торта

Рецепт за колач со гриз и слатка павлака без печење

Ова едноставно летно уживање е многу слично на домашниот сладолед. Покрај тоа што е богат и кремаст, десертот се прави и брзо. Состојки: 500 мл …

Рецепт за колач со гриз и слатка павлака без печење Прочитај повеќе »

(Видео) Торта голема колку црква на крштевка во Белград

Огромна торта во форма на црква, направена за крштевка во Белград, стана хит на социјалните мрежи. Тортата е во форма на храмот Свети Сава, а …

(Видео) Торта голема колку црква на крштевка во Белград Прочитај повеќе »

Хари и Меган платиле триста евра за роденденската торта на Лилибет: Слаткарницата ги откри и главните состојки

Ќерката на Меган и Хари, Лилибет за својот прв роденден доби торта украсена со розови и бели божури, а неа беше испишано и нејзиното име.  …

Хари и Меган платиле триста евра за роденденската торта на Лилибет: Слаткарницата ги откри и главните состојки Прочитај повеќе »

Рецепт за торта со бела чоколада, готова за неколку минути

Доколку барате едноставен рецепт за торта во која ќе уживате тогаш размислете за торта со бела чоколада. Ова е торта кој потсетува на сладолед што го …

Рецепт за торта со бела чоколада, готова за неколку минути Прочитај повеќе »

Scroll to Top