Ѕвездите на Гранд

(Галерија) Ивона од „Ѕвездите на Гранд“ била буцкасто бебе

Ивона Јовановиќ од Куманово, најпозната на публиката по учеството во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ неодамна на својот профил на Инстаграм објави неколку стари …

(Галерија) Ивона од „Ѕвездите на Гранд“ била буцкасто бебе Прочитај повеќе »

Стилот на Карлеуша не е по ќеф на фановите

На снимањето на полуфиналната емисија од музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ Јелена Карлеуша дојде облечена во светлосино палто и мини здолниште во истата боја. Таа пред …

Стилот на Карлеуша не е по ќеф на фановите Прочитај повеќе »

Со колачи и вино Ристе Ристески славеше роденден во Сиднеј

Поп-пејачот Ристе Ристески во Австралија го прослави 23 роденден. Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ преку своите профили на социјалните мрежи се пофали дека роденденот го …

Со колачи и вино Ристе Ристески славеше роденден во Сиднеј Прочитај повеќе »

Момче се обидело да си ги исече вените поради пејачка од „Ѕвездите на Гранд“

Атрактивната пејачка од „Ѕвездите на Гранд“, Теа Таировиќ, која во јавноста е позната по наводната афера со фолк-легендата Шабан Шаулиќ, повторно ја искуси негативната страна …

Момче се обидело да си ги исече вените поради пејачка од „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО)Македонец го заборави текстот во „Ѕвездите на Гранд“

Во саботното издание на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд” во првиот дуел настапуваше и Стефан Величковски од Скопје. Тој отпеа две песни, „Ти си ми …

(ВИДЕО)Македонец го заборави текстот во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена Карлеуша се појави на студот во краток фустан

Српската пејачка Јелена Карлеуша во свој стил се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“. Без оглед на студеното време и снегот, таа  одлучи да  …

(Фото) Јелена Карлеуша се појави на студот во краток фустан Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена Карлеуша се појави на снегот со голи гради

И покрај ниските температури и снежните врнежи што денoвиве ја зафатија цела Србија, Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појави разголена и …

(Фото) Јелена Карлеуша се појави на снегот со голи гради Прочитај повеќе »

Се скараа Аца Лукас и Јелена Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“

Во Ѕвездите на Гранд е многу возбудливо, особено кога членовите на жирито Јелена Карлеша и Аца Лукас си разменуваа мислења. Познато е колку е добра …

Се скараа Аца Лукас и Јелена Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Перверзниот говор на Карлеуша ја насмеа до солзи Марија Шерифовиќ

Јелена Карлеуша повторно се најде во центарот на внимание во новата емисија „Ѕвездите на Гранд“. Бидејќи не ѝ се допадна настапот на еден од кандидатите, …

Перверзниот говор на Карлеуша ја насмеа до солзи Марија Шерифовиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Се ожени Алекса, победникот на „Ѕвездите на гранд“

Младиот српски пејач Алекса Перовиќ се ожени со Милица Пајчин, со која чека бебе. 21-годишниот Алекса и Милица не правеле свадба, туку склучиле цивилен брак …

(Фото) Се ожени Алекса, победникот на „Ѕвездите на гранд“ Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ проговори за односот со нејзиниот татко

Марија Шерифовиќ го сними својот нов спот во „Штарк арената“, а за време на паузата одговараше на бројни прашања кои се поврзани за нејзиниот живот. …

Марија Шерифовиќ проговори за односот со нејзиниот татко Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ направи естетска корекција на лицето

Директорот на „Гранд продукција“, Саша Поповиќ, одбил да зборува пред камерите поради отоци од естетската корекција што ја направил на лицето. „Вградив имплати, па имам …

Саша Поповиќ направи естетска корекција на лицето Прочитај повеќе »

Јелена Карлеуша им покажа среден прст на папараците

Јелена Карлеуша веќе извесен период води борба со килограмите, салото и целулитот, но и покрај вишокот, таа не престанува да носи провокативна облека. За снимањето …

Јелена Карлеуша им покажа среден прст на папараците Прочитај повеќе »

Кико и Елена ќе го освојуваат регионот преку „Ѕвездите на Гранд“

Во првиот дел од видеоматеријалот снимен при големата скопска аудиција на „Ѕвездите на Гранд“ јавноста ги запозна новите музичари кои својата среќа ќе ја пробаат …

Кико и Елена ќе го освојуваат регионот преку „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top