Ураганот

Американците го потврдија запрашувањето од воздух со цел да се намалат последиците од ураганот Харви

Веќе 20 години го прикриваат запрашувањето од воздух, со кое успеваат да влијаат на менување на временските услови. Пентагон го испрати авионот „C-130H“ со распрскувачите …

Американците го потврдија запрашувањето од воздух со цел да се намалат последиците од ураганот Харви Прочитај повеќе »

Снимил три ајкули на улиците на Мајами по ураганот

Една од снимките кои биле направени за време на случувањата во САД кои настапија по ураганот во овој дел од планетата предизвика огромно внимание на …

Снимил три ајкули на улиците на Мајами по ураганот Прочитај повеќе »

По ураганот Ирма, на плажата се појави мистериозно суштество со џиновски заби

Животното го открила Прити Десај на плажата во Тексас во Сити. Таа постирала неколку фотографии и побарала помош на Твитер за да го идентификува. По …

По ураганот Ирма, на плажата се појави мистериозно суштество со џиновски заби Прочитај повеќе »

Компјутерски модел покажа дека ураганот Ирма ќе го уништи Њујорк!

Според прикажаните симулации, сите пет четвртини во Њујорк и повеќето подрачја во Њу Џерси би можеле целосно да бидат уништени од страна на историскиот ураган …

Компјутерски модел покажа дека ураганот Ирма ќе го уништи Њујорк! Прочитај повеќе »

НАСА со сателитски снимки докажа дека ураганот Ирма е проектиран од страна на човекот – ХААРП

Доказот стигна од НАСА, а го прикажува она од што сите се плашевме. Во моментот екстерните урагани во САД се резултат на вештачка манипулација со …

НАСА со сателитски снимки докажа дека ураганот Ирма е проектиран од страна на човекот – ХААРП Прочитај повеќе »

(ФОТО) ГЛУПАВИ АМЕРИКАНЦИ – Пукаат во ураганот, да го исплашат, не знаејќи за ОПАСНОСТА!

Полицијата на Флорида издаде предупредување до граѓаните да не пукаат со оружје на ураганот. „Да разјасниме, немојте да пукате на ураганот Ирма. Нема да го …

(ФОТО) ГЛУПАВИ АМЕРИКАНЦИ – Пукаат во ураганот, да го исплашат, не знаејќи за ОПАСНОСТА! Прочитај повеќе »

Животните кои останаа зад ураганот Ирма останаа исплашени, збунети и не сакаат да бидат сами

Многу миленици се напуштени, а тие со малку среќа беа евакуирани од страна на добри луѓе.Ураганот Ирма, кои на својот пат ја парализираше Флорида, Куба, …

Животните кои останаа зад ураганот Ирма останаа исплашени, збунети и не сакаат да бидат сами Прочитај повеќе »

Ураганите имаат сила еднаква на 10.000 нуклеарни бомби

Просечниот ураган има брзина на ветер од 119 километри на час и пречинк од 160 километри. Големиот тропски циклон ротира со огромна брзина со која …

Ураганите имаат сила еднаква на 10.000 нуклеарни бомби Прочитај повеќе »

Авионот се тркаше со ураганот и леташе меѓу работ и јадрото

Пилотите при летот имаат помош преку апликациите од фирмите за следење на времето при летот, со чија помош можат да ги предвидат турбуленциите и да …

Авионот се тркаше со ураганот и леташе меѓу работ и јадрото Прочитај повеќе »

Американците бараат да ураганот Ирма се преименува во Иванка

Мораме да извршиме притисок до надлежните за да го завземат вистинскиот став за здравјето и безбедноста на луѓето ширум светот и генерациите кои доаѓаат. Неколку …

Американците бараат да ураганот Ирма се преименува во Иванка Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Страшни снимки, ураганот руши се пред себе – Се гасат нуклеарки, луѓето бегаат

Најмалку седум лица, меѓу кои и едно дете го изгубија животот во налетот на ураганот Ирма кој остави пустош на Карибите. Ветер со брзина од …

(ВИДЕО) Страшни снимки, ураганот руши се пред себе – Се гасат нуклеарки, луѓето бегаат Прочитај повеќе »

Scroll to Top