ЅВЕЗДИЧКИ

(видео) Жирито плачеше и се смееше од изведбата на Љуба во „Пинкови ѕвездички“

На самиот крај на „Пинкови ѕвездички“, најмладиот натпреварувач Љуба Станковиќ (5) го испеа хитот „Утро“, од Јелена Томашевиќ и ги доби сите пет гласа од …

(видео) Жирито плачеше и се смееше од изведбата на Љуба во „Пинкови ѕвездички“ Прочитај повеќе »

Марко Бошњак од „Пинкови ѕвездички“ преработи песна на Дино Мерлин

Марко Бошњак е детето кое никого не остава рамнодушен – дете со ангелски глас, на публиката ѝ стана познат и како победник на регионалното музичко …

Марко Бошњак од „Пинкови ѕвездички“ преработи песна на Дино Мерлин Прочитај повеќе »

ОФИЦИЈАЛНО: Ристе Ристески седнува на жешкото столче во „Ѕвездите на Гранд“

Победникот во последната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, маестралниот Ристе Ристески на аудицијата закажана во Скопје за сабота (2-ри септември) ќе седне во претседателското столче …

ОФИЦИЈАЛНО: Ристе Ристески седнува на жешкото столче во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Шабан повеќе не е во „Пинкови Ѕвезди“

Публиката од есен повеќе нема да го гледа пејачот на народна музика во популарното натпреварување.Шабан Шаулиќ повеќе нема да биде дел од „Пинкови ѕвездички“, музичкото …

Шабан повеќе не е во „Пинкови Ѕвезди“ Прочитај повеќе »

Драгана Мирковиќ откри што најмногу и сметаше во „Пинкови Ѕвездички“

Пејачката повеќе не можеме да ја гледаме на местото на жирито во натпреварувањето на телевизија „Пинк“. Драгана Мирковиќ како што стојат работите, повеќе нема да …

Драгана Мирковиќ откри што најмногу и сметаше во „Пинкови Ѕвездички“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Вака Исмаил ја прослави победата во „Пинкови Ѕвездички“

Исмаил Делија со колегите од „Пинкови ѕвездички“, ја славеше победата на ова натпреварување. Иако полни 10 месеци беа конкурентни и жестокот се натпреваруваа, суперфиналистите на …

(ВИДЕО) Вака Исмаил ја прослави победата во „Пинкови Ѕвездички“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Леа Киш објасни од каде таа се најде во жирито на „Пинкови Ѕвездички“

Комплетната промена на жирито во суперфиналето на „Пинкови ѕвезди“ ги изненади сите, а Леа Киш откри од каде таа седна на црвената столица. Леа Киш …

(ВИДЕО) Леа Киш објасни од каде таа се најде во жирито на „Пинкови Ѕвездички“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top