Тотенхем

Зидан ќе потпише за Тотенхем, пишува британски „Телеграф“

Легендарниот француски фудбалер и тренер, Зиденин Зидан, е пред потпис со клубот во агнлиската Премиер Лига, Тотенхем, пренесе британски „Телеграф“. Зидан последната работа како тренер …

Зидан ќе потпише за Тотенхем, пишува британски „Телеграф“ Прочитај повеќе »

Дејан Кулушевски ја доби „Златната топка“ за најдобар фудбалер во Шведска за 2022 година

Шведскиот фудбалер со македоски корени Дејан Кулушевски ја освои наградата Златна топка за најдобар шведски фудбалер за 2022 година. Играчот на Тотенхем со 22 години …

Дејан Кулушевски ја доби „Златната топка“ за најдобар фудбалер во Шведска за 2022 година Прочитај повеќе »

(Видео) На кој јазик да зборувам? Македонски? не, фала, Кулушевски не сакаше да даде изјава на македонски јазик по поразот од Манчестер Јунајтед

Фудбалерот на Тотенхем, Дејан Кулушевски кој има македонски корени, не сакаше да даде изјава на македонски јазик за телевизијата „Спортклуб“. По поразот на неговиот тим …

(Видео) На кој јазик да зборувам? Македонски? не, фала, Кулушевски не сакаше да даде изјава на македонски јазик по поразот од Манчестер Јунајтед Прочитај повеќе »

Оле Гунар Солскјер: Ако син ми паѓаше на терен како играчите на Мурињо, немаше да му давам да јаде

Натпреварот меѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед, кој се одигра викендов, мина со голем број контроверзи и коментари од страна на двајцата тренери, Жозе Мирињо и …

Оле Гунар Солскјер: Ако син ми паѓаше на терен како играчите на Мурињо, немаше да му давам да јаде Прочитај повеќе »

(Видео) Динамо Загреб го елиминира Тотенхем на Мурињо од Лига Европа

Фудбалерите на Динамо од Загреб успеаа да изборат пласман во четврт-финалето во Лига Европа откако беа подобри во двомечот против тимот на англискиот претставник Тотенхем. …

(Видео) Динамо Загреб го елиминира Тотенхем на Мурињо од Лига Европа Прочитај повеќе »

Жозе Мурињо му се налутил на Герет Бејл затоа што лажирал повреда и не сакал да игра

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, се изнервирал пред последниот натпревар на Тотенхем со Евертон затоа што Велшанецот Герет Бејл поради ситна повреда не сакал да …

Жозе Мурињо му се налутил на Герет Бејл затоа што лажирал повреда и не сакал да игра Прочитај повеќе »

(Видео) Мурињо крена фудбалер од тоалет за да го внесе во игра

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, го стана фудбалерот Ерик Даер од тоалет за да го внесе во игра. Најлудата сцена во фудбалот се случи на …

(Видео) Мурињо крена фудбалер од тоалет за да го внесе во игра Прочитај повеќе »

(Видео) Хари Кејн погоди од пенал и го откри полот на своето трето дете

Најдобриот фудбалер на Англија и Тотенхем, Хари Кејн, ќе стане татко третпат. Тој и неговата сопруга имаат две ќерки, а сега ќе добијат и син. …

(Видео) Хари Кејн погоди од пенал и го откри полот на своето трето дете Прочитај повеќе »

(Видео) Ливерпул го освои пехарот во Лига на шампиони

Фудбалерите на Ливерпул ја освоија Лига на шампиони, по победата над Тотенхем од 2:0 во финалниот натпревар во Мадрид. Играчите на тренерот Јирген Клоп стигнаа …

(Видео) Ливерпул го освои пехарот во Лига на шампиони Прочитај повеќе »

(Видео) Полугола девојка истрча на теренот на мечот Ливерпул и Тотенхем

Финалниот натпревар во Лига на шампиони меѓу Ливерпул и Тотенхем за момент беше прекинат откако на теренот се појави оскудно облечена девојка. Обезбедувањето веднаш реагираше …

(Видео) Полугола девојка истрча на теренот на мечот Ливерпул и Тотенхем Прочитај повеќе »

Scroll to Top