алексиќ

Дара Бубамара и Сека Алексиќ завршија со пријателството засекогаш

Дара Бубамара и Сека Алексиќ веќе со години не разговараат, а изјавиле нешта една за друга кои јасно укажуваат дека никогаш нема да се смират. …

Дара Бубамара и Сека Алексиќ завршија со пријателството засекогаш Прочитај повеќе »

Сека Алексиќ проговори за наводната тепачка со Дара Бубамара

И покрај тоа што до неодамна приказните дека Сека Алексиќ и Дара Бубамара повеќе не се во добри односи беа само шпекулации, сега и официјално …

Сека Алексиќ проговори за наводната тепачка со Дара Бубамара Прочитај повеќе »

Сека Алексиќ го откажа настапот во Скопје?

Сека Алексиќ го откажа настапот во Скопје? Српската пејачка Сека Алексиќ на својата фан-страница на „Фејсбук“ објави дека нејзиниот настап во Скопје е откажан. Таа …

Сека Алексиќ го откажа настапот во Скопје? Прочитај повеќе »

Сека Алексиќ ги споулаве мажите со фотографии под тушот

Пејачката со неколку фотки во костим за капење целосно ги излуде мажите. Сека, веќе извесно време ужива во Црна Гора со сопругот Вељко, и синот …

Сека Алексиќ ги споулаве мажите со фотографии под тушот Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ се покажа целосно во природно издание, со посебен коментар

Пејачката поради ова потполно „нормално“ издание на фотката доби еден куп комплименти. Жешкото овогодишно лето многу домашни ѕвезди ги натера да се соблечат целосно и …

(ФОТО) Сека Алексиќ се покажа целосно во природно издание, со посебен коментар Прочитај повеќе »

Ја прашаа Сека во емисија што мисли за Карлеуша – Водителот иако се обиде да ја прескокне темата, Алексиќ сепак одговори

Пејачката не сакаше да го игнорира прашањето кое и го поставија фановите. Општо позната работа е дека Сека Алексиќ и Јелена Карлеуша со години наназад …

Ја прашаа Сека во емисија што мисли за Карлеуша – Водителот иако се обиде да ја прескокне темата, Алексиќ сепак одговори Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ се пофали со новата фризура

Погледнете го новиот имиџ на фолк ѕвездата.Сека Алексиќ постојано го привлекува вниманието на медиумите. Овој пат, фолк ѕвездата на Инстаграм со своите бели заби, но …

(ФОТО) Сека Алексиќ се пофали со новата фризура Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ за прв пат го однесе синот Јаков на море

Пејачката не сакаше да ја открие локацијата на која престојува со малиот Јаков. Повеќе од очигледно е дека Сека Алексиќ ужива во мајчинството, а малиот …

(ФОТО) Сека Алексиќ за прв пат го однесе синот Јаков на море Прочитај повеќе »

(ФОТО) Сека Алексиќ од секој можен агол ги сликаше градите

Пејачката ги испроба новите работи кои ги доби на подарок, па (на радост на обожавателите) одлучи на сите да им ги покаже подобро. Сека Алексиќ …

(ФОТО) Сека Алексиќ од секој можен агол ги сликаше градите Прочитај повеќе »

Scroll to Top