АМДИ БАЈРАМ

Внукот на Амди Бајрам доби „порше“: Заколни се во џамија, нeма да возиш повеќе од 150 на час

Габриел Бајрам (синот на Амди Бајрам) му купи  „порше“  на својот син за роденден. Подарокот е за неговиот 20. роденден и освен што се пофали …

Внукот на Амди Бајрам доби „порше“: Заколни се во џамија, нeма да возиш повеќе од 150 на час Прочитај повеќе »

(Видео) Амди Бајрам го претрка Ковид -19, па со 600 гости тераше свадба на внуката во Турција

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва направи свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се одржа на брод на Босфор, а биле поканети над 600 гости …

(Видео) Амди Бајрам го претрка Ковид -19, па со 600 гости тераше свадба на внуката во Турција Прочитај повеќе »

Дечки не зезајте се со Амди, така и Американците му се смееја на Трамп

Амди Бајрам најави дека ќе се кандидира за претседател за Македонија. Веста многумина ја прифатија со неверување. Сè почесто се слушаат шегите дека за  „на …

Дечки не зезајте се со Амди, така и Американците му се смееја на Трамп Прочитај повеќе »

(Фото) Амди Бајрам прстенот со лав ќе го менува за ружа

Откако премиерот Зоран Заев, најави дека Амди Бајрам ќе стане дел од владината коалиција, на социјалните мрежи и во јавноста почнаа негодувањата. Повторно стана актуелна …

(Фото) Амди Бајрам прстенот со лав ќе го менува за ружа Прочитај повеќе »

Амди Барјам бара споменик на гробот на Есма

Пратеникот Амди Бајрам на денашната седница за пратенички прашања побара да се изгради споменик на гробот на Есма Реџепова – Теодосиевска. Министерот за култура, Роберт …

Амди Барјам бара споменик на гробот на Есма Прочитај повеќе »

Scroll to Top