Тони Цетински

Тони Цетински е осомничен дека извадил лажна ковид-потврда

Полицијата го сомничи пејачот Тони Цетински дека извадил лажна ковид-потврда, тврдат хрватските медиуми. Во најновата акција УСКОК која беше изведена во средата утрото, уапсени се …

Тони Цетински е осомничен дека извадил лажна ковид-потврда Прочитај повеќе »

(Видео) Мирко Цетински запеа на свадбата на Тони: Тато, ме изненади, но се снајдов

Пејачот Тони Цетински минатиот викенд се ожени со 15 години помладата Дубравка Дујак. Свадбата се одржа во Опатија, а по црковната церемонија, младенците се забавуваа …

(Видео) Мирко Цетински запеа на свадбата на Тони: Тато, ме изненади, но се снајдов Прочитај повеќе »

Тони Цетински: Сигурен сум дека мојот син ќе биде прекрасен татко

Хрватскиот пејач Тони Цетински неодамна објави дека ќе стане дедо. Неговиот 23-годишен син Кристијан со неговата сопруга Нина на лето ќе станат родители, а Тони …

Тони Цетински: Сигурен сум дека мојот син ќе биде прекрасен татко Прочитај повеќе »

(Видео) Тони Цетински тврди дека ја предвидел короната

Хрватскиот пејач Тони Цетински е често во центарот на вниманието на јавноста, особено откако почна епидемијата со короната. Па откако на почетокот на пандемијата беше …

(Видео) Тони Цетински тврди дека ја предвидел короната Прочитај повеќе »

Тони Цетински повеќе не се дружи со Жељко Јоксимовиќ

Хрватскиот пејач Тони Цетински кој неодамна го прослави својот 50 роденден и 30 години кариера, во разговор за српските медиуми откри за своите идни ангажмани …

Тони Цетински повеќе не се дружи со Жељко Јоксимовиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Многу виски и атрактивни девојки на роденденот на Тони Цетински

Бројн пријатели и обожаватели на Тони Цетински присуствуваа на 50. роденден на хрватскиот пејач. Лудата забава се случила во познат ресторан во Загреб, а целата …

(Фото) Многу виски и атрактивни девојки на роденденот на Тони Цетински Прочитај повеќе »

Тони Цетински добитник на наградата „Оливер Драгојевиќ“

Хрватскиот пејач Тони Цетински е добитник на наградата „Оливер Драгојевиќ“, награда која се дава за најдобар пејач.  Пејачот со престижната награда се пофали на „Инстаграм“. Со …

Тони Цетински добитник на наградата „Оливер Драгојевиќ“ Прочитај повеќе »

(Видео) По изгубениот облог, сопругата му запеа на Тони Цетински

Тони Цетински објави на социјалните мрежи видео од сопругата Дубравка како ја пее неговата песна „Нек ти буде љубав сва“, со која пејачот ја претставуваше …

(Видео) По изгубениот облог, сопругата му запеа на Тони Цетински Прочитај повеќе »

Тони Цетински: Ќе одговарам ако се утврди дека сум виновен

Хрватскиот пејач Тони Џетински се огласи по повод обвинението дека го убил Ибрахим Кевљанин од Ровињ, откако со своето возило минал преку него. Пејачот вели …

Тони Цетински: Ќе одговарам ако се утврди дека сум виновен Прочитај повеќе »

Судот го потврди обвинението, на Тони Цетински му се заканува казна затвор

Познатиот хрватски пејач Тони Цетински се соочува со затворска казна од осум години, откако денеска Општинскиот суд го потврди обвинението против него за предизвикана сообраќајна …

Судот го потврди обвинението, на Тони Цетински му се заканува казна затвор Прочитај повеќе »

Тони Цетински ја доби наградата „Оливер Драгојевиќ“

Поп-пејачот Тони Цетински е добитник на наградата „Оливер Драгојевиќ“ за најдобар пејач, а која ја доделува една од најпознатите радиски емисии во Хрватска, „Мјузик паб“ на Златко …

Тони Цетински ја доби наградата „Оливер Драгојевиќ“ Прочитај повеќе »

Тони Цетински обвинет за убиство

Против познатиот хрватски пејач Тони Цетински е покренато обвинение за предизвикување сообраќајна несреќа со смртни последици во ноември 2017, во која почина 62-годишниот Ибрахим Кевљанин …

Тони Цетински обвинет за убиство Прочитај повеќе »

Тони Цетински вечер во Струмица

На плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица вечер почнуват завршните музички вечери на седмото издание на „Струмица опен фестивал“. По отворањето први ќе настапат македонските пејачи …

Тони Цетински вечер во Струмица Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Цетински на концертот во Белград му одаде почит на Тоше

Хрватската поп-ѕвезда Тони Цетински, за време на концертот во Сава ценатрот во Белград, не забори публиката да ја посети на Тоше Проески. За време на …

(ВИДЕО) Цетински на концертот во Белград му одаде почит на Тоше Прочитај повеќе »

Цетински проговори за несреќата во која прегази човек

Хрватскиот музичар Тони Цетински минатиот ноември со својот автомобил го прегази Ибрахим Кевлјанин во Ровињ. Цетински изјавил дека возел „осум на час“, а дека не …

Цетински проговори за несреќата во која прегази човек Прочитај повеќе »