Ѕвездите на Гранд

(Фото) Се ожени Алекса, победникот на „Ѕвездите на гранд“

Младиот српски пејач Алекса Перовиќ се ожени со Милица Пајчин, со која чека бебе. 21-годишниот Алекса и Милица не правеле свадба, туку склучиле цивилен брак …

(Фото) Се ожени Алекса, победникот на „Ѕвездите на гранд“ Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ проговори за односот со нејзиниот татко

Марија Шерифовиќ го сними својот нов спот во „Штарк арената“, а за време на паузата одговараше на бројни прашања кои се поврзани за нејзиниот живот. …

Марија Шерифовиќ проговори за односот со нејзиниот татко Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ направи естетска корекција на лицето

Директорот на „Гранд продукција“, Саша Поповиќ, одбил да зборува пред камерите поради отоци од естетската корекција што ја направил на лицето. „Вградив имплати, па имам …

Саша Поповиќ направи естетска корекција на лицето Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша им покажа среден прст на папараците

Јелена Карлеуша веќе извесен период води борба со килограмите, салото и целулитот, но и покрај вишокот, таа не престанува да носи провокативна облека. За снимањето …

Јелена Карлеуша им покажа среден прст на папараците Прочитај повеќе »

Кико и Елена ќе го освојуваат регионот преку „Ѕвездите на Гранд“

Во првиот дел од видеоматеријалот снимен при големата скопска аудиција на „Ѕвездите на Гранд“ јавноста ги запозна новите музичари кои својата среќа ќе ја пробаат …

Кико и Елена ќе го освојуваат регионот преку „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Ристески, Велевска и Кајмакоски ги одбраа новите ѕвезди на Гранд

Стотици кандидати се пријавија и дојдоа на вчерашната аудиција за новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, „Неки нови клинци“ и „Никогаш не е доцна“ која …

Ристески, Велевска и Кајмакоски ги одбраа новите ѕвезди на Гранд Прочитај повеќе »

Филип Божиновски и Давид Темелков снимаат дует?

Давид Темелков деновиве престојува во Македонија и своето слободно време го искористи за да се дружи со другарот и колега Филип Божиновски. Фотографијата која ја …

Филип Божиновски и Давид Темелков снимаат дует? Прочитај повеќе »

Ристе Ристески ќе ги пречека новите таленти на аудицијата за „Ѕвездите на Гранд“

Единствениот Македонец кој успеа да победи во најгледаното регионално шоу „Ѕвездите на Гранд“ и стана ексклузивец на големата српска продукција, Ристе Ристески ги повикува сите …

Ристе Ристески ќе ги пречека новите таленти на аудицијата за „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

ОФИЦИЈАЛНО: Ристе Ристески седнува на жешкото столче во „Ѕвездите на Гранд“

Победникот во последната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, маестралниот Ристе Ристески на аудицијата закажана во Скопје за сабота (2-ри септември) ќе седне во претседателското столче …

ОФИЦИЈАЛНО: Ристе Ристески седнува на жешкото столче во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Закажана аудиција за „Ѕвездите на Гранд“ во Скопје!

Менаџментот на најголемата српска продукција „Гранд“ одлучи аудицијата за нови талентирани музичари во Скопје да ја направи на 2-ри септември (сабота) во просториите на Канал …

Закажана аудиција за „Ѕвездите на Гранд“ во Скопје! Прочитај повеќе »

Со новата песна Ален Хасановиќ заработи илјадници евра

Моментално најбукираниот македонски изведувач, Ален Хасановиќ пред само две недели ја промовираше својата најнова песна насловена како „Волим те“, а веќе почна одлично да заработува …

Со новата песна Ален Хасановиќ заработи илјадници евра Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Ристе Ристески го запали клубот „Арена“ во родниот крај на Кајмакоски

Нашиот популарен пејач и прв македонски победник на „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески до раните утрински часови денеска ја забавуваше публиката во клубот „Арена“ во …

ВИДЕО: Ристе Ристески го запали клубот „Арена“ во родниот крај на Кајмакоски Прочитај повеќе »

Нова македонска ѕвезда во Гранд: Запознајте го 16 годишниот Петар Јанев од Неготино

Петар Јанев е македонски пејач кој оваа година си ја проба својата среќа на музичкото талент шоу наменето за најмалите ѕвездите „Неки Нови Клинци“. Македонците …

Нова македонска ѕвезда во Гранд: Запознајте го 16 годишниот Петар Јанев од Неготино Прочитај повеќе »

БАЛКАНОТ ГОРИ: Ален Хасановиќ има вистински летен хит во брз и модерен ритам!

Популарниот македонски пејач и ексклузивец на продукцијата „Гранд“, Ален Хасановиќ вчеравечер им подготви вистинско изненадување на своите фанови со објавување на летен хит насловен како …

БАЛКАНОТ ГОРИ: Ален Хасановиќ има вистински летен хит во брз и модерен ритам! Прочитај повеќе »

Викендов во Кратово: Ноќно пливање со Ристе Ристески

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ и миленик на публиката од целиот регион, маестралниот Ристе Ристески продолжува со турнејата низ целата земја. На 21-ви јули, во …

Викендов во Кратово: Ноќно пливање со Ристе Ристески Прочитај повеќе »

МАМА АЗРА ГО ИЗДАДЕ: Ова е новата љубов на Ален Хасановиќ!

Популарниот пејач чија кариера вртоглаво расте, Ален Хасановиќ досега умешно го криеше својот приватен живот од очите на јавноста, но неговата мајка случајно го издаде. …

МАМА АЗРА ГО ИЗДАДЕ: Ова е новата љубов на Ален Хасановиќ! Прочитај повеќе »

Scroll to Top