жена

Што да им подарите на жените според хороскопот

Овен Жената Овен ја сака спонтаноста во подарувањето. Активни се по природа, па затоа ги ценат спортските производи, облеката што може да се комбинира со …

Што да им подарите на жените според хороскопот Прочитај повеќе »

(Фото) Му даде пари на Јан Мекелен, мислеше дека е бездомник

Актерот сер Јан Мекелен во моментот снима филм каде што глуми бездомник. Во облеката од снимањето популарниот актер излегол да се напие кафе, а папараците …

(Фото) Му даде пари на Јан Мекелен, мислеше дека е бездомник Прочитај повеќе »

Жена во Бразил ја закопале жива, а 11 дена подоцна мештаните слушнале тропање од гробот

Вистински хорор се одиграл во Бразил, кога роднини на покојната Росанхела Алеида дос Сантос (37) слушнале глсаови од нејзиниот гроб. Гласови за помош. Поради тоа …

Жена во Бразил ја закопале жива, а 11 дена подоцна мештаните слушнале тропање од гробот Прочитај повеќе »

(Вознемирувачко видео) Прегази жена на пешачки во Индија

Полицијата во Индија го уапсила триесет и шестгодишниот С.К. кој е осомничен дека со автомобил удрил жена (62) која починала на местото на настанот од …

(Вознемирувачко видео) Прегази жена на пешачки во Индија Прочитај повеќе »

Жешка бринета се бори за најубава жена во Босна и Херцеговина

Андреа Брачиќ од Мостар е во борба за титулата најубава жена во Босна и Херцеговина, како што пренесува bbportal.info. Таа ќе се натпреварува во најпрестижниот …

Жешка бринета се бори за најубава жена во Босна и Херцеговина Прочитај повеќе »

Надица Георгиева: „Не сум најубавата жена во Македонија“

Надица Горгиева, поранешен модел, во едно неодамнешно интервју изјавила дека не смета оти е најубавата жена во Македонија иако многумина ѝ го припишуваат тој комплимент. …

Надица Георгиева: „Не сум најубавата жена во Македонија“ Прочитај повеќе »

Поранешната жена на Аца Лукас итно оперирана

Екссопругата на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ, во средата била примена во болницата „Народен фронт“, каде што веднаш била оперирана. По хируршкиот зафат, таа се чувствува …

Поранешната жена на Аца Лукас итно оперирана Прочитај повеќе »

(видео) Автомобил двапати ја прегазил на пешачки

Девојка била прегазена во кинеската провинција Џинагс, на прометната раскрсница во градот Лијанјунг. На снимката може да се забележи дека девојката прописно ја минувала улицата, …

(видео) Автомобил двапати ја прегазил на пешачки Прочитај повеќе »

Жена која докажа дека вистинската љубов постои

Вистинска љубов постои – а оваа жена го докажа тоа. Таа добила приватна порака од некој тип со кого делела заеднички политички интереси на „Фејсбук“, …

Жена која докажа дека вистинската љубов постои Прочитај повеќе »

Жена со голи раце ги бранела децата од разбеснетото куче во Аеродром

Раните говорат за хоророт кој се одвиваше во скопски Аеродром кога разбеснето куче искаса девет лица, меѓу кои и дечиња. Од Министерството за внатрешни работи …

Жена со голи раце ги бранела децата од разбеснетото куче во Аеродром Прочитај повеќе »

Револуцијата започна: „Сексот со робот е како со вистинска жена”

58-годишниот Џејмс од Велика Британија за 2.000 фунти ја купил русокосата Ејприл – робот со којшто „спие” четирипати неделно додека неговата сопруга Тина се грижи …

Револуцијата започна: „Сексот со робот е како со вистинска жена” Прочитај повеќе »

Карлеуша се маскира во жена мачка, со потпетици вредни 1.500 евра

Српската пејачка Јелена Карлеуша имаше специјален костим за својот настап за Ноќта на вештерките во еден клуб во Виена.Пејачката избрала свој костим за Ноќта на …

Карлеуша се маскира во жена мачка, со потпетици вредни 1.500 евра Прочитај повеќе »

Уште една жена од Холивуд го обвини Бен Афлек

Откако Холивуд беше вџашен од приказната за славниот продуцент Харви Вајнштајн, за тоа како тој сексуално уценувал некои дами од светскиот шоу-бизнис, сега се појавија  …

Уште една жена од Холивуд го обвини Бен Афлек Прочитај повеќе »

Жена предупредила 45 минути пред да се случи масакрот во Лас Вегас: „Сите ќе умрете“

Очевидец тврди дека жена на музичкиот фестивал предупредила за настанот пред да се случи најголемиот масакр во историјата на САД. „Вие ќе умрете вечерва“, се …

Жена предупредила 45 минути пред да се случи масакрот во Лас Вегас: „Сите ќе умрете“ Прочитај повеќе »

Светот се прости од Лилијан Бетанкур

Според списанието „Форбс“, Бетанкур беше 14. најбогата личност на светот. Наследничката на француската козметичка куќа „Лореал“, Лилијан Бетанкур, е најбогата жена на светот која во …

Светот се прости од Лилијан Бетанкур Прочитај повеќе »

Подгрбавениот старец кој секој ден доаѓал на исто место – Сите го игнорирале освен една жена

Еден подгрбавен старец секоја ноќ седеше на истото место во една на една уличка во американскиот град Феникс. И по сонце и по дожд секогаш …

Подгрбавениот старец кој секој ден доаѓал на исто место – Сите го игнорирале освен една жена Прочитај повеќе »