жена

Жена се породи во авион додека летала за Амстердам

Жена се породи во авион на летот од Еквадор до Амстердам, објави холандската болница која ја презела патничката. Неколку часа пред слетувањето, жената почувствувала контрации …

Жена се породи во авион додека летала за Амстердам Прочитај повеќе »

Сектата ми го уништи бракот со Ерос Рамацоти, открива бившата жена на пејачот

Мишел Хунцикер, поранешната сопруга на италијанскиот пејач Ерос Рамацоти, проговори за тешкиот период кој го доживеала во своите дваесетти години, пишуваат странските медиуми. Мишел раскажала …

Сектата ми го уништи бракот со Ерос Рамацоти, открива бившата жена на пејачот Прочитај повеќе »

Мартин од „Некст тајм“ ја побара девојка си за жена: дијамантски прстен за ракометарката Андреа

Мартин од Некст Тајм ја побара за жена неговата девојка, ракометарката Андреа Белеска со која седум години се во врска. На денот на неговиот роденден …

Мартин од „Некст тајм“ ја побара девојка си за жена: дијамантски прстен за ракометарката Андреа Прочитај повеќе »

(Видео) Со коњот Цезар до Крушево: Ели Апостоловска единствената жена која од Скопје тргна на Илинденскиот марш

Ели Апостоловска (27)  од Велес е единствената девојка која оваа година учествува на илинденскиот марш до Крушево, помеѓу 27 мажи. По професија e војник во …

(Видео) Со коњот Цезар до Крушево: Ели Апостоловска единствената жена која од Скопје тргна на Илинденскиот марш Прочитај повеќе »

Јас сум прва дама, а не Меланија, велеше Ивана Трамп, која почина на 73 години

Ивана Трамп, првата сопруга на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, почина на 73 години. Ивана беше мајка на три деца, Доналд Јуниот, Иванка и Ерик Трамп. …

Јас сум прва дама, а не Меланија, велеше Ивана Трамп, која почина на 73 години Прочитај повеќе »

Британски милијардер се ожени со готвачка, езерото Комо беше затворено еден месец поради свадбата

Британскиот милијардер Алан Хауард се ожени со готвачката Каролин Бајрон на раскошна венчавка во Италија. Основачот на хеџ-фондот, кој според „Форбс“ може да се пофали …

Британски милијардер се ожени со готвачка, езерото Комо беше затворено еден месец поради свадбата Прочитај повеќе »

Жика Јакшиќ не дозволи гладна жена да земе остатоци од храна на масата

Познатиот водител и креатор на „Ѕвездите на Гранд“, Жика Јакшиќ, со својата поранешна сопруга Дајана Пауновиќ и нивниот син, седека во еден ресторан за брза …

Жика Јакшиќ не дозволи гладна жена да земе остатоци од храна на масата Прочитај повеќе »

Лане Гутовиќ се разведе пред 30 години, крие која му е првата жена

Српскиот глумец Милан Лане Гутовиќ два пати е женет и два пати се разведувал, но во јавноста никогаш не открил која е жената со која …

Лане Гутовиќ се разведе пред 30 години, крие која му е првата жена Прочитај повеќе »

(Видео) Ја фати келнерката за задник пред својата жена и деца

Перверзник додека минуваше покрај барот ја фати келнерката за задникот. Девојката не остана должна и веднаш го турна на под. Откако пристигнала полицијата, го уапсила …

(Видео) Ја фати келнерката за задник пред својата жена и деца Прочитај повеќе »

Се породила следејќи упатства од „Јутјуб“

22-годишната Британка Тиа Фримен се породила сама во хотелска соба во Турција следејќи упатства од „Јутјуб“. Таа од Турција требала да патува за Германија да …

Се породила следејќи упатства од „Јутјуб“ Прочитај повеќе »

Топалко ја спречил сопругата да абортира

Српскиот фолк-пејач Милан Топаловиќ – Топалко во едно скорешно интервју признал дека пред повеќе од 20 години ја спречил сопругата Весна да абортира. „Абортусот е …

Топалко ја спречил сопругата да абортира Прочитај повеќе »

Македонка е најубава жена на Медитеранот

18-годишната Андријана Илиоска од Скопје ја освои титулата Мис на Медитеранот 2018, на изборот што се одржа викендов во Киренија, Кипар. Андријана се натпреваруваше со …

Македонка е најубава жена на Медитеранот Прочитај повеќе »

(Видео) Индиец ја врзал жена си за дрво и ја тепал пред толпа мажи

Маж во Индија ја обвинил сопругата дека го изневерила, па крвнички ја претепал како казна, пишува „Дејли мејл“. Жената се онесвестила пред толпата мажи кои …

(Видео) Индиец ја врзал жена си за дрво и ја тепал пред толпа мажи Прочитај повеќе »

Природни начини да се ослободите од целулитот

Речиси сите жени се соочуваат со целулитот на телото. Тој се појавува поради дебаланс на ткивото и салото во телото. Како причини за добивање целулит …

Природни начини да се ослободите од целулитот Прочитај повеќе »

Што да им подарите на жените според хороскопот

Овен Жената Овен ја сака спонтаноста во подарувањето. Активни се по природа, па затоа ги ценат спортските производи, облеката што може да се комбинира со …

Што да им подарите на жените според хороскопот Прочитај повеќе »

Scroll to Top