годишниот јубилеј

Шеесетгодишниот јубилеј на „Ролинг стоунс“ ќе биде одбележан со четири документарци на „Би-Би-Си“, во кои секој член ќе ја раскаже приказната за групата од своја …

Ќе се снимаат четири документарци за „Ролинг стоунс“ за 60-годишниот јубилеј Прочитај повеќе »

Менаџерот на „Ролинг стоунс“ починал додека му го копал гробот на своето куче

Менаџерот на музичката група „Ролинг стоунс“, Мик Бригден почина на 74 годишна возраст. Toj починал додека му го копал гробот на своето угинато куче, пишува …

Менаџерот на „Ролинг стоунс“ починал додека му го копал гробот на своето куче Прочитај повеќе »

Тапанарот на „Ролинг стоунс“ итно опериран, морал да се откаже од турнејата

Тапанарот на популарната рок-група „Ролинг стоунс“, Чарли Вотс, бил итно опериран. Операцијата во Лондон поминала успешно, а лекарите велат дека неговите здравствени проблеми биле откриени …

Тапанарот на „Ролинг стоунс“ итно опериран, морал да се откаже од турнејата Прочитај повеќе »

(Видео) „Ролинг стоунс“ го реиздава албумот Let It Bleed

Британските рок-легенди „ролингстоунси“ по повод 50-годишнината од првото издание на славниот албум Let It Bleed ќе објават раскошно реиздание, преработено во моно и стереоверзија со …

(Видео) „Ролинг стоунс“ го реиздава албумот Let It Bleed Прочитај повеќе »

Мик Џегер спиел со повеќе од 4000 жени, а сакал да стане политичар

Фронтментот на култниот бренд The Roling Stones, Мик Џегер, со пеење почнал да се занимава во раното детство. Неговиот бурен живот го одбележале музиката, дрогата …

Мик Џегер спиел со повеќе од 4000 жени, а сакал да стане политичар Прочитај повеќе »

Мик Џегер ќе ја одложи турнејата поради здравствени проблеми

Турнејата на легендарната музичка група „Ролинг стоунс“ ќе биде одложена поради здравствената состојба на Мик Џегер. Пејачот вели дека не се чувствувал добро и дека …

Мик Џегер ќе ја одложи турнејата поради здравствени проблеми Прочитај повеќе »