земја

(Видео) Девојки тепаат соученичка, ја влечат по земја и снимаат со телефон

Интернет-порталот „Охрид1“ објави вознемирувачко видео на кое се гледа како неколку девојки малтретираат друга девојка, ја влечат и тепаат. Целиот настан е снимен со мобилен …

(Видео) Девојки тепаат соученичка, ја влечат по земја и снимаат со телефон Прочитај повеќе »

(Видео) Снимка која го покажува крајот на светот или раѓањето на ново Сонце?!

Жителите од канадската провинција, Британска Колуммбија, на 13 јануари направија неверојатна снимка, која веднаш предизвика разноразни шпекулации на социјалните мрежи. Видеото е снимено кај кањонот …

(Видео) Снимка која го покажува крајот на светот или раѓањето на ново Сонце?! Прочитај повеќе »

Со своите постапки ја загрозуваме иднината на нашата планета

Нашето опкружување и планетата се соочува со намалување на ресурсите. Речиси 10 милијарди луѓе ќе живеат на Земјата до 2050 година. Денот на превенција, кој …

Со своите постапки ја загрозуваме иднината на нашата планета Прочитај повеќе »

Исчезнало големо парче земја под делот на Индискиот Океан

Нашата планета Земја нема облик на совршена сфера туку нејзината форма се менува во зависност од силата на гравитацијата и густината на земјата на која …

Исчезнало големо парче земја под делот на Индискиот Океан Прочитај повеќе »

Кинезите открија поле со потоци нафта

Нафтеното поле го откри Кинеската национална нафтена компанија. Огромното нафтено поле, чиј капацитет се проценува на повеќе од милијарди тони нафта, е откриено во Кина.Нафтеното …

Кинезите открија поле со потоци нафта Прочитај повеќе »

Велика Британија повеќе не е христијанска земја

Британија повеќе не е христијанска нација и би требало соодветно на тоа да го пронајде патот кон новиот светски поредок! До ваквиот заклучок е дојдено …

Велика Британија повеќе не е христијанска земја Прочитај повеќе »

(Видео) Илјадници луѓе живеат во град под земја во Австралија

Во Австралија постои вистински град кој се наоѓа под земја. Направен е на местото на еден напуштен рудник. Неговото име е Кобер Пери и е …

(Видео) Илјадници луѓе живеат во град под земја во Австралија Прочитај повеќе »

Ким Јонг Ун: Ќе ги бомбардираме со нуклеарка само САД и ниту една друга земја

Пјонгјанг не очекува дека било која друга држава, освен САД, ќе покренат нуклеарен напад, на што Северна Корјеа ќе изврши контранапад, само против Вашингтон, соопштија …

Ким Јонг Ун: Ќе ги бомбардираме со нуклеарка само САД и ниту една друга земја Прочитај повеќе »

Оваа земја бара мисица од Македонија и плаќа 5000 долари плус државјанство

Онаа млада дама која ќе учествува на ова натпреварување ќе добие од Либерланд нивно државјанство и дури 5000 мерити.Во Белград оваа година во септември се …

Оваа земја бара мисица од Македонија и плаќа 5000 долари плус државјанство Прочитај повеќе »

Канада стана првата земја во светот која ќе продава GMO лосос на нивниот пазар

Канадскиот премиер Џастин Трудо, даде зелено светло, со кое се овозможува продажба на генетски модифициран (GMO) лосос – тврдејќи дека Канаѓаните се „среќни“, затоа што …

Канада стана првата земја во светот која ќе продава GMO лосос на нивниот пазар Прочитај повеќе »

Од денеска со македонски пасош без виза ќе може да се патува во оваа земја

Катар објави дека ги укинува визите за државјаните на 80 земји со цел развој на туризмот и авиосообраќајот, а одлуката влегува во сила веднаш. Од …

Од денеска со македонски пасош без виза ќе може да се патува во оваа земја Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Не сме ни свесни колку Русија е прекрасна земја – Прекрасни снимки од нереалната природа која го одзема здивот

Бројни езера ја разубавуваат особено нереалната природа. Планините и брдата прекриваат речиси преку 80% од овој регион. Медиумите веќе неколку дена не престануваат да пишуваат …

(ВИДЕО) Не сме ни свесни колку Русија е прекрасна земја – Прекрасни снимки од нереалната природа која го одзема здивот Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Србија е земја на „Волкови“, Косово е „Ѕид“, а Тито е кралот Роберт – Еве што претставува Македонија

Станува збор за фикција и нема врска со народот од тие подрачја, но можат да се препознаат детали меѓу реалните и фиктивните ликови локации и …

(ВИДЕО) Србија е земја на „Волкови“, Косово е „Ѕид“, а Тито е кралот Роберт – Еве што претставува Македонија Прочитај повеќе »

Новиот Џејмс Бонд ќе се снима на Балканот – Еве во која земја!

И во ова продолжение на тајниот агент ќе го глуми Даниел Крејг, а снимањето би требало да почне на крајот на годината. Новиот дел на …

Новиот Џејмс Бонд ќе се снима на Балканот – Еве во која земја! Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Отвори се земјо: Дупки низ целата земја – ДАЛИ Е ХААРП?

Од каде доаѓаат џиновските понори и дупки? Се разбира, тие отсекогаш постоеле, но во изминатите неколку години се чини како да нивниот број драматично се …

(ВИДЕО) Отвори се земјо: Дупки низ целата земја – ДАЛИ Е ХААРП? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Кога ќе ја видите Милица Тодоровиќ без грам шминка, ќе треснете на земја

Некогашната победничка на „Ѕвездите на Гранд“, блесна во природно издание. Милица Тодоровиќ важи за вистинска убавица. Некогашната победничка на „Ѕвездите на Гранд“, на било кој …

(ВИДЕО) Кога ќе ја видите Милица Тодоровиќ без грам шминка, ќе треснете на земја Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ова не го може ни Чак Норис! – Ќе треснете на земја, кога ќе видите што се прави Милан на тренинг

Милан Калиниќ ги воодушеви сите со своите способности, и покажа дека е вистински ѕвер.Актерот и водител Милан Калиниќ се посвети на тренинзите и спортскиот живот …

(ВИДЕО) Ова не го може ни Чак Норис! – Ќе треснете на земја, кога ќе видите што се прави Милан на тренинг Прочитај повеќе »

Scroll to Top