срце

Симптомите на срцев удар се појавуваат месец пред ударот

Срцевиот удар честопати може да заврши со смрт, па затоа лекарите велат дека секој треба да внимава на сигналите што му ги дава телото. Првите …

Симптомите на срцев удар се појавуваат месец пред ударот Прочитај повеќе »

(Фото) Ноне сака да ги тетовира градите

Поранешната пејачка Ноне Неделковска од своите пријатели и следбеници на Инстаграм побара совет дали да ги истетовира градите. Таа објави слика на која има нацртано …

(Фото) Ноне сака да ги тетовира градите Прочитај повеќе »

Перките од младото лукче и празот корисни за срцето, видот, коските, кожата

Сезоната на младиот лук и празот е на прагот. Ако имате обичај да го фрлате зелениот дел, популарните репки, размислете двапати. Експертите препорачуваат тоа повеќе …

Перките од младото лукче и празот корисни за срцето, видот, коските, кожата Прочитај повеќе »

(ФОТО) Синот на Бекамови со тетоважа во чест на Викторија

Најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам, 18-годишниот Бруклин, објави фотографија на својот инстаграм-профил од нова тетоважа. Тетоважата е во чест на неговата мајка и …

(ФОТО) Синот на Бекамови со тетоважа во чест на Викторија Прочитај повеќе »

Победникот на Евросонг успешно опериран

Победникот на Евросонг, Португалецот Салвадор Собрал се опоравува во болница по извршената трансплантација на срцето, пренесува Би-Би-Си. Докторите изјавиле дека операцијата поминала успешно. Хирурзите во …

Победникот на Евросонг успешно опериран Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Тој е човекот кој ја погоди Лила Филиповска во срце

Убавата домаќинка на Се или нешто деновиве доби подарок со кој се пофали на социјалните мрежи. Лила некој ја изненади со роза и честитка со …

(ВИДЕО) Тој е човекот кој ја погоди Лила Филиповска во срце Прочитај повеќе »