ТOП

Селена Гомез фотографирана како се бакнува со непознат маж

Пејачката и актерка Селена Гомез речиси една година е во врска со пејачот Викенд. Но, вчера на интернет се појавија фотографии на кои таа бакнува …

Селена Гомез фотографирана како се бакнува со непознат маж Прочитај повеќе »

Моника Белучи на „Инстаграм“ во бел проѕирен фустан

Актерката Моника Белучи (52) повторно го привлече вниманието на „Инстаграм“. Таа објави фотографии на кои е во бел проѕирен фустан. Фановите сметаат дека тоа е …

Моника Белучи на „Инстаграм“ во бел проѕирен фустан Прочитај повеќе »

Оскар дела Рента ги промовира фустаните за идната пролет

Дизајнерите на Оскар дела Рента ја промовираа колекцијата за идната пролет. Станува збор за шарено и волуменозно. Тоа се фустаните што ги претставија на најновата …

Оскар дела Рента ги промовира фустаните за идната пролет Прочитај повеќе »

Милош Биковиќ го заврши снимањето на филмот „Заштитени“

Српскиот актер Милош Биковиќ, нам познат по улогите во филмовите „Монтевидео“ и „Ќе бидеме светски шампиони“, денеска во Русија го заврши снимањето на филмот „Заштитени“. …

Милош Биковиќ го заврши снимањето на филмот „Заштитени“ Прочитај повеќе »

Енрике Иглесијас сподели видеа од Мајами по ураганот Ирма

Веднаш откако ураганот Ирма се оддалечи од Мајами, поп-пејачот Енрике Иглесијас влегол во својот автомобил и почнал да се вози низ родниот град за да …

Енрике Иглесијас сподели видеа од Мајами по ураганот Ирма Прочитај повеќе »

Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанство

Британскиот актер и режисер Ралф Фајнс доби српско државјанство. Решението за неговото државјанство го потпишала премиерката на оваа земја, Ана Брнабиќ, а одлуката е објавена …

Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанство Прочитај повеќе »

Жени што ќе го сменат светот според магазинот „Тајмс“

Магазинот „Тајмс“ објави листа со имиња од 46 жени за кои смета дека ќе ги сменат современите светски текови. Листата ги вклучува Хилари Клинтон, Опра …

Жени што ќе го сменат светот според магазинот „Тајмс“ Прочитај повеќе »

Откако двапати го победи ракот на дојката, Анастасија ги покажа градите

Американската пејачка Анастасија во 2003 година се соочи со рак на дојка, болест која успеа да ја победи, но по девет години ракот се врати. …

Откако двапати го победи ракот на дојката, Анастасија ги покажа градите Прочитај повеќе »

Се снима филм за групата „Квин“ – ќе го препознаете ли Рами Малек како Фреди

Магазинот „Ентертејнмент викли“ ја објави првата фотографија на Реми Малек, кој ја доби улогата на Фреди Меркјури во филмот „Бохемијан рапсоди“. Филмот што се снима …

Се снима филм за групата „Квин“ – ќе го препознаете ли Рами Малек како Фреди Прочитај повеќе »

Која актерка требаше да ја глуми Денерис Таргеријан во „Игра на тронови“ наместо Емилија Кларк

Тешко е да помислите на „Игра на тронови“ без се сетите на Емилија Кларк. 29-годишната Британка е една од најпопуларните актерки во моментот и тоа …

Која актерка требаше да ја глуми Денерис Таргеријан во „Игра на тронови“ наместо Емилија Кларк Прочитај повеќе »

Промоција на првиот постмортем сингл на Џорџ Мајкл

Утре (8 септември) во етерот на Би-би-си Радио 2 ќе биде промовиран првиот сингл на Џорџ Мајкл, девет месеци по неговата смрт. Новото необјавено парче на …

Промоција на првиот постмортем сингл на Џорџ Мајкл Прочитај повеќе »

Викторија Бекам промовира сопствена колекција шминки

Во соработка со светски познатиот бренд „Есте Лодер“, Викторија Бекам ја промовира својата нова колекција шминки. Промотивниот настан, на кој присуствуваа родителите на Викторија и …

Викторија Бекам промовира сопствена колекција шминки Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Евровизискиот победник Салвадор Собрал се повлекува од музиката

Салвадор Собрал ќе се повлече од музиката за да се посвети на себе и на своето здравје. Неговата здравствена состојба не е никаква тајна, дури …

(ВИДЕО) Евровизискиот победник Салвадор Собрал се повлекува од музиката Прочитај повеќе »

Scroll to Top