александар вучиќ

(Видео) Вучиќ со министрите доручкуваше паризер

Српскиот лидер Александар Вучиќ, на „Инстаграм“ објави дека заедно со градовите Синиша Мали и Томислав Момировиќ утринава пазарувале и купиле намирници за појадок, кои од денеска поевтинија низ …

(Видео) Вучиќ со министрите доручкуваше паризер Прочитај повеќе »

Пендаровски и Вучиќ одиграа партија шах, штета што заврши нерешено

Двајцата претседатели на Македонија и Србија, Стево Пендаровски и Александар Вучиќ по прославата на празникот Илинден во Прохор Пчински, Пелинце, одиграа партија шах. „Пријателска партија …

Пендаровски и Вучиќ одиграа партија шах, штета што заврши нерешено Прочитај повеќе »

Вучиќ: На Европското навивавме за Македонија, сега на Светското очекувам Македонците да скокаат за Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, очекува голема поддршка од Македонците за Србија на Мундијалот во Катар. Вечерва со почеток од 20:00 часот го играат првиот …

Вучиќ: На Европското навивавме за Македонија, сега на Светското очекувам Македонците да скокаат за Србија Прочитај повеќе »

Вучиќ доби подарок чеченска униформа, па се сликаше во неа

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ облечен во чеченска униформа се сликаше со советникот на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, Турк Даудов. Фотографијата ја објави Даудов. „Рускиот …

Вучиќ доби подарок чеченска униформа, па се сликаше во неа Прочитај повеќе »

Карлеуша сака да се кандидира за претседател на Србија, „ако некој може да промени нешто тоа сум јас“

Откако го искористи своето право на глас, Јелена Карлеуша вчера рече дека во иднина планира да се занимава со политика и да се кандидира за …

Карлеуша сака да се кандидира за претседател на Србија, „ако некој може да промени нешто тоа сум јас“ Прочитај повеќе »

(Видео) Вучиќ во новата кампања за претседател им излезе од фрижидер на млад брачен пар

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил објави ново предизборно видео. Во спотот излегува од фрижидер на млад брачен пар и ги навде успесите …

(Видео) Вучиќ во новата кампања за претседател им излезе од фрижидер на млад брачен пар Прочитај повеќе »

Вучиќ ѝ наздрави со пиво на Брнабиќ, па се правдаше дека ретко пие

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ првиот ден од Новата година го поминаа опуштено во кафуле во Белград. Тие наздравија со пиво …

Вучиќ ѝ наздрави со пиво на Брнабиќ, па се правдаше дека ретко пие Прочитај повеќе »

(Видео) Џони Деп му го подари тивкиот врабец на Вучиќ, холивудскиот актер го пречекаа илјадници фанови во Белград

Холивудскиот актер Џони Деп пристигна во Белград со приватен авион, каде што го пречекаа многу божаватели. Меѓу нив беа и српскиот претседател Александар Вучиќ и …

(Видео) Џони Деп му го подари тивкиот врабец на Вучиќ, холивудскиот актер го пречекаа илјадници фанови во Белград Прочитај повеќе »

Вучиќ го чека Џони Деп на ракија и ќебапи во Белград

Холивудскиот актер Џони Деп утре доаѓа во Белград за да ја промовира новата анимирана серија „Пафини“. Тој ќе биде сместен во претседателски апартман во познат …

Вучиќ го чека Џони Деп на ракија и ќебапи во Белград Прочитај повеќе »

(Фото) Мајко сакам да ти се извинам: Вучиќ со емотивна порака за роденденот на мајка си

Српскиот претседател Александар Вучиќ со емотивна порака и честиташе роденден на својата мајка. Тој објави на „Инстаграм“ слика од нив двајцата од пред четириесет години, …

(Фото) Мајко сакам да ти се извинам: Вучиќ со емотивна порака за роденденот на мајка си Прочитај повеќе »

Новиот вид на коронавирус од Велика Британија, пристигнал во Србија

Новиот вид на коронавирус кој првпат се појави во Велика Британија, пристигнал и во Србија. Ова го изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ, а го …

Новиот вид на коронавирус од Велика Британија, пристигнал во Србија Прочитај повеќе »

Платен убиец признал дека добил понуда да го убие Александар Вучиќ

Платен убиец Чаба Дер, денес на полицијата во Будипмпешта им открил дека добил понуда од две различни криминални организации, од нашите простори, за да го …

Платен убиец признал дека добил понуда да го убие Александар Вучиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Двојникот на Вучиќ стана хит на „Тиндер“

Дваесет и деветгодишниот Борна од Криж во Хрватска стана ѕвезда на социјалните мрежи, поради неговата голема сличност со српскиот премиер Александар Вучиќ. Неговиот профил на …

(Фото) Двојникот на Вучиќ стана хит на „Тиндер“ Прочитај повеќе »

(Фото) Какви автомобили возат балканските лидери

Голем дел од балканските политичари поседуваат приватни возила кои се стари повеќе од 30 години. Некои од нив ги имаат наведено во нивните имотни листови, …

(Фото) Какви автомобили возат балканските лидери Прочитај повеќе »

(Фото) Вучиќ го изгуби најдобриот другар кој почина од коронавирус

Претседателот на Србија Александар Вучиќ го изгуби својот најдобар пријател од детството Владо Б. (45) кој почина од коронавирус, пренесуваат српските медиуми. Српски Курир, пренесува дека …

(Фото) Вучиќ го изгуби најдобриот другар кој почина од коронавирус Прочитај повеќе »

(Видео) Вучиќ вети по 100 евра за секој полнолетен граѓанин

Српскиот претседател Александар Вучиќ вети помош од 100 евра за секој полнолетен граѓанин во земјата, како мерка за надминување на економската криза, предизвикана од пандемијата …

(Видео) Вучиќ вети по 100 евра за секој полнолетен граѓанин Прочитај повеќе »

(Видео) Со факели во Косовска Митровица се славеше роденденот на Вучиќ

Граѓаните на Косовска Митровица со факели му го честитаа 50. роденден на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, пренесува порталот „Косово онлајн“. Тие синоќа во чест …

(Видео) Со факели во Косовска Митровица се славеше роденденот на Вучиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Вучиќ налета на стар другар, па раскажа како се истепале

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за време на посетата во неговото родно место во Бугоња, се поздрави со еден свој стар другар од детството. Двајцата …

(Видео) Вучиќ налета на стар другар, па раскажа како се истепале Прочитај повеќе »

(Видео) Вучиќ бил махер во пинг-понг

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска на една од средбите со граѓаните по подолго време проба да одигра една партија пинг-понг. Претседателот на Србија одигра неколку потези …

(Видео) Вучиќ бил махер во пинг-понг Прочитај повеќе »

Вучиќ ѝ посака брзо опоравување на Деа Ѓурѓевиќ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска имаше кратко обраќање до јавноста во кое ѝ посака брзо и успешно опоравување на водителката на „Пинк“ Деа Ѓурѓевиќ, …

Вучиќ ѝ посака брзо опоравување на Деа Ѓурѓевиќ Прочитај повеќе »

Scroll to Top