шпанија

Шпанскиот селектор им дозволува на фудбалерите секс пред натпревар

Селекторот на шпанската репрезентација Луис Енрике одговараше на прашања на навивачите на Твитер за време на Светското првенство во Катар, а едно од нив беше …

Шпанскиот селектор им дозволува на фудбалерите секс пред натпревар Прочитај повеќе »

Шпанија и Колумбија водат битка за 200 тони злато кое било потопено пред повеќе од 300 години

Шпанија и Колумбија водат битка за 200 тони злато кое било потопено пред повеќе од 200 години. Станува збор за злато кое се наоѓало во …

Шпанија и Колумбија водат битка за 200 тони злато кое било потопено пред повеќе од 300 години Прочитај повеќе »

Рецепт за кортадо најпопуларното кафе во Шпанија

Ако прошетате низ кафуле во Шпанија, голем број луѓе веројатно ќе имаат кортадо во рацете. Тоа е многу популарен вид на кафе направено од еспресо …

Рецепт за кортадо најпопуларното кафе во Шпанија Прочитај повеќе »

По поразот од Шпанија, Роналдо пак ја фрли капитенската летна како со Србија

По поразот од Шпанија, Кристијано Роналдо пак ја фрли капитенската лента како на мечот со Србија минатата година. Фрустиран од тоа што Португалија остана без …

По поразот од Шпанија, Роналдо пак ја фрли капитенската летна како со Србија Прочитај повеќе »

(Фото) Сите му се смееја на шпански кошаркар за извалканиот шорц

Шпанскиот кошаркар Усман Гаруб, стана хит откако сите го видоа како го игра натпреварот со валкани шорцеви. Шпанците играа два квалификациски натпревари за Мундобаскетот, а …

(Фото) Сите му се смееја на шпански кошаркар за извалканиот шорц Прочитај повеќе »

Шпанија воведува бесплатно користење на возовите низ цела земја

Одржливото патување станува сè почесто. Многу земји го препознаа тоа, па неодамна Германците овозможија бесплатно патување со возови низ целата земја. Но, не се единствените, …

Шпанија воведува бесплатно користење на возовите низ цела земја Прочитај повеќе »

Некогаш најдобриот фудбалер во светот денес игра за второлигаш

Сеск Фабрегас еден од најдобрите таленти кој излезе од школата на Барселона, „Ла Масија“, а кој беше и добитник на наградата за најдобар млад играч, …

Некогаш најдобриот фудбалер во светот денес игра за второлигаш Прочитај повеќе »

Фетел со електричен скутер ги бркал крадците што му го украле ранецот

Возачот на Формула 1, Себастијан Фетел, по трката за Големата награда на Шпанија со електричен скутер ги бркал крадците кои му го украле ранецот. Тој се …

Фетел со електричен скутер ги бркал крадците што му го украле ранецот Прочитај повеќе »

Село во Шпанија од солидарност го сменило името во Украина

Село Фуентес де Андалузија на југот на Шпанија го промени своето име во Украина во знак на солидарност со погодените од конфликтот. Селото се наоѓа …

Село во Шпанија од солидарност го сменило името во Украина Прочитај повеќе »

Принцот Ернс Август бил исфрлен од хотел во Мадрид

Принцот Ернст Август од Хановер бил исфлрени од луксузен хотел во Мадрид на улица, пренесе ViralTab.News. Тој веќе некое време живее во Шпанија, а медиумите пренесоа и …

Принцот Ернс Август бил исфрлен од хотел во Мадрид Прочитај повеќе »

Свештеници од шпанската Католичка црква сексуално нападнале деца, а целата работа ја прикрил Ватикан

Обвинителите во Шпанија истражуваат 68 случаи на сексуални напади на малолетници, пренеуваат светските медиуми. Како што соопштиле од јавното обвинителство во Шпанија, биле злоставувани деца, …

Свештеници од шпанската Католичка црква сексуално нападнале деца, а целата работа ја прикрил Ватикан Прочитај повеќе »

Пивото спречува срцеви заболувања

Пиењето пиво благотворно влијае на човековото здравје. Ова го покажало најновото истражување објавено во списанието „Нутришнтс“. Според истото, пивото штити од кардиоваскуларни болести и може да …

Пивото спречува срцеви заболувања Прочитај повеќе »

Полицијата за Нова година прекинала секс забава, гостите биле на возраст од 50 до 70 години

Шпанската полиција прекинала секс забава на која присуствувале повеќе од 50 лица. Забавата се случила на имотот во Лика д’Амунт, во близина на Барселона, а …

Полицијата за Нова година прекинала секс забава, гостите биле на возраст од 50 до 70 години Прочитај повеќе »

Црквата казнила бискуп затоа што се оженил со писателка на еротски романи

Најмладиот бискуп на Шпанија, Хавиер Новел останал без сите црквени овластувања, откако се оженил со психолошката, авторка на еротски романи. „Како што е јавно познато, …

Црквата казнила бискуп затоа што се оженил со писателка на еротски романи Прочитај повеќе »

Девојка го запроси момчето на терен по фудбалскиот натпревар

Клаудија го запроси своето момче Рубен Морено, на крајот од фудбалскиот натпревар во Шпанија. Таа клекна на теренот ѝ му го покажа прстенот, а тој …

Девојка го запроси момчето на терен по фудбалскиот натпревар Прочитај повеќе »

(Видео) Маж почина откако бил прободен од бик на улична трка во Шпанија

Педесет и петгодишен маж почина откако бил прободен на улична трка со бикови во шпанскиот град Онда. Несреќата се случила за време на фестивалот Фира …

(Видео) Маж почина откако бил прободен од бик на улична трка во Шпанија Прочитај повеќе »

Шпанскиот премиер сака да ја забрани проституцијата

Шпанскиот премиер Педро Санчез повторно вети пред конгресот на Социјалистичката партија во Валенсија дека ќе ја забрани проституцијата. Тој ја нарече оваа професија поробување на …

Шпанскиот премиер сака да ја забрани проституцијата Прочитај повеќе »

Рафаел Надал поради мистериозна болест морал да го напушти САД

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал поради мистериозна болест морал да го напушти САД, пишуваат медиумите. Надал во моментов минува низ исклучително тежок период во кариерата. Поради …

Рафаел Надал поради мистериозна болест морал да го напушти САД Прочитај повеќе »

Шакира поради затајување данок може да заврши во затвор

Колумбиската поп-sвезда Шакира би можела да заврши во затвор поради затајување на данок, пренесуваат светските медиуми. Таа би можела да се најде на обвинителна клупа …

Шакира поради затајување данок може да заврши во затвор Прочитај повеќе »

Италија прв финалист на Европското првенство

Италија е првиот финалист на Европското првенство во фудбал откако ја победи Шпанија во полуфиналето по изведувањето на пеналите. Натпреварот на „Вембли“ во Лондон заврши …

Италија прв финалист на Европското првенство Прочитај повеќе »