виетнам

Пациент на психијатрија си организирал журки во болницата

Пациентот Нгујен Џуан Куј од Виетнам, во психајтриската установа во Ханој, каде бил сместен си организирал журки, пренесуваат светските медиуми. Во болницата носел проституки, а …

Пациент на психијатрија си организирал журки во болницата Прочитај повеќе »

(Видео) Министерот ја налути цела нација откако во Лондон потрошил 1700 евра за бифтек покриен со злато

Министерот за јавна безбедност на Виетнам, То Лам, го навлече гневот на јавноста откако на интернет се појави видео од него како ужива во друштво …

(Видео) Министерот ја налути цела нација откако во Лондон потрошил 1700 евра за бифтек покриен со злато Прочитај повеќе »

(Видео) Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски авион, експертите веруваат дека имаат нова трага

Продолжува потрагата по малезискиот авионот кој со 239 патници мистериозно исчезна на 8 март 2014 година, додека леташе од Куала Лумпур до Пекинг. Боингот 777 …

(Видео) Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски авион, експертите веруваат дека имаат нова трага Прочитај повеќе »

Претседателот на Јужна Кореја сака да забрани да се јаде кучешко месо

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џе, предложи да им се забрани на луѓето да јадат месо од кучиња. Кучешкото месо долго време било дел од …

Претседателот на Јужна Кореја сака да забрани да се јаде кучешко месо Прочитај повеќе »

Виетнамка рециклирала користени кондоми и повторно ги продавала

Полицијата во Виетнам запленила 324.000 користени кондоми, кои биле рециклирани за да можат повторно да се продаваат. 32-годишната Виетнамка Пам Таи Тан Нгок платила работници …

Виетнамка рециклирала користени кондоми и повторно ги продавала Прочитај повеќе »

Авионите се потенцијални корона-бомби, покажуваат истражувањата

Експертите предупредуваат дека патувањата со авиони се потенцијални бомби за ширење на коронавирусот. Тие велат дека долгите летови се погодно тло за ширење на опасниот …

Авионите се потенцијални корона-бомби, покажуваат истражувањата Прочитај повеќе »

Криумчарел дрога во ковчези на мртви војници за време на Виетнамската војна

Френк Лукас е еден од најозлогласените кралеви на дрогата за време на војната во Виетнам. Тоа било време кога американскиот пазар бил преплавен со хероин …

Криумчарел дрога во ковчези на мртви војници за време на Виетнамската војна Прочитај повеќе »

Виетнамци плаќале по 70.000 долари за лажни бракови во САД

Американските служби разбија голема шема со склопување лажни бракови. Во акцијата биле уаспени повеќе од 90 лица кои биле осомничени дека склопиле бракови, заобиколувајќи ги …

Виетнамци плаќале по 70.000 долари за лажни бракови во САД Прочитај повеќе »

(Фото) Брена во Бали на патување од сништата

Српската пејачка Лепа Брена објави фотографии од нејзиното патување на Бали. Брена на островот каде била ѝ претходно, со фановите сподели дека го минува одморот …

(Фото) Брена во Бали на патување од сништата Прочитај повеќе »

Мис Америка ги навредувала колешките од Виетнам и Камбоџа, не знаеле англиски

Американската претставничка за избор на Мис Универзум, Сара Самерс, направила голем скандал во пресрет на изборот за светска убавица, откако јавно ги навредила колешките од …

Мис Америка ги навредувала колешките од Виетнам и Камбоџа, не знаеле англиски Прочитај повеќе »

САД планирале нуклеарен напад на Виетнам во 1968 година

Американската војска за време на војната во Виетнам планирала да ги нападне северновиетнамските сили со помош на нуклеарно оружје. Но, претседателот на САД Линдон Џонсон …

САД планирале нуклеарен напад на Виетнам во 1968 година Прочитај повеќе »

Американците манипулирале со времето во периодот на Виетнамската војна

Праксата со формирање облаци со јод и оловен јод не е нова за јавноста. Операцијата „Попај“ (позната како проект Popeye/Motorpool/Intermediary-Compatriot) била висококласифицирана програма за модифицирање …

Американците манипулирале со времето во периодот на Виетнамската војна Прочитај повеќе »

Планетата останува без вода, нафта, но и песок

Доколку планирате да летувате на песочните плажи, научниците ве советуваат да го направите тоа колку е можно побрзо. Алармантната статистика вели дека околу 67% од …

Планетата останува без вода, нафта, но и песок Прочитај повеќе »

За најлошиот масакр кој го направиле Американците, одговарал само еден војник

Во текот на Виетнамската војна, американската војска сторила страшен злочин во местото Му Лаи, каде се одиграл крвав масакр во кој се убиени 504 луѓе. …

За најлошиот масакр кој го направиле Американците, одговарал само еден војник Прочитај повеќе »

Ги трошиме сите ресурси на Земјата, живеејќи неодржлив начин на живот

Светот има доволно за сечија потреба, но нема доволно за сечија алчност“, предупредил Махатма Ганди. Сепак, нациите практикуваат неодржлив начин на живот, и тоа по …

Ги трошиме сите ресурси на Земјата, живеејќи неодржлив начин на живот Прочитај повеќе »

Банкар во Виетнам осуден на смрт поради корупција

Додека секаде во светот банкарите грабаат билиони долари од граѓаните и не се соочуваат со последици, Виетнам покажа дека има строга казна за корупција – …

Банкар во Виетнам осуден на смрт поради корупција Прочитај повеќе »

Scroll to Top