амазон

Подгответе се на најлошото, не трошете туку штедете, Безос предупреди дека доаѓа голема економска криза

Еден од најбогатите луѓе на планетава, милијардерот Џеф Безос ги предупреди сите за американската рецесија и ги советуваше потрошувачите и претприемачите да направат залихи на …

Подгответе се на најлошото, не трошете туку штедете, Безос предупреди дека доаѓа голема економска криза Прочитај повеќе »

Девојче можело да загине откако гласовниот уред на Амазон, Алекс, ја советувал со паричка да допре во штекер

Мајката на Кристин Ливдал рече дека нејзината ќерка можела да загине, ако го послушала гласовниот уред од компанијата на „Амазон“, со паричка да допре во …

Девојче можело да загине откако гласовниот уред на Амазон, Алекс, ја советувал со паричка да допре во штекер Прочитај повеќе »

(Видео) Додека работниците му умираат во магацините, Безос се фали со вселенските авантури

Најмалку 6 лица загинаа кога торнадо го погоди магацинот на „Амазон“ во Илиноис во САД, а основачот на компанијата, Џеф Безос, се најде на мета …

(Видео) Додека работниците му умираат во магацините, Безос се фали со вселенските авантури Прочитај повеќе »

Откако се врати од вселената Џеф Безос не е повеќе најбогатиот човек на светот

Џеф Безос повеќе не е најбогатиот човек на светот. Тој за еден ден изгуби речиси 14 милијарди долари, па сега Французинот Бернар Арно, го завзеде …

Откако се врати од вселената Џеф Безос не е повеќе најбогатиот човек на светот Прочитај повеќе »

По 27 години, Џеф Безос се повлекува од директорската позиција во „Амазон“

По 27 години, најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, ќе се повлече од директорската позиција во „Амазон“. Тој утре ќе ја напушти функцијата генерален директор …

По 27 години, Џеф Безос се повлекува од директорската позиција во „Амазон“ Прочитај повеќе »

(Видео) Џеф Безос купува јахта од половина милијарда долари

Најбогатиот човек на светот и сопственик на компанијата „Амазон“, Џеф Безос, планира да купи јахта„ за цена од половина милијарда евра. Јахтата со име „Проџект …

(Видео) Џеф Безос купува јахта од половина милијарда долари Прочитај повеќе »

Енди Џеси ќе го смени Џеф Безос на директорското место во „Амазон“

Енди Џеси ќе биде новиот извршен директор на компанијата „Амазон“, функција што досега ја извршуваше сопственикот и најбогат човек на светот, Џеф Безос. Безос во средата …

Енди Џеси ќе го смени Џеф Безос на директорското место во „Амазон“ Прочитај повеќе »

(Видео) Додека Џеф Безос лежи на 200 милијарди долари, неговите вработени работат по 12 часа и едвај плаќаат сметки

Повеќето работици во магацините на компанијата на најбогатиот човек на светот Џеф Безос, „Амазон“, се мачат да ги платат сметките, а повеќе од 4000 од …

(Видео) Додека Џеф Безос лежи на 200 милијарди долари, неговите вработени работат по 12 часа и едвај плаќаат сметки Прочитај повеќе »

„Имам многу пари што морам да ги споделам“, поранешната жена на Џеф Безос донира 6 милијарди долари

Осумнаесеттата најбогата личност во светот и косопственичка на компанијата „Амазон“, Мекензи Скот, оваа година донира вкупно шест милијарди долари на разни непрофитни организации, а не …

„Имам многу пари што морам да ги споделам“, поранешната жена на Џеф Безос донира 6 милијарди долари Прочитај повеќе »

Милијардери кои станаа најголеми профитери од пандемијата со коронавирусот

Додека некои од луѓето во светот крпат крај со крај, други стануваат сè побогати. Додека некоја бранша е во голема криза, други оддеднаш стануваат многу …

Милијардери кои станаа најголеми профитери од пандемијата со коронавирусот Прочитај повеќе »

Илон Маск го престигна Бил Гејтс на второто место на листата на најбогати

Американскиот бизнисмен Илон Маск, коосновачот на компанијата „Тесла“, го престинга милијардерот Бил Гејтс и стана вториот најбогат човек на планетата. Нето богатството на 49 годишниот …

Илон Маск го престигна Бил Гејтс на второто место на листата на најбогати Прочитај повеќе »

Џеф Безос стана првиот човек во историјата чие богатство надмина 200 милијарди долари

Шефот на „Амазон“, Џеф Безос, стана првиот човек во историјата чие богатство надмина 200 милијарди долари. Според индексот на „Блумберг“, милијардерот Безос сега е тежок …

Џеф Безос стана првиот човек во историјата чие богатство надмина 200 милијарди долари Прочитај повеќе »

Безос за само еден ден заработи 13 милијарди долари

Најбогатиот човек на светот и основач на „Амазон“, Џеф Безос, постави нов рекорд во дневната заработка зголемувајќи го своето богатств во еден ден за 13 …

Безос за само еден ден заработи 13 милијарди долари Прочитај повеќе »

Војна на милијардерите Илон Маск и Џеф Безос

Милијардерите Илон Маск и Џеф Безос почна војна на „Твитер“, откако основачот на „Тесла“ изјави дека компанијата „Амазон“ треба да се уништи. Реакцијата на Маск …

Војна на милијардерите Илон Маск и Џеф Безос Прочитај повеќе »

(Видео) Сахара некогаш била огромно езеро

Американската вселенска агенција објави фотографии од централна Африка, дел во кој во минатото постоело огромно езеро, поголемо дури и од Каспиското. Мега Чад, како што го …

(Видео) Сахара некогаш била огромно езеро Прочитај повеќе »

Џеф Безос со 10 милијарди долари ќе ја спасува Земјата

Најбогатиот човек на светот Џеф Безос, вети дека ќе вложи 10 милијарди долари во борбата против климатските промени. Безос чие богатство е проценето на 130 …

Џеф Безос со 10 милијарди долари ќе ја спасува Земјата Прочитај повеќе »

(Фото) Најбогатиот човек на светот, со девојка му на црвениот тепих во Индија

Најбогатиот човек на светот и основачот на компанијата „Амазон“, Џеф Безос заедно со својата девојка Лорен Санчез се појави на црвениот тепих во индискиот град …

(Фото) Најбогатиот човек на светот, со девојка му на црвениот тепих во Индија Прочитај повеќе »

(Видео) Разрешена мистеријата за Бермудскиот триаголник

Светски научници велат дека ја имаат откриено мистеирјата околу исчезнувањето на бродовите и нивните екипажи во Бермундскиот триаголник. Во серијата „Во Бермудскиот триаголник“ која е …

(Видео) Разрешена мистеријата за Бермудскиот триаголник Прочитај повеќе »

Додека Безос ужива со новата девојка, работниците во „Амазон“ штрајкуваат

Повеќе од 2000 работници во седум дистрибутивни центри на компанијата „Амазон“, ширум Германија, стапија во штрајк барајќи зголемување на платите, соопштиле од синдикатот „Верди“, со …

Додека Безос ужива со новата девојка, работниците во „Амазон“ штрајкуваат Прочитај повеќе »

(Фото) Џеф Безос и Лорен Санчез ги гледаа Ѓоковиќ и Федерер

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос за првпат во јавноста беше виден заедно со неговата нова девојка Лорен Санчез. Двајцата беа видени на финалето на …

(Фото) Џеф Безос и Лорен Санчез ги гледаа Ѓоковиќ и Федерер Прочитај повеќе »

Scroll to Top