амазон

Џеф Безос и по разводот остана најбогат на свет, поранешната зема дел од 140 милијарди долари

Најбогатиот човек на светот и сопственик на компанијата „Амазон“, Џеф Безос, со својата сопруга Мекензи ги договорил условите околу разводот и поделбата на имотот вреден …

Џеф Безос и по разводот остана најбогат на свет, поранешната зема дел од 140 милијарди долари Прочитај повеќе »

Светски магазин го уценувал Безос со интимни фотографии

Најбогатиот човек на светот и сопственик на компанијата „Амазон“, Џеф Безос, изјавил дека бил цел на изнудувања и уцени од страна на раководните лица на …

Светски магазин го уценувал Безос со интимни фотографии Прочитај повеќе »

Најбогатот човек на светот Безос, не дава пет пари за бездомниците

Компанијата „Амазон“ која е во сопственост на најбогатиот човек на светот Џеф Безос, се најде на мета на критика поради тоа што прави премногу малку …

Најбогатот човек на светот Безос, не дава пет пари за бездомниците Прочитај повеќе »

Џеф Безос ќе ѝ плати 70 милијарди долари на поранешната жена

Основачот на „Амазон“, Џеф Безос, чие богатство се проценува на 140 милијарди долари, ќе мора половина од сето тоа да ѝ го даде на својата сопруга …

Џеф Безос ќе ѝ плати 70 милијарди долари на поранешната жена Прочитај повеќе »

Над 150 компании меѓу кои и „Амазон“ и „Јаху“ имале бенефит преку „шпионирањето“ од Фејсбук

Со години една од најголемите светски компании Фејсбук влегува од скандал во скандал кога станува збор за навлегувањето во приватноста и приватните податоци на голем …

Над 150 компании меѓу кои и „Амазон“ и „Јаху“ имале бенефит преку „шпионирањето“ од Фејсбук Прочитај повеќе »

Џеф Безос ги заплаши вработените дека „Амазон“ ќе пропадне

Најбогатиот човек на планетава Џеф Безос, пред своите вработени изјавил дека неговата компанија „Амазон“, еден ден ќе пропадне, но дека нивна должност е тој момент …

Џеф Безос ги заплаши вработените дека „Амазон“ ќе пропадне Прочитај повеќе »

Џеф Безос изгуби 20 милијарди долари за два дена

Главниот извршен директор на „Амазон“, најбогатиот човек на светот Џеф Безос, за два дена изгубил 19,2 милијарди долари, додека акциите на неговата компанија паднале за …

Џеф Безос изгуби 20 милијарди долари за два дена Прочитај повеќе »

Ед Ширан плаќа поголем данок од „Амазон“

Светската музичка ѕвезда Ед Ширан минатата година плати повеќе данок од „Старбакс“ и „Амазон“, иако заработил помалку од нив. Ширан платил околу 5,29 милиони фунти данок, „Амазон“ …

Ед Ширан плаќа поголем данок од „Амазон“ Прочитај повеќе »

Најбогатиот човек во светот ќе донира 2 милијарди долари за сиромашните

Џеф Безос, најбогатиот човек на светот и директор на „Амазон“, ќе донира 2 милијарди долари за сиромашното население. Тој ќе ги донира парите во фондот Bezos …

Најбогатиот човек во светот ќе донира 2 милијарди долари за сиромашните Прочитај повеќе »

Вработена во „Амазон“ го обвинува Џеф Безос за нехуманост кон работниците

Кога Вики Шенон Ален (49) во мај минатата година почнала да работи на каса во магацин на Амазон во Тексас, била воодушевена што пронашла работа …

Вработена во „Амазон“ го обвинува Џеф Безос за нехуманост кон работниците Прочитај повеќе »

(Видео) Безос го изведе пробниот лет за туристичките патувања во вселената

Компанијата на најбогатиот човек на планетата Џеф Безос и сопственик на „Амазон“, „Блу оринџ“, изведе пробен лет со вселенска капсула наменета за пренесување туристи. Ракетата …

(Видео) Безос го изведе пробниот лет за туристичките патувања во вселената Прочитај повеќе »

Џеф Безос не им дозволува на вработените да одат во тоалет

Повеќе од илјада работници во европските магацини на американските компании на „Амазон“ стапија во штрајк барајќи подобри услови за работа и поголеми плати. Amazon workers …

Џеф Безос не им дозволува на вработените да одат во тоалет Прочитај повеќе »

„Амазон“ одвоила милијарда долари за новата серија на „Господарот на прстените“

Информацијата дека фирмата „Амазон“ ги откупила правата на прочуениот серијал „Господарот на прстените“ ги израдувала фановите во светот. Во производство е новата играна серија чија …

„Амазон“ одвоила милијарда долари за новата серија на „Господарот на прстените“ Прочитај повеќе »

„Фејсбук“ им давал на технолошки гиганти приватни податоци од корисниците

„Фејсбук“ потпишал договор за делење на податоците за корисниците од барем 60 компании, меѓу кои и „Епл“, „Амазон“, „Самсунг“ и „Мајкрософт“! Без изречна дозвола на …

„Фејсбук“ им давал на технолошки гиганти приватни податоци од корисниците Прочитај повеќе »

(Фото) Амазонско племе линчувало Канаѓанин

Припадници на амазонско племе линчувале државјанин на Канада, кого го обвиниле дека им го убил племенскиот надрилекар. Ова било потврдено преку соопштение од државното обвинителство …

(Фото) Амазонско племе линчувало Канаѓанин Прочитај повеќе »

USB.mk на Светскиот Мобилен Конгрес во Барселона (ФОТО)

Виртуелната и проширена реалност во фокусот на Мобилниот конгрес во Барселона што почна денеска, а ќе трае до 1. март Од нашиот известувач од Барселона …

USB.mk на Светскиот Мобилен Конгрес во Барселона (ФОТО) Прочитај повеќе »

Долгорочната експлоатација им штети на корпорациите

Капиталистичката работна етика и меѓучовечкиот однос во корпорациите се брутални. Работниците  се однесуваат меѓу себе како волци и се доживуваат како конкуренција, но дали ваквиот …

Долгорочната експлоатација им штети на корпорациите Прочитај повеќе »

Scroll to Top