ТOП

Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанство

Британскиот актер и режисер Ралф Фајнс доби српско државјанство. Решението за неговото државјанство го потпишала премиерката на оваа земја, Ана Брнабиќ, а одлуката е објавена …

Актерот Ралф Фајнс доби српско државјанство Прочитај повеќе »

Жени што ќе го сменат светот според магазинот „Тајмс“

Магазинот „Тајмс“ објави листа со имиња од 46 жени за кои смета дека ќе ги сменат современите светски текови. Листата ги вклучува Хилари Клинтон, Опра …

Жени што ќе го сменат светот според магазинот „Тајмс“ Прочитај повеќе »

Откако двапати го победи ракот на дојката, Анастасија ги покажа градите

Американската пејачка Анастасија во 2003 година се соочи со рак на дојка, болест која успеа да ја победи, но по девет години ракот се врати. …

Откако двапати го победи ракот на дојката, Анастасија ги покажа градите Прочитај повеќе »

Се снима филм за групата „Квин“ – ќе го препознаете ли Рами Малек како Фреди

Магазинот „Ентертејнмент викли“ ја објави првата фотографија на Реми Малек, кој ја доби улогата на Фреди Меркјури во филмот „Бохемијан рапсоди“. Филмот што се снима …

Се снима филм за групата „Квин“ – ќе го препознаете ли Рами Малек како Фреди Прочитај повеќе »

Која актерка требаше да ја глуми Денерис Таргеријан во „Игра на тронови“ наместо Емилија Кларк

Тешко е да помислите на „Игра на тронови“ без се сетите на Емилија Кларк. 29-годишната Британка е една од најпопуларните актерки во моментот и тоа …

Која актерка требаше да ја глуми Денерис Таргеријан во „Игра на тронови“ наместо Емилија Кларк Прочитај повеќе »

Промоција на првиот постмортем сингл на Џорџ Мајкл

Утре (8 септември) во етерот на Би-би-си Радио 2 ќе биде промовиран првиот сингл на Џорџ Мајкл, девет месеци по неговата смрт. Новото необјавено парче на …

Промоција на првиот постмортем сингл на Џорџ Мајкл Прочитај повеќе »

Викторија Бекам промовира сопствена колекција шминки

Во соработка со светски познатиот бренд „Есте Лодер“, Викторија Бекам ја промовира својата нова колекција шминки. Промотивниот настан, на кој присуствуваа родителите на Викторија и …

Викторија Бекам промовира сопствена колекција шминки Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Евровизискиот победник Салвадор Собрал се повлекува од музиката

Салвадор Собрал ќе се повлече од музиката за да се посвети на себе и на своето здравје. Неговата здравствена состојба не е никаква тајна, дури …

(ВИДЕО) Евровизискиот победник Салвадор Собрал се повлекува од музиката Прочитај повеќе »

Би го препознале ли Александар Дадар во ова издание

Фотографијата направена далечната 2005 година покажува дека мејк-ап артистот Александар Дадар и пред 12 години бил привлечно момче.  Разлика има во фризурата – некогаш имал …

Би го препознале ли Александар Дадар во ова издание Прочитај повеќе »

(Видео) Синот на Клинт Иствуд сними нов филм

31-годишниот актер Скот Иствуд, син на легендата Клинт Иствуд, сними нов филм. Скот во филмот „Овердрајв“ ја игра главната улога, а дејството се врти за крадците …

(Видео) Синот на Клинт Иствуд сними нов филм Прочитај повеќе »

Луѓето ѝ се смеат на Кендал Џенер за наградата „Модна икона на деценијата“

Иако последниве години Кендал Џенер важи за модна икона, а јавноста ја обожава, сепак тие не се среќни што наградата „Модна икона на деценијата“ ѝ …

Луѓето ѝ се смеат на Кендал Џенер за наградата „Модна икона на деценијата“ Прочитај повеќе »

(Галерија) Каде летуваа принцот Хари и Меган Маркл

Принцот Хари избра совршена дестинација за летувањето со актерката Меган Маркл – Африка. Тој ја одведе својата девојка во кампот „Мено а Кена“ во Боцвана …

(Галерија) Каде летуваа принцот Хари и Меган Маркл Прочитај повеќе »

Scroll to Top