Спајдермен

(Видео) И вие имате право да се забавувате, принцот Хари маскиран како Спајдермен им испрати предновогодишна божиќна порака на децата чии родители ги изгубиле во војната

Принцот Хари во костим на Спајдермен им испрати предновогодишна божиќна порака на децата чии родители умреле во војна. Тој им рече дека е во ред …

(Видео) И вие имате право да се забавувате, принцот Хари маскиран како Спајдермен им испрати предновогодишна божиќна порака на децата чии родители ги изгубиле во војната Прочитај повеќе »

(Видео) Полицајци маскирани во суперхерои за Ноќта на вештерките апсеа дилери во Перу

Полицајци облечени во костими на суперхерои, апсеа дилери во Перу. Тие се маскираа во ликовите од познатата „Марвел“ франшиза и почнаа да ги бркаат криминалците …

(Видео) Полицајци маскирани во суперхерои за Ноќта на вештерките апсеа дилери во Перу Прочитај повеќе »

(Видео) Спајдермен се возеше на кров на кола во Босна

На социјалните мрежи се шири снимка од маж облечен во костим на Спајдермен како се вози на кров на автомобил. Видеото е направено во Босна, на …

(Видео) Спајдермен се возеше на кров на кола во Босна Прочитај повеќе »

Новиот „Спајдермен“ за еден викенд заработи 253 милиони долари

Новиот филм за Спајдермен, „Спајдермен: Пат од кој нема враќање“, за еден викенд заработи 253 милиони долари, велат од специјализираната агенција Exhibitor Relations. Ова е …

Новиот „Спајдермен“ за еден викенд заработи 253 милиони долари Прочитај повеќе »

(Галерија) На премиерата на Спајдермен сите гледаа во Зендаја

Ѕвездата од „Еуфорија“, Зендаја (25) блесна на премиерата на новиот филм за Спајдермен. Друштво ѝ правеше нејзиното момче Том Хoланд, кој го игра Спајдермен. Двајцата …

(Галерија) На премиерата на Спајдермен сите гледаа во Зендаја Прочитај повеќе »

Спајдермен против короната, ги забавува децата кои се во изолација

ГЗа денот на шегата, први април, Британецот Џејсон Бред се маскираше во Спајдермен и ги забавуваше децата додека се во изолација во нивните домови. Тој …

Спајдермен против короната, ги забавува децата кои се во изолација Прочитај повеќе »

(ФОТО) Лила заведува во мрежест фустан

Лила Филиповска облечена во мрежест фустан ужива покрај море. Водителката објави фотографија на социјалните мрежи покажувајќи како ги минува жешките летни денови. Фановите веднаш ја …

(ФОТО) Лила заведува во мрежест фустан Прочитај повеќе »

Легендарното Југо во новиот анимиран филм Спајдермен

Легендарното југо освен што било популарно во своето време, без оглед на главобоките кои им ги задавал на стопаните, бил ѕвезда на бројни вицеви, а …

Легендарното Југо во новиот анимиран филм Спајдермен Прочитај повеќе »

Српскиот политичар Палма, го уништува Спајдермен

Лидерот на српската партија, Единствена Србија, Драган Марковиќ Палма, и првиот човек на Јагодина, е често тема на шеговити коментари. Сепак, она што сега осамна …

Српскиот политичар Палма, го уништува Спајдермен Прочитај повеќе »

(ФОТО) Костумот на Спајдермен низ генерациите!

Спајдармен секако е еден од најпрепознатливите суперхерои на денешницата, со кариера која се протегнува цели 55 години. За сето ова време, секако го променуваше својот …

(ФОТО) Костумот на Спајдермен низ генерациите! Прочитај повеќе »