аеродром

Македонски и балкански пејачи викендов во Аеродром на Skopje Beer Weekend

Викендов во Скопје во Аеродром ќе се одржи првото издание на Skopje Beer Weekend. Четири денови резервирани за одлична забава, ладно пиво, вкусна храна и …

Македонски и балкански пејачи викендов во Аеродром на Skopje Beer Weekend Прочитај повеќе »

Лара, Пајак, Теа и Огнен ќе пеат на хуманитарен концерт за Лео во Аеродром

Огнен Здравковски, Таско, Пајак, Лара Иванова, Теа Трајковска ќе пеат на хуманитарниот настан за Лео во општина Аеродром. Хуамнитарниот концерт „Бек ту скул“ ќе се …

Лара, Пајак, Теа и Огнен ќе пеат на хуманитарен концерт за Лео во Аеродром Прочитај повеќе »

Моника Белучи делеше автограми на аеродром во Грција

Холивудската актерка Моника Белучи е снимена на аеродромот во Грција. 58-годишната актерка го привлекла вниманието на јавноста по пристигнувањето, па околу неа на аеродромот веднаш …

Моника Белучи делеше автограми на аеродром во Грција Прочитај повеќе »

Шакира со синовите на аеродорм во Мајами, откако обвинителите побараа за пејачката осум години затвор за даночно затајување

Колумбиската пејачка Шакира, беше забележана на аеродром во Мајами, заедно со нејзините синови. Пејачката ги држи за рака синовите Милан и Саша, додека беше фотографирана …

Шакира со синовите на аеродорм во Мајами, откако обвинителите побараа за пејачката осум години затвор за даночно затајување Прочитај повеќе »

Дара Бубамара претепа маж на аеродромот во Белград

Пејачката Дара Бубамара претепала маж на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. Додека го чекала летот за Тиват, таа почнала да се расправа со него за …

Дара Бубамара претепа маж на аеродромот во Белград Прочитај повеќе »

(Фото) Данела и Тимчо изгубија глас на трибините во Аеродром: МЗТ се врати во АБА лигата

МЗТ Скопје по четири години повторно ќе игра во елитното натпреварување АБА лигата. По синоќешната победа над Широки Брег со 75-71, клубот од Аеродром повторно …

(Фото) Данела и Тимчо изгубија глас на трибините во Аеродром: МЗТ се врати во АБА лигата Прочитај повеќе »

(Видео) Моментот кога гореше далноводот во Пинтија

Десетина скопски општини вечерва останаа без струја. Аеродром, Кисела Вода, Карпош 1,2,3,4, Мичурин, Автокоманда, се само дел од местата каде граѓаните немаат електрична енергија. И …

(Видео) Моментот кога гореше далноводот во Пинтија Прочитај повеќе »

(Видео) Забава на средношколци во трговскиот „Бисер“ без маски и дистанца

На „Фејсбук“ се шири видеото од вчерашната забава на средношколци во кафуле во трговскиот центар „Бисер“ во Аеродром. На забавата никој од присутните не носел …

(Видео) Забава на средношколци во трговскиот „Бисер“ без маски и дистанца Прочитај повеќе »

Твитерџиите го исмеваат градоначалникот Златко Марин

Откако почна изградбата на деветкатница пред Мајчин дом и граѓаните на Аеродром протестираа, ни твитерџиите не му останаа должни на градоначачникот на општина Аеродром, Златко …

Твитерџиите го исмеваат градоначалникот Златко Марин Прочитај повеќе »

Основци од Аеродром фрлија соученичка низ прозорец

Во Полициската станица Аеродром утрово било пријавено дека на 28 септември годинава четворица малолетници фрлилесоученичка низ прозорец. Настанот се случил во основно училиште во населбата …

Основци од Аеродром фрлија соученичка низ прозорец Прочитај повеќе »

Шишиња со урина и пелени со измет евакуираа зграда во Аеродром

Евакуацијата на зградата во Аеродром била поради нехигиена. Дел од присутните лица пред зградата од каде што беа евакуирани изјавија за „Макфакс“ дека причината  за …

Шишиња со урина и пелени со измет евакуираа зграда во Аеродром Прочитај повеќе »

(Фото) Гром удри во далновод, цел Аеродром без струја

Невремето кое вчера повторно го зафати Скопје ја остави без електрична енергија целата општина Аеродром. За време на невремето гром удри во главен далновод поради …

(Фото) Гром удри во далновод, цел Аеродром без струја Прочитај повеќе »

На Марина Туцаковиќ ѝ се слоши на аеродром

Текстописецот Марина Туцаковиќ замина на лекување во Германија само неколку дена откако беше пуштена на домашно лекување од Институтот за онкологија и радиологија во Белград. …

На Марина Туцаковиќ ѝ се слоши на аеродром Прочитај повеќе »

Чао, Александар Македонски!

Десетина работници попладнево ги отстрануваа буквите од аеродромот, односно името „Александар Македонски“. На нивно место ќе се појави „Меѓународен аеродром Скопје“. Автопатот Е-75 и аеродромот …

Чао, Александар Македонски! Прочитај повеќе »

Дијамант на Државна лотарија вреден 300 000 денари изгребан во Капитол Мол

Уште една добивка од 300 000 денари донесе инстант лозот Дијамант на Државна лотарија на Македонија . Б.Ц. од Скопје ,од населба Аеродром, иако не е …

Дијамант на Државна лотарија вреден 300 000 денари изгребан во Капитол Мол Прочитај повеќе »

 Аца Лукас го вратиле од аеродром, не смее да ја напушти Србија   

Аца Лукас доживеал непријатна ситуација откако на аеродром не му дозволиле да ја напушти Србија. Станува збор за проблем кој настанал поради постапката која се …

 Аца Лукас го вратиле од аеродром, не смее да ја напушти Србија    Прочитај повеќе »

Аеродром на масоните во Денвер со писти како кукест крст и подземни тунели

Замислете, по излегувањето од авионот, во ходниците да ве дочекаат деца од Аушвиц, маскирани војници со гас-маски, слики од психотични хорор-филмови и големи сини статуи …

Аеродром на масоните во Денвер со писти како кукест крст и подземни тунели Прочитај повеќе »

Жена со голи раце ги бранела децата од разбеснетото куче во Аеродром

Раните говорат за хоророт кој се одвиваше во скопски Аеродром кога разбеснето куче искаса девет лица, меѓу кои и дечиња. Од Министерството за внатрешни работи …

Жена со голи раце ги бранела децата од разбеснетото куче во Аеродром Прочитај повеќе »

(ФОТО) Карлеуша објави ново секси селфи од аеродром

Вриштеа лајкови и коментари кога Карлеуша ја објави оваа секси фотографија. Јелена Карлеуша е една од најзгодните српски пејачки. Таа отпатува во Германија, и од …

(ФОТО) Карлеуша објави ново секси селфи од аеродром Прочитај повеќе »

Scroll to Top