Том Хенкс

Холивудски ѕвезди, спортисти, политичари: Кои сè се зарази од коронавирус

Од принцот Чарлс преку глумецот Идрис Елба, па се до НБА ѕвездата Кевин Дурант, јавните личности ја открија со своите обожаватели и светот својата здравствена …

Холивудски ѕвезди, спортисти, политичари: Кои сè се зарази од коронавирус Прочитај повеќе »

(Фото) Том Хенкс патувал со својата машина за пишување „Корона“

Оскаровецот Том Хенкс на социјалните мрежи се пофали дека во Австралија допатувал со својата машина за пишување од брендот „Корона“, името на опасниот вирус од …

(Фото) Том Хенкс патувал со својата машина за пишување „Корона“ Прочитај повеќе »

Том Хенкс пуштен од болница, жена му останува во карантин

Глумецот Том Хенкс кој минатата недела беше заразен со коронавирусот во Австралија е пуштен од болница, пренесуваат тамошните медиуми. Неговата сопруга Рита Вилсон и понатаму …

Том Хенкс пуштен од болница, жена му останува во карантин Прочитај повеќе »

(Фото) Том Хенкс се јави од Австралија, глумецот откри со што се храни во изолација

Оскаровецот Том Хенкс објави фотографија и откри што јаде додека се наоѓа во карантин поради коронавирусот. Тој во моментов со неговата сопруга Рита Вилсон се …

(Фото) Том Хенкс се јави од Австралија, глумецот откри со што се храни во изолација Прочитај повеќе »

(Фото) Том Хенкс и сопругата имаат коронавирус

Оскаровецот Том Хенкс и неговата сопруга се заболени од коронавирус. Глумецот објави на социјалните мрежи  дека тој и жена му Рита Вилсон биле тестирани во …

(Фото) Том Хенкс и сопругата имаат коронавирус Прочитај повеќе »

Сталоне завршил на интезвина, а Леонардо змеал кокаин, детали од снимањата на познатите глумци

За време на снимањето на филмовите често се случуваат интересни и необични случки, кои за јавноста остануваат непознати. Така за време на снимањето на неколку …

Сталоне завршил на интезвина, а Леонардо змеал кокаин, детали од снимањата на познатите глумци Прочитај повеќе »

Том Хенкс: Цинизмот стана нешто вообичаено и стандардно

Холивудскиот актер Том Хенкс вели дека зголемувањето на нивото на цинизам во општеството е делумно она што го натерало да земе улога како допадлив детски …

Том Хенкс: Цинизмот стана нешто вообичаено и стандардно Прочитај повеќе »

Том Хенкс ќе го глуми Џепето во новата верзија на „Пинокио“

Оскаровец Том Хенкс ќе го глуми ликот на Џепето во римејкот на популарниот цртан филм „Пинокио“ од 1940 година, пишува „Варајети“. Филмот ќе се снима …

Том Хенкс ќе го глуми Џепето во новата верзија на „Пинокио“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top