зошто

Заговорниците открија зошто НАСА нѐ лаже дека земјата е тркалезна

Иако теоријата дека Земјата е рамна плоча одамна е отфрлена, денеска сѐ повеќе заговорници веруваат во неа. За тоа сведочи и фактот дека на меѓународната …

Заговорниците открија зошто НАСА нѐ лаже дека земјата е тркалезна Прочитај повеќе »

Жељко Самарџиќ откри зошто не сака да зборува за својот починат син

Пејачот Жељко Самарџиќ никогаш не прозборел за својот починат син, кој што го изгубил во 80-те години, само неколку месеци по раѓањето. -Секоја рана се …

Жељко Самарџиќ откри зошто не сака да зборува за својот починат син Прочитај повеќе »

Мајкл Вулф за мистериозните солзи на Меланија Трамп во изборната ноќ

Претставници на претседателот и првата дама на САД, Доналд и Меланија Трамп, ги демантираа наводите изнесени во новата книга на авторот Мајкл Вулф, „Оган и …

Мајкл Вулф за мистериозните солзи на Меланија Трамп во изборната ноќ Прочитај повеќе »

Зошто САД не разговараат со луѓето пред да им воведат санкции и да ги бомбардираат?

Поранешниот американски конгресмен и претседателски кандидат Рон Ернест Пол изјави дека неодамнешниот телефонски повик меѓу Доналд Трамп и Владимир Путин бил добар знак, но военохушкачкото …

Зошто САД не разговараат со луѓето пред да им воведат санкции и да ги бомбардираат? Прочитај повеќе »

Зошто кинеската облека секогаш има чуден мирис?

За да се произведува разновиден вид облека, во целиот свет се применуваат речиси 8.000 синтетички материјали. Доколку сметате дека тие се корисни, веруваме дека инспекциите …

Зошто кинеската облека секогаш има чуден мирис? Прочитај повеќе »

Зошто НАТО сега не го бомбардира Мадрид 78 дена?

Поранешен британски дипломат Вилиам Малинсон вели за RT дека најголемиот проблем во врска со каталонската криза е „огромната големина на ЕУ“, како и глобализацијата, која …

Зошто НАТО сега не го бомбардира Мадрид 78 дена? Прочитај повеќе »

На никој не му е јасно зошто Меланија носи очила за сонце навечер

При враќањето од Лас Вегас, каде беше во посета на преживеаните од масовното пукање, првата дама Меланија Трамп излезе од хеликоптерот „Marine One“ и понатаму …

На никој не му е јасно зошто Меланија носи очила за сонце навечер Прочитај повеќе »

Зошто досега во Италија не се случија терористички напади?

Зошто во Италија, како земја во која има еден куп туристи, засега не се случил ниту еден смртоносен напад на џихадистите? Многу европски земји веќе …

Зошто досега во Италија не се случија терористички напади? Прочитај повеќе »

„ЕВЕ ЗОШТО ГО УБИВМЕ АРКАН!“ – Драган Николиќ Гага проговори после 17 години

Драган Николиќ Гага (51) еден од тројццата осудени кои во Србија ја служи казната за убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Миленко Мандиќ и Драган Гариќ …

„ЕВЕ ЗОШТО ГО УБИВМЕ АРКАН!“ – Драган Николиќ Гага проговори после 17 години Прочитај повеќе »

Зошто докторите сега веруваат дека религијата лечи?

Бројни студии покажале дека повторувањето на молитвите и медитирањето може да го намалат психолошкиот стрес, да го зголемат крвниот притисок, да го забават ритамот на …

Зошто докторите сега веруваат дека религијата лечи? Прочитај повеќе »

Зошто Северна Кореја толку ја мрази Америка?

На Северна Кореја се фрлени повеќе бомби и напалм бомби, отколку во периодот низ целата Втора светска војна на Јапонија… Севернокорејското население веќе шеста деценија …

Зошто Северна Кореја толку ја мрази Америка? Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Зошто некогаш ни „игра“ капакот на окото

Треперењето на долниот или горниот капак на окото, докторите го нарекуваат- миокимија. За среќа оваа состојба освен што иритира неколку ситни мускули и предизвиукува спонтано …

(ВИДЕО) Зошто некогаш ни „игра“ капакот на окото Прочитај повеќе »

Зошто ова не ни го кажуваат докторите?! – Постот може да ја излечи било која болест!

Марк Матасон, еден од најпознатите невро-научници објасни дека постот е подобар од било кој лек на фармацијата и нагласи дека придобивките од постењето намерно се …

Зошто ова не ни го кажуваат докторите?! – Постот може да ја излечи било која болест! Прочитај повеќе »

Раста објасни зошто се ослободи од дредовите – Ќе ве воодушеви причината

Им објасни на сите поради што се одлучил да се ослободи од заштитниот знак, а овие негови зборови разнежнија многумина кои го следат на друштвените …

Раста објасни зошто се ослободи од дредовите – Ќе ве воодушеви причината Прочитај повеќе »

Еве зошто никако не смеете повторно да ги полните со вода пластичните шишиња

Луѓето воглавно ги користат истите пластични шишиња од вода или сок, повеќе пати, не знаејќи дека тоа може да биде отровно. Меѓутоа некои амбалажи се …

Еве зошто никако не смеете повторно да ги полните со вода пластичните шишиња Прочитај повеќе »

(ФОТО) Ја тужи Кардашијан за 100 милиони – Кога ќе слушнете зошто, ќе ви биде драго, што не сте на нејзино мест

Ким не направи ништо лошо – изјави портпаролот на американската старлета.До Кардашијан, поточно нејзината компанија „Кимсапринцес“, стигна тужба од неверојатни 100 милиони долари. Како што …

(ФОТО) Ја тужи Кардашијан за 100 милиони – Кога ќе слушнете зошто, ќе ви биде драго, што не сте на нејзино мест Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Оваа секси снимка на Бритни Спирс е прегледана преку 2 милиони пати – Еве зошто

Американската музичка ѕвезда објави снимка од тренингот со која ги воодушеви голем број од нејзините фанови. Бритни Спирс е една од најпопуларните пејачки во светот, …

(ВИДЕО) Оваа секси снимка на Бритни Спирс е прегледана преку 2 милиони пати – Еве зошто Прочитај повеќе »

Scroll to Top